Internet zwalnia po 5 minutach

Jak włączam kompa to internet działa normalnie ale po 5 minutach bardzo zwalnia i w nic nie da sie grac ani filmów oglądać.

Problemy zaczęły się, gdy router przeniesiono do kogo innego, podobno internet jest szybszy, bo zamiast 1 mb, są 4. Wie ktoś co zrobic?

Jaki operator?

dialog

I pewnie u nich wszystko ok? :wink:

Pokaż logi z OTL.

Logi wstawiasz na www.wklej.org tutaj jedynie link.

u mojego sąsiada net działa normalni, a razem mamy od tego samego goscia, u ktorego jest router. i jakbys mogl napisz co to te logi z otl i jak to sprawdzic bo nie wiem do konca.

matiw11 , otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Sprawdź też “stan techniczny” kabla, którym masz podłączony net, czy nie ma załamań itp.

Właśnie miałem pytać czy masz możliwość sprawdzenia czy wszystko gra na innym kompie. ;]

Jak powiedział greh , sprawdź kabel czy nie jest pozaginany, złamany itp. Nie znam budowy kabla ethernet, ale wiem z własnego doświadczenia, że wystarczy przypadkowe zbyt mocne zagięcie i już kabel traci na transferze…

Chociaż w Twoim przypadku wydaje mi się, że problem leży po stronie sprzętu… Router albo komputer. Bo skoro internet działa dobrze, a po 5 minutach zwalnia to nawala tu albo Twój sprzęt albo Router. Pisałeś także, że problem zaczął się pojawiać po przeniesieniu routera… Może ktoś grzebał w ustawieniach czy coś i po prostu Router ogranicza prędkość.

Na ile kompów / osób jest rozdzielony router? Możliwe jest też to, że gdy jest do routera podłączone kilka osób, ty dochodzisz (włączasz kompa), to na początek wszystko gra, potem Router komuś neta zwalnia, komuś przyspiesza… Ja tak mam gdy włączę 4 kompy w domu, xboxa i 2 playstation 3, wszystko podłącze do neta i gdy każdy kompa używa i playstation itp. to jest tragedia ;p net po prostu działa jak na falach morskich, raz załaduje stronę w kilka sekund, a raz się przedłuża czas o wiele.

moje logi z otl http://www.wklej.org/id/413140/

Dodane 05.11.2010 (Pt) 19:08

pomoze ktos? pls probuje zagrac w csa to ci minute wywala bo ping 400

Co do CSa, masz tak na 1 serwerze czy na wielu?