Internet zwalnia po czasie

Niedawno kupiłem nowy ruter huawei ax3. Po podłączeniu do sieci internet działa fajnie,szybko(czasami mam 144mbs), ale po parunastu minutach zasięg pozostaje bez zmian, ale szybkość spada zawsze do 7 mbs). Moja karta sieciowa to Realtek RTL8192CE. (wartości podaję z aplikacji wifi analyzer). Na telefonie internet pozostaje zawsze bez zmian. Po wyłączeniu i włączeniu karty sieciowej w menedżerze urządzeń internet wraca do tych 144mbs, ale po chwili znów to samo.

Sprawdziłbym, czy zwalnia bez routera - bezpośrednio do kompa. Wtedy będzie wiadomo, czy karta w kompie, czy router walnięty.

Dobrze, sprawdzę. Na komputerze stacjonarnym mam 2 karty sieciowe, jedną do kabla, a drugą do wifi. Sprawdziłem przez laptopa i prędkość nie spadała. Najdziwniejsze jest to, że on nie spada do 0 lub innej wartości tylko zawsze do 7mbs.

Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie?

Witaj @mcOz

Potrzebujemy kilku informacji

  1. Czy możesz sprawdzić jak działa internet WiFi na "starym’ routerze?
  2. Masz aktualne oprogramowanie “nowego” routera?
  3. Próbowałeś zmienić Kanał WiFi na routerze? Zazwyczaj jest 6 lub 11
  4. Masz najnowsze sterowniki kart sieciowych w PC?
  5. Podaj dokładną wersję Windows 10
  6. Podaj nazwę i model płyty głównej
  1. Na razie stary ruter jest zagubiony, ale poszukam
  2. Oprogramowanie aktualizuje się samo i sprawdzałem, jest aktualne
  3. zmieniałem, miałem ustawiony na automatyczny,próbowałem też wszystkie po kolei i najlepiej działał na 9
  4. Driverbooster nie wykrywa żeby była aktualizacja, aktualnie mam wersję z 2016 roku, ani microsoft update
  5. WINDOWS 10 HOME 64bit
  6. Intel® DQ57TM
    Sprawdzałem laptopem, dałem obok mojej anteny i na laptopie prędkość była o niebo lepsza. Przesunąłem antenę bliżej rutera i prędkość była taka sama.

Spróbuj usunąć kartę sieciową w Menedżerze Urządzeń i zrestartuj komputer
Windows powinien dobrać ponownie sterowniki
Zwróć jedynie uwagę jaka jest wersja sterowników przed usunięciem i po restarcie
Jeśli inna to sprawdź prędkości

Napisz jaka to wersja

Druga opcja, spróbować inne sterowniki
Pobierz plik sterowników, rozpakuj do dowolnego katalogu
W Menedżerze Urządzeń wskaż ten katalog do ręcznej aktualizacji

Jeśli podmieni, to sprawdź prędkości i wersję sterowników

Na stronie nie ma w ogóle dostępnych sterowników dla mojej karty sieciowej pod windows 10, a sterownik reinstalowałem 2 razy i nie pomogło. Możliwe, że po prostu muszę kupić nową kartę sieciową.

Poczekaj, 144 mebi czy mega na sekundę. 7 mebi czy mega na sekundę.
Ogólnie ten chip jest dość leciwy i z tego co pamiętam bardzo dawno temu miałby one buga wymuszającego kilkukrotną transmisję danych co bardzo szybko prowadziło do overloadu sieci.

Szczerze, nie wiem, przy prędkości jest napisane Mbps, ale z tego co zauważyłem nie zawsze jest to odniesienie do rzeczywistości, ponieważ czasami mam niby 29 Mbps, a internet działa gorzej niż przy 7 Mbps.

Na to wygląda, że muszę kupić sobie lepszą kartę sieciową. Co myślicie o Gigabyte GC-WBAX200?

Wybierz ten pod Windows7 x64
https://www.realtek.cz/download-driver-nr-483-for-realtek-RTL8192CE-and-Windows7-64bit.html

Zapisz, rozpakuj i spróbuj podmienić

mógłbyś mi powiedzieć dokładnie jak to mam zrobić lub jakiś filmik wrzucić?

Menadżer urządzeń, wybierasz kartę realteka i spróbuj tym zaktualizować sterownik.
Jeśli nie poleci to odinstaluj urządzenie wraz z sterownikiem i wtedy zaaplikuj ten co podał @iJuliusz

1 polubienie

zrobiłem to co powiedzieliście, dziękuje, ale kupuję sobie nową kartę sieciową, więc temat do zamknięcia.

1 polubienie