Internet

Mam takie pytanie.Mam Neostrade,czy jest możliwe zastosowanie jakiegoś hasła żeby ograniczyć dziecku dostęp do internetu.Bardzo proszę o pomoc ,sprawa pilna.Z góry dziękuje.

A jaki system ??

Jeśli XP to stwórz konto z ograniczeniami :slight_smile:

I to pomoże.A co z grami które mają zainstalowane na moim koncie

Udostępnij :slight_smile:

Generalnie konto z ograniczeniami pozwala na odpalanie programów, więc powinny te gry być dostepne. Niektóre jednak save’y zrzucają nie do zbiorczego katalogu tylko do profilu uzytkownika w Documents and settings. Wtedy musiałbyś im te save’y przekopiować. Ale to mniejszość.

Dzięki,mam jeszcze jedno pytanie.Mam przeglądarke Opera,czy jest możliwość zabezpieczenia jej jakimś hasłem żeby dzieci nie mogły przeglądać stron.

Plik > Preferencje > Zabezpieczenia > Menadżer haseł :slight_smile: Pozdr!

Poczytaj tutaj :

http://forum.dobreprogramy.com/viewtopi … ight=haslo

Post 1

Menadżer haseł?Ale jak,mam ustanowić hasło do każdej strony?

Post

Ale umnie ta funkcja nie dziła.Nie da się zaznaczyć:

“Uczyń ten folder folderem prywatnym”.


Używaj opcji Zmień

Asterisk

Sory, troszke się pospieszyłem - tam jest taka opcja jak Hasło Główne, ale to do certyfikatów tylko. Tak nie uzyskasz tego o co ci chodzi. trzeba raczej iśc tropem Sharka :slight_smile: Nie umiesz włączyć opcji “folder prywatny”? A jak masz sformatowany dysk? Jako NTFS czy FAT?

Plik > Preferencje > Zabezpieczenia > Menadżer hasel zrób tutaj to powinno napewno chodzic mi w kazdym badz razie działa :!:

Dysk C: FAT

Dysk D: NTFS

No to może być problem bo z tego co wiem FAT ma skromniutkie możliwości w tej materii i możesz tego nie włączyć… Konwertowałem już partycje bez straty danych ale Partition Magic’iem i nie wiem czy da rade bez tego typu wspomagacza (no i czy w ogóle masz ochote na konwertowanie partycji :slight_smile: ). Kończą mi się pomysły. A że tak spytam - na ile masz mądre dziecko w tych sprawach? Założenie mu konta z ograniczeniami i pochowanie skrótów do opery i samego folderu z przeglądarką nie wystarczy? Doraźnie przynajmniej?

Dobra bardzo dziękuje.

Witam,

konwersja z FAT32 do NTFS nie przysporzy problemu, nawet bez Partition Magic. POCZYTAJ. Dopiero w drugą strone (NTFS na FAT32) przydałby się ten program. W TYM temacie lazikar podał legalny sposób nabycia tego progsa (co bez chwili zastanowienia wykonałem :wink: ).