Internet

(JARO 33) #1

Mam takie pytanie.Mam Neostrade,czy jest możliwe zastosowanie jakiegoś hasła żeby ograniczyć dziecku dostęp do internetu.Bardzo proszę o pomoc ,sprawa pilna.Z góry dziękuje.

(Piotralek) #2

A jaki system ??

Jeśli XP to stwórz konto z ograniczeniami :slight_smile:

(JARO 33) #3

I to pomoże.A co z grami które mają zainstalowane na moim koncie

(Piotralek) #4

Udostępnij :slight_smile:

(Farall) #5

Generalnie konto z ograniczeniami pozwala na odpalanie programów, więc powinny te gry być dostepne. Niektóre jednak save'y zrzucają nie do zbiorczego katalogu tylko do profilu uzytkownika w Documents and settings. Wtedy musiałbyś im te save'y przekopiować. Ale to mniejszość.

(JARO 33) #6

Dzięki,mam jeszcze jedno pytanie.Mam przeglądarke Opera,czy jest możliwość zabezpieczenia jej jakimś hasłem żeby dzieci nie mogły przeglądać stron.

(Farall) #7

Plik > Preferencje > Zabezpieczenia > Menadżer haseł :slight_smile: Pozdr!

(Dragonlnx) #8

Poczytaj tutaj :

http://forum.dobreprogramy.com/viewtopi ... ight=haslo

(JARO 33) #9

Post 1

Menadżer haseł?Ale jak,mam ustanowić hasło do każdej strony?

Ale umnie ta funkcja nie dziła.Nie da się zaznaczyć:

"Uczyń ten folder folderem prywatnym".

Używaj opcji Zmień

Asterisk

(Farall) #10

Sory, troszke się pospieszyłem - tam jest taka opcja jak Hasło Główne, ale to do certyfikatów tylko. Tak nie uzyskasz tego o co ci chodzi. trzeba raczej iśc tropem Sharka :slight_smile: Nie umiesz włączyć opcji "folder prywatny"? A jak masz sformatowany dysk? Jako NTFS czy FAT?

(Djkarolek) #11

Plik > Preferencje > Zabezpieczenia > Menadżer hasel zrób tutaj to powinno napewno chodzic mi w kazdym badz razie działa :!:

(JARO 33) #12

Dysk C: FAT

Dysk D: NTFS

(Farall) #13

No to może być problem bo z tego co wiem FAT ma skromniutkie możliwości w tej materii i możesz tego nie włączyć... Konwertowałem już partycje bez straty danych ale Partition Magic'iem i nie wiem czy da rade bez tego typu wspomagacza (no i czy w ogóle masz ochote na konwertowanie partycji :slight_smile: ). Kończą mi się pomysły. A że tak spytam - na ile masz mądre dziecko w tych sprawach? Założenie mu konta z ograniczeniami i pochowanie skrótów do opery i samego folderu z przeglądarką nie wystarczy? Doraźnie przynajmniej?

(JARO 33) #14

Dobra bardzo dziękuje.

(Maniooo666) #15

Witam,

konwersja z FAT32 do NTFS nie przysporzy problemu, nawet bez Partition Magic. POCZYTAJ. Dopiero w drugą strone (NTFS na FAT32) przydałby się ten program. W TYM temacie lazikar podał legalny sposób nabycia tego progsa (co bez chwili zastanowienia wykonałem :wink: ).