Internet

Mógłby mi ktoś dokładnie napisać jak zrobić internet na dwa komputery za pomocą routera oraz PCI Adaptera? Router mam zainstalowany, a wcześniej miałam Wifi USB, ale się zepsuło. PCI Adapter mam już włożony w komputer. Będę wdzięczna bardzo.

A co to jest? Chyba Kontroler LAN na PCI?

Zobacz: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … Windows+XP:

jaki system ?? musisz stworzyć na komputerze z adapterem połączenie ad-hoc , jaki to adapter WiFi ??

najłatwiej za pomocą routera możesz połączyć komputery, jak na tą opcje się zdecydujesz to jaki to router, przewodowy czy bezprzewodowy ??

Ten PCI Adapter wygląda tak jak tutaj ten pierwszy.:

http://www.usr.com/support/5410/54xx-pl-ug/three.html

Nie wiem czy tylko trzeba zrobić to co w tej instrukcji, żeby to działało.

czyli WiFi

a router ?? napisz model, znajduje się pod spodem.

Windows XP - PCI Adapter, Router Interllinet IEEE802,11g Wireless ADSL 2+ Router

czyli router obsługuje WiFi podłącz owy adapter, zainstaluj do niego ewentualne sterowniki i wyszukaj swojej sieci sygnał której wysyła twój router.

ten adapter pci to najzwyklejsza karta sieciowa na pci. Konfigurujesz ją jak każdy inny sprzęt sieciowy, przypisując adresy IP, maski, bramę, DNS.

Jak byś nie wiedziała jak, moje miejsca sieciowe >> wyświetl połączenia sieciowe >> prawym przyciskiem na kartę >> właściwości >> Protokół TCP/IP >> wpisujesz dane.

ja zainstalowałam te sterowniki na komputerze tym gdzie ten adapter jest i tam postepaowałam jak z tą książeczką od tych sterowników. I było, że jest wysokie połączenie, ale nie może odnaleźdź adresu sieciowego i zaraz się połączenie rozrywało i znów próbowało się połączyć i tak w kółko. A jak zainstalowałam jeszcze te sterowniki na tym kompie co router to jakieś inne okienko pokazywało się niż na tym drugim kompie. I był tylko przycisk Close. No, ale spróbuję.

starowniki instaluje się tylko na komputerze, gdzie dany podzespół jest wykorzystywany. To okienko co Ci wyskakiwało to pewnie komunikat, że nie znaleziono urządzenia. Zrób tak jak Ci pisałem wyżej i powinno działać.

tylko mi powiedz jakie adresy IP maski bramki itp. skąd to wziąć bo ja ciemna.

Dodane 19.06.2009 (Pt) 19:44

i jeszzce bo nie skonfigurowałam tego urządzenia i gdzie mam wejsc zeby to zrobić.?

Adres IP najczęściej wygląda tak: 192.168.x.y, gdzie x to albo 0 albo 1 w zależności jaki numer ma router (jeżeli przed ostatnia cyfra to 0 to w adresie wpisujesz 0, jeśli 1 to 1), zaś y to dowolna liczba z przedziału 2-255

bramka to adres routera

maska: 255.255.255.0 (powinna sama wskoczyć)

DNS: 194.204.159.1 <- dzięki temu adresowi możesz łączyć się z dp.pl za pomocą znaków a nie adresu ip ;).

Jak skonfigurować kartę pisałem wyżej

i te rzeczy mam wpisać tutaj tak?: moje miejsca sieciowe >> wyświetl połączenia sieciowe >> prawym przyciskiem na kartę >> właściwości >> Protokół TCP/IP >> wpisujesz dane. i to jest ta konfiguracja? a to nie to że wyskakuje te okno: Witamy w kreatorze instalowania nowego sprzętu? bo ja tego nie robiłam akurat. A te adresy bramki maski i dns to mam wpisać tego komputera gdzie router czy tego swojego gdzie te pci?

w karcie pci, router powinien być już skonfigurowany

to wpisałam ip" 192.168.2.2 maska - 255.255.255.0 bramka - 192.168.2.1 dns dhcp takie same jak bramka i wpisałam tam gdzie te pci i się łączy i zaraz rozłącza i pisze system windows nie może skonfigurować połączenia. a u mnie te DHCp jest wylaczone a tutaj na kompie wlączone. i patrzyłam że tutaj na kompie nie ma wpisanych tych rzeczy ip maski bramki w tym protokole. coś z tym adresem sieciowym wyszukiwanie cały czas jest.

Dodane 19.06.2009 (Pt) 20:21

wpisałąm te rzeczy tutaj na kompa. te same co u mnie są.

asiaki1 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif