Internet


(Asiaki1) #1

Mógłby mi ktoś dokładnie napisać jak zrobić internet na dwa komputery za pomocą routera oraz PCI Adaptera? Router mam zainstalowany, a wcześniej miałam Wifi USB, ale się zepsuło. PCI Adapter mam już włożony w komputer. Będę wdzięczna bardzo.


(adam749) #2

A co to jest? Chyba Kontroler LAN na PCI?

Zobacz: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 ... Windows+XP:


(niezDarek) #3

jaki system ?? musisz stworzyć na komputerze z adapterem połączenie ad-hoc , jaki to adapter WiFi ??

najłatwiej za pomocą routera możesz połączyć komputery, jak na tą opcje się zdecydujesz to jaki to router, przewodowy czy bezprzewodowy ??


(Asiaki1) #4

Ten PCI Adapter wygląda tak jak tutaj ten pierwszy.:

http://www.usr.com/support/5410/54xx-pl-ug/three.html

Nie wiem czy tylko trzeba zrobić to co w tej instrukcji, żeby to działało.


(niezDarek) #5

czyli WiFi

a router ?? napisz model, znajduje się pod spodem.


(Asiaki1) #6

Windows XP - PCI Adapter, Router Interllinet IEEE802,11g Wireless ADSL 2+ Router


(niezDarek) #7

czyli router obsługuje WiFi podłącz owy adapter, zainstaluj do niego ewentualne sterowniki i wyszukaj swojej sieci sygnał której wysyła twój router.


(D Kielbania) #8

ten adapter pci to najzwyklejsza karta sieciowa na pci. Konfigurujesz ją jak każdy inny sprzęt sieciowy, przypisując adresy IP, maski, bramę, DNS.

Jak byś nie wiedziała jak, moje miejsca sieciowe >> wyświetl połączenia sieciowe >> prawym przyciskiem na kartę >> właściwości >> Protokół TCP/IP >> wpisujesz dane.


(Asiaki1) #9

ja zainstalowałam te sterowniki na komputerze tym gdzie ten adapter jest i tam postepaowałam jak z tą książeczką od tych sterowników. I było, że jest wysokie połączenie, ale nie może odnaleźdź adresu sieciowego i zaraz się połączenie rozrywało i znów próbowało się połączyć i tak w kółko. A jak zainstalowałam jeszcze te sterowniki na tym kompie co router to jakieś inne okienko pokazywało się niż na tym drugim kompie. I był tylko przycisk Close. No, ale spróbuję.


(D Kielbania) #10

starowniki instaluje się tylko na komputerze, gdzie dany podzespół jest wykorzystywany. To okienko co Ci wyskakiwało to pewnie komunikat, że nie znaleziono urządzenia. Zrób tak jak Ci pisałem wyżej i powinno działać.


(Asiaki1) #11

tylko mi powiedz jakie adresy IP maski bramki itp. skąd to wziąć bo ja ciemna.

-- Dodane 19.06.2009 (Pt) 19:44 --

i jeszzce bo nie skonfigurowałam tego urządzenia i gdzie mam wejsc zeby to zrobić.?


(D Kielbania) #12

Adres IP najczęściej wygląda tak: 192.168.x.y, gdzie x to albo 0 albo 1 w zależności jaki numer ma router (jeżeli przed ostatnia cyfra to 0 to w adresie wpisujesz 0, jeśli 1 to 1), zaś y to dowolna liczba z przedziału 2-255

bramka to adres routera

maska: 255.255.255.0 (powinna sama wskoczyć)

DNS: 194.204.159.1 <- dzięki temu adresowi możesz łączyć się z dp.pl za pomocą znaków a nie adresu ip :wink:.

Jak skonfigurować kartę pisałem wyżej


(Asiaki1) #13

i te rzeczy mam wpisać tutaj tak?: moje miejsca sieciowe >> wyświetl połączenia sieciowe >> prawym przyciskiem na kartę >> właściwości >> Protokół TCP/IP >> wpisujesz dane. i to jest ta konfiguracja? a to nie to że wyskakuje te okno: Witamy w kreatorze instalowania nowego sprzętu? bo ja tego nie robiłam akurat. A te adresy bramki maski i dns to mam wpisać tego komputera gdzie router czy tego swojego gdzie te pci?


(D Kielbania) #14

w karcie pci, router powinien być już skonfigurowany


(Asiaki1) #15

to wpisałam ip" 192.168.2.2 maska - 255.255.255.0 bramka - 192.168.2.1 dns dhcp takie same jak bramka i wpisałam tam gdzie te pci i się łączy i zaraz rozłącza i pisze system windows nie może skonfigurować połączenia. a u mnie te DHCp jest wylaczone a tutaj na kompie wlączone. i patrzyłam że tutaj na kompie nie ma wpisanych tych rzeczy ip maski bramki w tym protokole. coś z tym adresem sieciowym wyszukiwanie cały czas jest.

-- Dodane 19.06.2009 (Pt) 20:21 --

wpisałąm te rzeczy tutaj na kompa. te same co u mnie są.


#16

asiaki1 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif