Internete przerywa, router D'link 504T neostrada xp sp2


(Limwik) #1

Witam.

Mam mały problem z internetem.Otóż sprawa wygląda następująco. Internet zaczał przerywać a jako, że dawno nie robiłem formata postanowiłem sformatować system. Zainstalowałem więc Windowsa XP SP 2 takiego jak wcześniej miałem, później sterowniki itp. Internet dziłał dobrze. Kiedy jednak wgrałem antywirusa ( najpierw noda potem avasta) internet przestał dziłać. Wgrałem więc innego antywirusa Avira AntiVir i było dobrze.Jednak tylko przez jakiś czas ( do następnego włączenia kompa). Po włączeniu internet nie działa i gg też nie. Jednak gdy w panelu sterowania wyłącze i włącze połączenie lokalne wtedy wszystko wraca do normy. I tu moje pytanie: co możę być tego przyczyną? Wcześniej wszystko dziłało dobrze.

Dodam że mam neostrade 1Mb i łącze się przez router d'link 504t. Na drugim komputerze wsztystko dziła bez zarzutu.

Zastanawia mnie również że podczas testu w routerze Testing Connectivity to modem

Testing Ethernet LAN connection FAIL

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/736d0aefcc9d4730.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a40ddc6381d2375d.html

(Agatonster) #2

limwik ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(czaprak) #3

Prawdopodobnie to sprawka antywirusa. Miałem ten sam problem na laptopie z Norton Internet Security 2009. Często traciłem poączenie internetowe, przy czym na stacjonarnym było OK. Po aktualizacji antywirusa na v. 2010 wszelkie problemy z połączeniem znikły. W antywirusie nic nie ustawiałem, ustawienia domyślne. O dziwo oba komputery z Vistą przyspieszyły, szczególnie podczas startu systemu.