"Internetowy system"

Witam!

Jeśli to zły dział to proszę o przeniesienie.

Pracuję z kolegą nad pewną rzeczą. Chodzi mi oto czy jest taka możliwość żeby założyć gdzieś konto które umożliwiło by mi taki system w przeglądarce - do którego mógłbym dodać jakąś usługę do przechowywania plików online (taki dysk internetowy) i gdzie mógłbym zainstalować jakiś program i z niego korzystać.

Tak żeby ten kolega logując się widział tak jakby pulpit z zainstalowanymi programami i mógł uruchomić jakiś program i w nim pracować (coś robić) - ale z poziomu internetu.

jeśli jest taka możliwość to bardzo proszę o link (adres) takiego serwisu i ewentualne instrukcję co w nim po kolei zrobić.

Bardzo proszę o szybką pomoc . :slight_smile:

Nie wiem czy o to Ci chodzi, ale: eyeOS

http://www.eyeos.org/what-is-eyeos/try-eyeos-now/

===========================

A jeśli chodzi o pliki to np.: DropBox

Na niektórych serwisach możesz korzystać z takiego systemu za darmo. Jeśli chcesz mieć dostęp do np. Windowsa, no to byś musiał/byście musieli wykupić VPS i łączyć się zdalnie z serwerem ale taki serwer troszkę kosztuje, a czy są dostępne nieserwerowe edycje Windowsa, to nie wiem. Zawsze możesz udostępnić koledze swój system poprzez pulpit zdalny lub programy do zdalnego łączenia się z twoim lub kolegi komputerem, jeśli ktoś z Was jest za NATem.

Możesz napisać nad czym pracujecie? Może będzie wtedy można określić, co byłoby dla Was najlepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam!