Interpretacja internetu GB vs MB

Nie rozumiem pewnej rzeczy. Mam internet z Vectry 40 MB, ok. Siostra się przeprowadziła i chcę wziąć internet z Play’a , 4 GB. Nie rozumiem na czym to polega. Ja mam stały internet cały czas, a tamten to, że mają tylko jakby 4GB do wykorzystania i potem już internet nie działa? Jest to chyba LTE.

Vectra 40 MB - Jest to prędkość przesyłu danych

PLAY 4GB - Limit Danych, po przekroczeniu limitu danych internet będzie chodził bardzo wolno.

Witam. Dziękuje za odpowiedź, natomiast mam przed sobą ulotkę internetu Play. Sprawa jest taka, że chcą mieć po prostu stały internet, bez żadnych limitów, po prostu normalny internet (Tak jak ja mam teraz w vectrze). Ale w ulotce jest tylko określona ilość do wykupienia tj

Jak już rozmawiamy to masz internet nie 40 MB  tylko 40 Mb/s. B(duże B) - bajt    b(małe b)- bit - duuuuuuuuuża różnica.

 

Odpowiadając na Twoje pytania

  1. tak

  2. bardzo nie (pod warunkiem że masz możliwości wziąść coś poza internetem mobilnym czyli poza tym transferem 25 GB np. coś po kablu, lini telefonicznej, światłowód itp). Jak nie masz możliwości technicznych to ta cena na pierwszy rzut oka też jest sporo za duża, choć przyznam się że nie znam oferty.

  3. To już wg Twojego uznania. Ja jak miałbym możliwości techniczne i wybór co wziąść to brałbym bez zastanowienia stałe łącze no chyba że jesteś człowiek “mobilny” ;p.   

Hej,

 

Niektórzy operatorzy dają zamiast modemów LTE USB niewielkie routery LTE, które umożliwiają rozdzielenie sygnału na kilka komputerów w sieci lokalnej.

 

Niemal wszystkie oferty dostępu do sieci poprzez LTE, jak i 3G, mają nałożone limity - i podejrzewam, że nieprędko się to zmieni.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

 

Czyli reasumując wg. Was, lepsze byłoby zakupienie internetu u normalnego operatora? (Tj. vectra, netostrada itd.) czy z tymi limitami ? A jeśli ktoś się dobrze zna to może mi wymienić+ i - tych 2 przeciwieństw.

Hej,

 

Jeśli są możliwości techniczne, to lepiej zainwestować w internet stacjonarny bez limitów. Internet LTE przydatny będzie tylko w sytuacji, gdy będziemy korzystać z niego w trasie, poza domem. Jeśli takie wypadki należą do rzadkości, nie ma sensu pchać się w ofertę z limitami.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

stacjonarny

  • brak limitów

  • dużo mniejszy i stały ping

  • względna stabilność

  • robisz to co chcesz nie patrząc się na to ile danych ściągnałeś

  • stabilny upload

 

minusy:

  • jeżeli bierzesz po liniach tepsy to chcąc nie chcąc musisz kupić abonament tel albo płacić za utrzymanie linii

  • stały adres ip (ale to zależy, bo to może być akurat plus)

  • mniejsza prywatność

  • zapewne jakaś umowa

  • nie jest mobilny, ale to powiedzmy można częściowo obejść wifi-kiem

 

mobilka

  • mobilność

  • zmienne ip (ale to też może być -)

  • względnie szybkość, ale to zależy od technologii oraz od położenia i zasięgu

  • nie jesteś uzależniony od tepsy i jej linii

 

  • limit transferu

  • ograniczenia jeśli chodzi o sufrowanie i pobieranie

  • infrastruktura (technologie, miejsce przybywania)

  • mogą się zdażyć zrywanie połączenia albo lagi

  • może być duży ping zazwyczaj w granicach 100 ms

 

Tak na szybko.

Jeśli sie potrzebuje internetu do domu i się ma w miarę stały ten dom :wink: to dużo lepiej wziąć po kablu, bez żadnych limitów. 

Użytkowałem 3G od Orange na kartę przez okres dwóch lat (wyłącznie 3G) i rzuciłem to cholerę i przeszedłem na Neostradę. Jest może co prawda umowa, stówka miesięcznie, ale to działa przynajmniej stabilnie i nie ogranicza mnie tak bardzo. Nie muszę analizować ile transferu poszło czy oszczędzać na stronach gdzie są filmiki. Mogę bez przeszkód korzystać z VOD. Dla mnie stałe połączenie czy to Neostrada, Vectra, UPC, Multimedia zawsze będzie lepszym rozwiązaniem.

 

Stały IP występuje głównie w kablówkach typu UPC. Neostrada czy netia mają zmienny IP. Co jest plusem w przypadku korzystania z serwisów hostujących pliki, które nakładają ilość pobrań na dany IP, a minusem w przypadku np. utworzenia serwera www.

 

Polecałbym stałe połączenie.