InterVideo DVR - czym zastąpić?


(Konvs67) #1

Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć, czym można zastąpić program InterVideo DVR, służący do oglądania tv przez tuner w komputerze. Dodam że obecnie korzystam z tunera na układzie Philipsa SAA7130, do którego dołączony był właśnie program InterVideo...mnie się on jednak nie podoba.

Z góry dziękuję.


(Kpr2877) #2

na stronie KWorld znajdziesz program PVR Plus.


(Konvs67) #3

Noo....znalazłem ten program...i zainstalowałem go (uprzednio usuwając InterVideo) i...obraz owszem super, ale...dupa sie stała bo dźwięk gdzieś zniknął...i co gorsza próbowałem różnych możliwośći (nowe stery do tunera, nowe do karty dźwiękowej) i nic. Spróbowałem więc programu Dscaler, który polecono mi na innym forum i niestety to samo - obraz śliczny, ale głucho. Ponownie zainstalowałem więc InterVideo i w tym programie dźwięk jest...wqr...się bardzo...i jak tak dalej będzie, to wywalę ten tuner w cholerę...no chyba że ktoś wie co mam zrobić zeby mieć obraz z dźwiękeim na innym niż InterVideo programie...

Z góry dziękuję.


(Grzesiekk) #4

Witam.

Bardzo dobry program, sam go długo używałem, bezproblemowy dla mnie był. http://vcr.ferro.com.pl/

Jedyny minus to brak możliwości użycia pilota


(Kpr2877) #5

suissman , podczas konfiguracji, zaznacz przy wejściu Audio "Wejście liniowe" bądź "Line-in".

Powinno pomóc.


(Konvs67) #6

ysiulec...tak to zrobiłem już dawno..niestety nie przyniosło to żadnych zmian, obraz mam świetny, ale bez dźwięku...nawet szumu żadnego nie ma i podejrzewam że po prostu spier... się karta tv. Pozdrawiam.


(Grzesiekk) #7

Witam.

Jak jest podłączona karta Tv z kartą muzyczna? Przez wejście Line-in? Po zainstalowaniu ustawiłeś na Pal? Może się gryzie z jakimś kodekiem? jakie masz kodeki zainstalowane?


(Konvs67) #8

hmm...właściwie to chyba cię spieprzyła karta TV, bo nawet jak odinstalowałem kodeki i wyjąłem kartę dźwiękową, przełączając się na dźwięk z płyty głównej to za cholerę nie ma dźwięku. I to nie że jest jakiś szum choćby, jest po prostu głucha cisza (w nterVideo również). Chyba dam sobie już z tym spokój, po prostu będę musiał kupić nową kartę, tylko już normalną jakąś, a nie noname cholerny. Pozdrawiam i dziękuję.