Intrnet 2mb chodzi jak 1mb

Witam. Mam internet 2mb a od jakiegos czasu sciaga pliki i i chodzi jakby byl 1mb ;( . Czego to może być przyczyna i gdzie szukać rozwiązania ? :>. Dzwonilem do dostawcy i kazał mi jakies tam komendy wpisywac do “uruchom” i potem do wiersza polecen i niby mam za duzo jakis tam połaczen. Tylko nie wiem co moze wykorzystywac połowe łącza ?. Zrobic i wkleic jakies logi czy cos ? :frowning:

A na stronach typu speedtest.net dsl.cz jaką prędkość Ci pokazuje?

wyłącz wszystkie programy, które mogą korzystać z internetu i potestuj łącze (http://www.speedtest.pl) o różnych porach w ciągu dnia, jeśli będzie pokazywało dużo mniej niż 2 Mbps, to znaczy że dostawca robi Cię w konia

czy ta prędkość dla łącza jest gwarantowana? jesli nie, to prędkość zależy od ilości osób w sieci

innym czynnikiem pogarszającym może być używanie jakiegoś programu p2p, niektóre z nich blokują łącze; duże znaczenie ma też sygnał zwrotny (upload), gdy jest mały, to może ograniczać wielkość downloadu a wtedy możemy mieć nawet 10 Mbps i nie wykorzystamy tego w pełni

Najlepiej aby nie oskarżać dostawcy internetu ściągnij sobie Linuksa boototowalnego i go uruchom. Potem wejdź w nim do przeglądarki internetowej i przetestuj szybkość internetu. W Windowsie wiele czasu uźywanym i tak do końca nie wiedomo, dlaczego masz tak wolny net. Może przez antywirusa? Spróbuj go wyyłączyć.

Internet mam w 100% 2mb bo bylem u nich i pokazała mi w komputerzea ze na moje mieszkanie przypada 2mb. Tam gdzies u nich w telefonicznym serwisie tez pokazuje ze mam 2mb. Wyłączyłem wszystkie programy mogące korzystac z internetu i nadal np z Dobrychprogramow sciaga mi z predkoscia 125 kb/s a powinno tak jak jeszcze przed formatem ~220kb/s+ -. Juz nie wiem , moze jakis wirus albo cos ? :confused:

Na speedtescie wypadłem tak Download: 16590 kbps, Upload: 248 kbps, Latency: 86 ms

W logu nic nie widzę