Invalid system disk

Kolejny problem. Mam dwa dyski twarde w kieszeniach, których używam zamiennie. Wczoraj wszystko było OK, a dzisiaj nie umiem odpalić żadnego z nich. Za każdym razem mam informację “Invalid system disk. Replace the disk and then press any key” dla każdego dysku. Myślałam, że może coś jest nie tak z połączeniem ( dysk-kieszeń, kieszeń-komputer), ale wszystko wydaje się być OK. Mam w komputerze jeszcze jedną inną kieszeń (moja do niej nie pasuje), którą używa moja córka. Ma ona swój własny dysk, który chodzi bez problemów. Jednak gdy wyjęłam jej dysk z jej kieszeni, włożyłam mój i próbowałam go odpalić to wciąż mam ten sam komunikat “Invalid system disk”. Jej kieszeń jest na 100% dobra bo właśnie z niej i jej dysku korzystam. Czy ktoś wie co się dzieje? Dlaczego moje dyski nie chodzą?

Sprawdź czy w stacji dyskietek nie masz włożonej dyskietki.

Najgorsza możliwość to taka, że dysk padł.

Nie mam dyskietki. I to chyba niemożliwe, żeby obydwa dyski naraz padły. Chyba, że to jakiś sabotaż.

A gdzie trzymasz te dyski ?? Może miejsce ich przechowywania wpłyneło negatywnie na nie.

Leżą sobie bezpiecznie z dala od rzeczy które by im mogły zaszkodzić, jeśli masz na myśli np. źródła ciepła, czy możliwość namagnesowania.

A czy ktoś ma jeszcze do nich dostęp ?? Np. małe dzieci lub coś w tym stylu. Możliwe też, że położyłaś (Ty lub ktoś inny) niechcący (lub chcący) koło dysków coś co mogło im zaszkodzić.

najważniejsze jest to czy słyszysz że po włączeniu kompa dysk się kręci, jeśli tak to zapewne siadł boot systemu, w tym wypadku pozostaje format partycji systemowej, na 98 się tak czesto zdarza