Invalid system disk

(A143) #1

Kolejny problem. Mam dwa dyski twarde w kieszeniach, których używam zamiennie. Wczoraj wszystko było OK, a dzisiaj nie umiem odpalić żadnego z nich. Za każdym razem mam informację "Invalid system disk. Replace the disk and then press any key" dla każdego dysku. Myślałam, że może coś jest nie tak z połączeniem ( dysk-kieszeń, kieszeń-komputer), ale wszystko wydaje się być OK. Mam w komputerze jeszcze jedną inną kieszeń (moja do niej nie pasuje), którą używa moja córka. Ma ona swój własny dysk, który chodzi bez problemów. Jednak gdy wyjęłam jej dysk z jej kieszeni, włożyłam mój i próbowałam go odpalić to wciąż mam ten sam komunikat "Invalid system disk". Jej kieszeń jest na 100% dobra bo właśnie z niej i jej dysku korzystam. Czy ktoś wie co się dzieje? Dlaczego moje dyski nie chodzą?

(Grebo) #2

Sprawdź czy w stacji dyskietek nie masz włożonej dyskietki.

Najgorsza możliwość to taka, że dysk padł.

(A143) #3

Nie mam dyskietki. I to chyba niemożliwe, żeby obydwa dyski naraz padły. Chyba, że to jakiś sabotaż.

(Petro20) #4

A gdzie trzymasz te dyski ?? Może miejsce ich przechowywania wpłyneło negatywnie na nie.

(A143) #5

Leżą sobie bezpiecznie z dala od rzeczy które by im mogły zaszkodzić, jeśli masz na myśli np. źródła ciepła, czy możliwość namagnesowania.

(Petro20) #6

A czy ktoś ma jeszcze do nich dostęp ?? Np. małe dzieci lub coś w tym stylu. Możliwe też, że położyłaś (Ty lub ktoś inny) niechcący (lub chcący) koło dysków coś co mogło im zaszkodzić.

(Nieznany) #7

najważniejsze jest to czy słyszysz że po włączeniu kompa dysk się kręci, jeśli tak to zapewne siadł boot systemu, w tym wypadku pozostaje format partycji systemowej, na 98 się tak czesto zdarza