Inwigilacji ciąg dalszy

Chwila z tego co wiem, to w przypadku PiS afera “paralizatorowa” to na razie jak na niecałe 2 lata rządów pierwsza taka poważna afera. Przypomnij mi proszę, kto wjechał do “Wprost”-u i “Antykomora”? Kto oskarżał o zamach z użyciem krzesła? Za kogo było “podpisz, albo gaz”?

Nie bronię tutaj PiS-u, ale po pierwsze w każdej formacji znajdą się ludzie, którzy nigdy nie powinni tam trafić, bo szkodzą i jednocześnie niszczą reputacje pozostałych członków formacji. Po drugie za każdego rządu były afery, więc wyciąganie jednym i przemilczanie drugich, to raczej zbyt obiektywne nie jest.

W państwach tak ubóstwianego przez nas “zachodu” poziom inwigilacji jest niewspółmiernie większy. Państwo powinno walczyć z mafiami podatkowymi, takie działania popieram, jednak to fakt, że powinniśmy wreszcie zrobić deregulację zwłaszcza prawa podatkowego.

Prezydent ułaskawia kryminalistów, żeby rządzili, zaś krytykierzy protestujących wysyłaliby do Moskwy, - a w opakowaniu pis policja tłucze… Gdzie ludzie podzieli się?

Na o. Rydzyka 20 mln, nie wiem, ale bym się nie zdziwił. Ten człowiek posiada kontrole nad radiem i telewizją i gazeta chyba też. Jego odbiorcy to ok >1 mln ludzi, w dodatku ludzi aktywnych, którzy pójdą na wybory, anie może pójdą, czy raczej pójdą. Przy naszej frekwencji wyborczej ( frekwencja ok 50%, 30 mln uprawnionych do głosowania) wychodzą takie wyniki: 100% frekwencji - 1 mln ludzi to 3,3%, przy 70% - 4,7%, przy 60% - 5,5% a przy średniej frekwencji 50% to aż 6,7%. To może zmienić wynik, więc PiS musi z o. Rydzykiem “dobrze żyć”. Zresztą tolerowanie Pana ministra Macierewicza, który ewidentnie szkodzi PiS-owi, a jednocześnie przyjaźni się z o. Rydzykiem tylko to potwierdza.
Co do ogólnej oceny Kościoła Katolickiego, to zgadzam się, że jest w nim patologia, która psuje jego opinię, ale czy nie generalizujesz zbytnio? To ocena emocjonalna, a nie faktyczna. Ciekawe, że przeciw dofinansowaniu innych związków wyznaniowych z funduszu kościelnego mało kto protestuje. Nie wolno też zapominać ile Kościół Katolicki robi dobrego w Polsce, Caritas, programy darmowej nauki dla najbiedniejszych, przykłady można mnożyć.

Co do ułaskawiania kryminalistów, to sprawa jest śliska, ale opinie są różne, w samej konstytucji nie jest nigdzie napisane, ze wyrok musi być prawomocny. Poza tym popatrzmy na to praktycznie, nie ułaskawiłby wtedy, to poczekałby, aż się uprawomocni i wtedy ułaskawił, co za problem?
Co do wysyłania do Moskwy, to nie wiem skąd wiesz, co PiS chciałoby robić. Czytasz w myślach?
Ja użyłem w innym poście sarkazmu: “Ale proponuję w ramach eksperymentu wysłać KOD do Moskwy, żeby tam sobie poprotestowali, to może docenią to co mają w Polsce. :wink:”.
Generalnie chodziło mi o obnażenie bezsensu twierdzenia, ze w kraju, w którym jakoby miało nie być wolności słowa i wolnych mediów można protestować z takimi hasłami na ulicach.

Taki problem, że jegomość nie mógłby do tego czasu zajmować stanowiska, które zajmuje i nie mógłby mieć dostępu do tajnych materiałów…

Też racja. Prawnikiem nie jestem, ale przypuszczam, ze można by znaleźć jakiś kruczek prawny, pytanie też jak szybko ten wyrok by się uprawomocnił.

A tak przy okazji na odprężenie.

Zawsze można czerpać inspirację z sztuki pisanej, z której ja zapożyczyłem mój nick i profilówkę.
Tu stosowny cytat:

“W rzyci mam prawo, jak będzie trzeba to je zmienię!”
~Foltest król Temerii, książę Sodden, zwierzchnik Pontarii, Pan Mahakamu oraz senior protektor Brugge, Angrenu, Zarzecza i Ellander. :wink:

Patrząc na dzisiejszy występ PiSu - kierunek Białoruś/Rosja/Korea Północna.
Już za chwilę, za momencik nie będzie się gdzie bronić przeciwko władzy. Skoro mogą wybierać sobie czy uznają wyroki sądów, a wcześniej TK, to kto im nakaże uznać wyniki wyborów? Wskazówka, SN zatwierdza ich ważność. Pan Ziobro skieruje wniosek to partyjnych kolegów, a pardą, nowych niezależnych sędziów, i po sprawie.
Mówimy o partii, która wzorem Putina zatrudnia internetowych trolli do robienia propagandy, z mediów publicznych zrobiła telewizję Urbana, a prawo stosuje tak jak jej wygodnie. Targowica XXI wieku, pożyteczni idioci Rosji. No ale “patrioci”, lepszy sort i prawdziwi Polacy. Każdy kto się nie zgadza, to komunista. Bo jak wiadomo, dzisiaj komunista to nie jest bolszewik, tylko przeciwnik żywego bolszewizmu w wykonaniu PiSu.

1 polubienie

A dzisiaj jeszcze wyczytałem: “Osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może m.in. być wybrana do Sejmu i Senatu” - zapis wprost z Konstytucji. Skazana - nawet jeżeli było ułaskawienie. Teraz dokładnie widać o co chodziło w tej sprawie. Ułaskawić przed uprawomocnieniem się wyroku, żeby wyrok się nie uprawomocnił (Duda liczył, że ułaskawienie zakończy bieg sprawy… taki z niego prawnik). Jegomość startował w wyborach i dostał się do Sejmu… tak by się nie dostał.

6 polubień

A tutaj komentarz samego zainteresowanego :wink:


“Kruczek prawny” będący podstawą ustroju tego kraju. No ale dla nich wszystko jest kruczkiem prawnym, dopóki nie wsadzą swojego partyjniaka. Wtedy wszystko ok. TK najlepszym przykładem.
To jest Białoruś czy Rosja Putina. Władza ponad prawem. Ale ciemny lud kupuje i wiwatuje, jak mu odbierają jego podstawowe prawa. Wyciągają nas z grupy państw Zachodnich w objęcia Ruskiego Mira. Później wakacje w okopach, jak w Donbasie.

1 polubienie

Z tym kierunkiem na Rosję, to bym nie przesadzał. PiS to jednak rusofoby. Przykładem takiej rusofobii może być chociażby postawianie zarzutów kontrolerom w Smoleńsku oraz wypowiedzi Pana ministra Antoniego Macierewicza.
A z jakiego powodu mielibyśmy się bronić przed władzą?

KOD, który jest główną organizacją protestującą pomimo licznych prowokacji i wprost agresji w kierunku dziennikarzy, czy Policji dalej jest nietykalny. Znajdź mi przypadek gdzie pobito jakiegoś KOD-owca.
Ja osobiście raczej bałbym się KOD-owców niż PiS-owców. Najlepszym przykładem Pan Maciej Maleńczuk okładający po twarzach ludzi, z którymi się nie zgadza. Co do nieuznawania wyników wyborów, to o to bym się nie bał. PiS może sfałszować wybory z takim samym prawdopodobieństwem jak PO ostatnie. Nie wolno oskarżać partii rządzącej o takie przestępstwa na podstawie sympatii i antypatii. Afera z TK zaczęła się jeszcze za PO. Poza tym sądy z SN i TK na czele są polityczne od dawna (lub zawsze). Internetowych trolii. Nie wiem, nie słyszałem, żeby PiS ich miał (pewnie ma), za to PO miało ich na pewno. Każda większa partia ich pewnie ma. “Lepszy Sort” vs “Szczególna Kasta” Dlaczego jednym wolno wyciągać, a drugim nie?

Żeby nei było PiS-owcem nie jestem i też widzę dużo wad tego rządu, ale nie lubię, jak ktoś wyciąga tylko jednej stronie. Jakis pluralizm musi być.

Ehh i znowu wina Tuska :wink:

No i jak tu czytać ludzi?
Gościu udowadnia, że nie jest pisem, atakuje przeciwników pisu, rozlicza za okres rządzenia opozycji, gdy wtedy pis robił za smród opozycyjny, protesty i tam robił za inne kłody. Popisywał się wtedy też erotoman z pisu, szaleli posły na na wózkach, nawet osiołkom dostało się.

Główna wada demokracji, to zagłuszanie głosów rozsądku, gdy każdy głos rozsądku słyszany jest uszami własnych interesów* i nikt nie wie przy tym, co jest rozsądkiem…

Niech rządzi technokracja, żeby oszołomy nie decydowały o losach całych narodów… Tylko kto ma przepędzić te kłótliwe polityczne zgraje?

Suweren!

2 polubienia

Suweren wybrał kolejnych dyplomatołków :slight_smile:

2 polubienia

A no, takie są “uroki” (czytaj: cechy) demokracji.

Mówicie kierunek Białoruś itp. Ok, może macie rację. Ja tylko czekam, aż PIS napadnie na Wyborczą i poturbują redaktorów oraz zmienią linię polityczną gazety Polityki. Coś jak na nich słabo, poprzednicy nie mieli z tym problemu :wink: No ale przecież ludzie myślą, że całym lekarstwem na PIS jest PO. I tu zaczyna się dramat. Swoją drogą jak można taką Ewę Kopacz, która przysięgała że ze wszystkich ciał zostały przebadane próbki DNA, a później się okazuje iż w trumnach leżały nie to co powinny osoby, wyznaczyć na premiera Polski :D. Nie dawajcie sobą kręcić. Bo później, to albo wina Tuska, albo Kaczyńskiego.

Widzisz, badanie każdej szczątki ciała zajęłoby kilkanaście miesięcy, a i tak nie ma gwarancji na 100% skompletowanie ciał.
W wypadku katastrof lotniczych ciała są tak zmasakrowane, że nie ma możliwości identyfikacji każdej jednej tkanki w ciągu kilku czy kilkunastu dni. Przecież ciała w Moskwie identyfikowały rodziny ofiar. O ekshumacji czy też dalszej identyfikacji nie decydowała Kopacz, Tusk czy inny polityk, ale prokurator. W normalnym kraju z dojrzałym społeczeństwem ta kwestia nie budziłaby żadnych emocji, bo to po prostu normalne, jakkolwiek okrutnie by to nie brzmiało.

Polecam: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1510386,3,wywiad-ksiadz-mowi-o-identyfikacji-ofiar-katastrofy-smolenskiej.read
http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/1447-archiwalne-nagranie-sasina-mowil-ze-godnie-chowano-osoby-ktore-zginely-w-smolensku

Tylko ze Smoleńska PiS zrobił polityczną zabawkę, a dzisiaj rodziny ofiar związanych z władzą robią na tych trupach polityczne kariery i ogromne pieniądze.

Każdej szczątki mówisz?
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/714524,Zamieniono-cialo-prezydenta-Ryszarda-Kaczorowskiego

Poza tym, jeżeli sam przyznajesz, że było to niemożliwe w tak krótkim czasie, to po co kłamać, że takie badania zostały przeprowadzone? Tak chyba nie robi uczciwy polityk. Albo robi to, aby nakarmić swoich wiernych wyborców.

Swoją drogą poszerz trochę horyzonty, bo czytując tylko Politykę, to dużo się nie dowiesz :wink: A link z jakiegoś polityczek.pl to nawet nie będę komentował. Co następne dla kontrastu? Niezależna i wSieci? Za przyjmowaniem uchodźców rozumiem że też jesteś?

Zwykła ludzka pomyłka w wypadku Kaczorowskiego. Tylko pokazuje skalę, jak zmasakrowane były ciała (gdzieś są zdjęcia z miejsca katastrofy, ale nie będę wklejał). Gdyby na identyfikację było więcej czasu, to do takich spraw by nie doszło, ale opinia publiczna chciała pogrzebów na już.

A co do linku, to niestety nie ma możliwości wstawienia tego filmu bezpośrednio - nagranie Sasina dla radia RMF FM.