Inwigilacji ciąg dalszy

Były na DP podobne z tej serii, to może i ten się nada: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,21855610,nowy-sposob-morawieckiego-na-podatkowe-oszustwa-przedsiebiorca.html#MT2

To niezbyt temat na DP, ale aktualny nierząd przechodzi już granice absurdu… ale ahoj! Rozdają 500zł to się tępa gawiedź cieszy…

2 polubienia

Były newsy o centralnym rejestrze paragonów, faktur, chyba o JPK, więc to ciąg dalszy tematu inwigilacji :slight_smile:

Poza tym - będzie burza w komentarzach - czyż nie warto? :wink:

1 polubienie

Głosowałem na Du.ę i PIS lecz już też mam czkawkę,kupili sobie ciemnotę za 500+,kościół bez nadzoru finansowego,
Rydzyk ma parasol bezpieczeństwa przez rożnego typu kontrolami,
dobre jest to 500 zł na jedno dziecko a na jednego Rydzyka 20 mln i to bez VATu,
niedługo nas " zaczipują " :smiley:

Ty dalej myślisz, że te 500zł to rząd zarobił na zbiorach truskawek w Niemczech? Przecież to są te same pieniądze, które od ciebie zebrał w podatkach przeróżnych tylko część z nich jeszcze przeznaczył na wypłaty dla pracowników którzy daniny dystrybuują :wink:
Popatrz jak przez ostatnie lata poszły w górę ceny podstawowych rzeczy w sklepach. Koszty życia rosną i żadne stawki minimalne czy zapomogi socjalne nie pomogą zrównać standardu życia z zachodem - tylko rozwój gospodarki. Zwiększanie kosztów zatrudnienia, aby pokryć wydatki państwa powoduje zmniejszenie konkurencyjności i kondycji naszej gospodarki. Skończymy jak Grecja z pięknym socjalem, szczęśliwymi ludźmi i gospodarką na poziomie Afryki, która się trzyma tylko dzięki temu, że UE pompuje w nią pieniądze.

1 polubienie

ten człowiek jest chory psychicznie…

Mam swoje lata i patrzę po swojemu.
Historia lubi się powtarzać. W tym przypadku śmierć Blidy zapoczątkowała upadek pisu. Potem były komisje sejmowe i opinie, że Ziobro miał krew na rękach, potem takie rewelacje, że wpierw uzgadniał wszystko z premierem Jarosławem… Takie to były buty.
W dzisiejszej analogii zwierzęcego mordowania Stachowiaka - od Ziobry i MSW, do komendantów policji, głównego i wrocławskiego, - to wszyscy mieli “częściową nieświadomkę” na to, co się stało. Oni jeszcze zadbali, by ponad rok mordercy działali w policji, nawet zadbali o to za pomocą “przyczyn prawnych”.

Wczoraj moralność w sejmie zdechła.

1 polubienie

Jakby ich tak wysłać… :wink:

4 polubienia

pocolog - Chodzi mi o to że na dziecko jest 500 zł a na Rydzyka 20 mln,już nie mówię o tych pasożytach,leniach,pedałach i pedofilach w sutannach którzy również są sponsorowani z naszych podatków,a jeszcze teraz dotacje na KK i Rydzyka idą pełną parą dzięki Dup.e i PISowi,kiedyś PO utrzymywało tych śmieci z WSI/GRU/STASI/SB,a PIS kolejna mafię tylko że w sutannach zasłaniająca się Bogiem,ja tak się zastanawiam ile kościół przeznacza Bogu z tych wyłudzonych miliardów który wyłudza i żebrze w jego imieniu.

W zasadzie to nie - to są pieniądze pożyczone. Morawiecki sam to przyznał. W ubiegłym roku dług publiczny wzrósł o ponad 94mld PLN.
Kiedyś mówiło się, że demokracja kończy się wtedy kiedy rząd kupi wyborców ich własnymi pieniędzmi. PiS poszedł dalej, kupił wyborców pieniędzmi ich dzieci i wnuków.
Jedynym źródłem finansowania 500+ są pożyczki. No przy okazji ograbiono jeszcze wojsko z budżetu modernizacyjnego, odroczono/anulowano inwestycje publiczne, wpłynęło 9mld z aukcji LTE, 10mld pożyczono na zaś w roku 2015, a i tak dług w ubiegłym roku wzrósł o 94,1mld PLN.[quote=“Bogdan_G, post:8, topic:527981, full:true”]
Mam swoje lata i patrzę po swojemu.
Historia lubi się powtarzać. W tym przypadku śmierć Blidy zapoczątkowała upadek pisu. Potem były komisje sejmowe i opinie, że Ziobro miał krew na rękach, potem takie rewelacje, że wpierw uzgadniał wszystko z premierem Jarosławem… Takie to były buty.
W dzisiejszej analogii zwierzęcego mordowania Stachowiaka - od Ziobry i MSW, do komendantów policji, głównego i wrocławskiego, - to wszyscy mieli “częściową nieświadomkę” na to, co się stało. Oni jeszcze zadbali, by ponad rok mordercy działali w policji, nawet zadbali o to za pomocą “przyczyn prawnych”.

Wczoraj moralność w sejmie zdechła.
[/quote]
I ludzie dali się nabrać. Najpierw na ulizanego Dudę (gratulacje wczorajszego występu), a później na Polskę w ruinie, Gowina w MON i dobrązmianę.

Teraz rząd jak widać chce już wiedzieć gdzie płynie każda złotówka, a ilość przepisów dawno przerosła możliwości ich śledzenia przez małych czy średnich przedsiębiorców. Tajemnica bankowa to przed totalitarnymi zapędami partii jak zwykle przeszkoda, podobnie jaką był TK i (jeszcze) są sądy.

Chciał lud powrotu komuny, ma lud powrót komuny.

2 polubienia

Hej,

Już teraz jest tak wiele obowiązków sprawozdawczych w pracy księgowej, że czasami nie wiadomo, czym się zająć - JPK, deklaracje VAT, CIT, CIT-ST, sprawozdania NBP, GUS, Intrastat i inne. A tutaj jeszcze coś chcą dołożyć. Brak słów…

Pozdrawiam,
Dimatheus

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że najsilniejsza partia opozycyjna chce podbić 500+ i podnieść emerytury :D. Mało tego Schetyna powiedział, że nie chce przyjmować uchodźców, choć kilka lat wcześniej zagłosowali za przyjmowaniem :P. Rozdwojenie jaźni chyba jakieś. NIe wiem jak ktoś może głosować ta takie partie. Kradną, podatki podnoszą, kłamią, podporządkowują sobie media, czy obalają nieprzychylnych redaktorów i napadają na niezależne gazety. Ale to wina społeczeństwa, bo pozwala sobą manipulować i włącza się w tę walkę polityczną PO-PIS (choć jedni drugich warci). Amen.

PO widać, że bierze przykład z PiSu, na potrzeby kampanii obiecamy ile się da, potem zrealizujemy jeden, góra dwa punkty, a resztę powiemy, że się nie da. Ciemny lud kupił to już dwa razy (wybory prezydenckie i parlamentarne), czemu by nie miał kupić trzeci raz? Nie bronię PO, nie głosowałem na nich, ale jak inaczej mają walczyć z PiSem, niż obietnicami? Choćby nie wiem jak wspaniały program przedstawiło PO, to PiS naobiecuje takich głupot, że będzie on nic nie warty dla “ciemnego luda”. Jeżeli połowa społeczeństwa niechodząca na wybory się nie obudzi, to nic się nie zmieni…

1 polubienie

A dla każdego, kto nie głosował na pis, tylko na inne partie, to trybunał stanu i przesłuchania (paralizatorem) w kiblach…

Otóż to! Ludzie! Chodźcie na wybory!!!

1 polubienie

Pójdą, ale Rosja będzie wybierać, jak wmieszała się do wyborów w USA, jak we Francji ostatnio.
Inwigilacji cdn. Minister wojny pisu zrobił czystkę w armii, jak Stalin. Tylko czekać na skutki.

Obecny rząd ma swoje za uszami, ale ma jeden podstawowy plus nie chce ściągnąć nam na głowę inwazji kulturowej. Za to ich największy “oponent” (kiedyś sojusznik z AWS) nie może się zdecydować czy jest/był/będzie za przyjęciem tzw. “uchodźców” (właściwie imigrantów, uchodźcami to oni byli w pierwszym kraju, w którym nie ma wojny, np. Turcja, Liban, Włochy, Gracja, itd. Już pomijam fakt, ze większość z nich pochodzi z krajów w których wojny nie ma, np. Egipt, Tunezja, Somalia, Sudan, Erytrea, itd.).

@gowain
Jakie dwa razy? Ciemny lud nabiera się w każdych wyborach. Przecież ryżowy obiecał parę lat wstecz obniżenie podatków i zrobienia z Polski drugiej Irlandii :D. Kręcą nami bodaj od 1992 roku, gdy zerwano rząd Olszewskiego. Śmieszą mnie więc komentarze jak to było kiedyś lepiej, jak nigdy tak nie było. To iluzja. Jeżeli człowiek, który nie potrafi napisać prostego zdania bez błędu ortograficznego może zostać prezydentem, to ja dziękuję, ale postoją w kolejce i poczekam na godnego kandydata. Stąd od polityki trzymam się z dala, bo to bagno.

@anon80563934
Dokładnie, jak pisałem w PO panuje rozdwojenie jaźni, raz mówią, że 500+ to zło, a teraz chcą dać na każde dziecko. Wcześniej walczyli o uchodźców, dzisiaj się od nich ucinają i nie chcą ich widzieć w Polsce. Walczą o wolne media, a sami wpuścili służby na niezależną gazetę “Wprost”, czy przez Kulczyka zmieniali redaktorów, którzy nie wspierali PO. Ale lud i tak się nabierze, że oni są ostoją wolnośći haha. Tyle partii jest, a wojna toczy się między PO a PIS-em. Może gdyby więcej ludzi głosowało, to inaczej by wyglądały wybory?

Najśmieszniejsze jest mówienie, że nie ma wolnych mediów i inie ma wolności słowa na jakimś marszu. Wydaje mi się, że gdyby nie było wolności słowa i wolnych mediów, to człowiek, który powiedziałby to na manifestacji szybko by zniknął.
Ale proponuję w ramach eksperymentu wysłać KOD do Moskwy, żeby tam sobie poprotestowali, to może docenią to co mają w Polsce. :wink: