IOBit Game Booster czy Razer Cortex?

(matidobryworms13) #1

Wielokrotnie wracałem do Razera Cortexa i go usuwałem. Teraz używam programu IOBit Game Booster 3.4. Dziś jednak nabrałem wątpliwości, którego programu używać. Jedni w poradnikach na YouTube preferują IOBit Game Boostera a inni Razera Cortexa, a tyle ich obejrzałem że nabrałem wątpliwości. Pomóżcie mi podjąć decyzję i odpowiedzcie na pytanie: Lepszy jest IOBit Game Booster 3.4 czy Razer Cortex?

(Amaterasu) #2

Zamiast bawić się z tymi programami, polecam samemu ustawić system pod gry. Jeżeli masz Windows 7, wyłącz Areo i inne tego typu zamulacze. Wyłącz różne programy, np. Dropbox, Evolve, OneDrive itd.

Przetestuj te dwa programy podczas grania i zobacz, który z nich odzyska większą ilość FPS-ów.

(jakubgross) #3

Te programy nic nie dają, może Razer jest lepszy, ale to tylko zużywa zasoby systemowe, wiem bo testowałem :wink:

(matidobryworms13) #4

Żaden nie daje i mam Windows 8.1. Może faktycznie nie ma sensu ich trzymać bo w przypadku mojego laptopa największy wpływ na FPSy ma procesor. Wiem że Cortex zużywa dużo zasobów bo muliło mi.

(Albatraoz) #5

Również testowałem te programy, obecnie nie używam, bo nie warto.

Zdecydowanie lepiej jest zrobić optymalizację systemu systemu pod gry.

A jeśli już chcesz, to zobacz tu, masz tam na dole porównanie i wyniki testów w tabelce

http://www.ghacks.net/2015/05/23/do-game-boosters-improve-pc-gaming-performance/