IoPageLockLimit i kilka innych kluczy

Zająłem się optymalizacją systemu, ale niestety pojawił się problem. Nie wiem co ustawić, oraz w jakiej wartości (dzięsiętna/szesnastkowa) w następujących kluczach:

IoPageLockLimit (chce ustawić bufor na szytwno, na 32 mega)

SecondLaveLDataCache (dotyczy, jak zrestzą pewnie wiecie pamięci cache L2 procesora - posiadam Athlona64 3000+ 512 kilo pamięci)

NonPagedPoolSize (tu chciałbym aby system używał 95% z dostępnych 512 MB RAM’u)

IoPageLockLimit

SecondL e veLDataCache

NonPagedPoolSize

Powyżej masz linki wyjaśniające (próbujące wyjaśnić) co i jak z tymi parametrami. Sporo więcej było w google, więc jeśli nie trafiłem lub podałem za mało informacji spróbuj poszukać sam. Ale… z własnego doświadczenia i doświadczeń wielu innych użytkowników mogę napisać, że nie warto się tym bawić. Chyba, że dla własnej frajdy i w celach edukacyjnych :). Efekt w postaci wzrostu wydajności będzie mierny i raczej z gatunku “podgrzewanych kabli do zestawu stereofonicznego” ;). Domyślne ustawienia i sposób zarządzania pamięcią systemu są zwykle najbardziej optymalne.

goomish dzięki :wink:

Dla mnie przyda się każdy wzrost wydajności. Instalka mojego systemu po przerobieniu zajmuje 84 mega, więc domyśl się jak bardzo jest okrojony. Chcę wycisnąć wszystko co się da, więc nawet nieduży wzrost niezauważalny gołym okiem może dać sporą różnicę w 3DMarku, czy w SPI.