IP address is identical to LAN

Witam

Chcę skonfigurować router Cerberus P6361 ale po wstukaniu adresu ip, maski, bramy i DNS wyskoczył mi właśnie ten błąd: IP address is identical to LAN. Co z tym zrobić?

Gdzie ten adres wstukujesz i jaki to adres IP?

Pozdrawiam!

Przy konfiguracji przez przeglądarkę, biorę to z cmd (ipconfig/all)

Po kolei, bo dalej nic nie rozumiem. Router jakie ma IP? W systemie podajesz IP ręcznie czy bierzesz z DHCP? Jaki adres dostajesz na WAN? Publiczny czy prywatny? Jak możesz, to podaj wszystkie dane, tj. adres IP WAN, adres IP LAN (routera).

Pozdrawiam!

Witam

Wpisujesz takie samo ip na obu interfejsach routera.

pzdr

Hej,

Do puli pytań dodajmy jeszcze dwa:

:arrow: Z jakiego dostawcy internetu korzystasz??

:arrow: Masz stałe (Statyczne) czyt zmienne (dynamiczne) IP??

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jak to wszystko sprawdzić?

A jak to zrobić?

Przepraszam że tyle czasu minęło ale nie miałem przez dłuższy okres internetu, a teraz gdy już jest problem znowu wrócił.

Zrób zrzuty panelu routera z ustawień sieci WAN/Internet oraz ustawień sieci LAN. Pokaż jeszcze wyniki poleceń, które wpisz w wierszu poleceń

ipconfig /all

route print

Pozdrawiam!

http://img651.imageshack.us/img651/5361/juk.png

A jeśli chodzi o zrzuty panelu routera z ustawień sieci WAN/Internet oraz ustawień sieci LAN to tam są same zera bo przecież nie mogę skonfigurować właśnie przez ten błąd.

A obecny adres IP skąd masz? Po bezpośrednim podłączeniu kabla (bez pośrednictwa routera)? Router konfiguruj bez podłączania go do sieci.

Pozdrawiam!

Teraz zrozumiałem błąd, ip sprawdzałem po podłączeniu routera, co zmieniało je, teraz przepisałem ip zanim podpiąłem router i niby wszystko ok, żadnych błędów, a mimo to internetu nie ma ani na stacjonarnym ani na laptopie przez wifi

To teraz jak możesz, to wrzuć zrzuty z ustawień routera.

Pozdrawiam!

http://img716.imageshack.us/img716/6470/klo.png

O to chodzi?

Połączenia z internetem nadal nie ma?

Pozdrawiam!

Nie ma.

Skąd masz dane dotyczące adresu IP po stronie WAN w routerze? otrzymałeś od dostawcy czy wymyśliłeś/przepisałeś ?

pzdr

A można jaśniej? :slight_smile:

Niczego od dostawcy nie brałem, wszystko co potrzebne do konfiguracji wziąłem z configip w cmd

Dostawca przypisuje Ci prywatne IP, spróbuj pingować bramę sieciową. Wpisz w wierszu poleceń

ping 172.17.0.1

Tak poza tym, jeśli dostawca filtruje adres MAC kart sieciowych, to czy adres MAC routera jest podany w jego bazie lub czy router umożliwia klonowanie MAC adresu?

Pozdrawiam!

84852543.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Z tego co wiem router umożliwia klonowanie adresu MAC, ale nie bardzo wiem co i jak :?

Koledze chodziło o to czy podane adresy IP i bramy sieciowej masz podane na umowie? Najlepiej skontaktuj się z administratorem sieci, być możesz zaszła jakaś zmiana, poza tym zgłoszenie niedziałania internetu/usterki i jeśli wina leży po stronie ISP, często uprawnia do obniżenia abonamentu o każdą dobę bez dostępu do internetu ale o tym to już musisz poczytać w regulaminie dostępu do internetu.

Podłącz się do routera. Jeśli ISP dostarcza Ci neta po kablu, to podłącz się do routera kablem ale z komputera, którego adres MAC karty sieciowej jest w bazie ISP. Jeśli ISP dostarcza neta radiowo, podłącz się albo bezprzewodowo do routera albo podaj adres MAC ręcznie. Żeby sklonować adres MAC, wciśnij przycisk MAC Clone lub podobnie, w zależności od routera.

Pozdrawiam!