IP dobrychprogramów

(Mail) #1

Witam.

Chciałbym dodać sobie IP DP do pliku hosts, ponieważ przy wielu stronach poprawia to szybkość działania.

Czy administracja mogłaby udostępnić IP przez który także można wchodzić na DP?

(system) #2

Mi komenda Ping wykazała IP: 194.0.171.33

Jednak przez niego nie wejdziesz ponieważ na serwerze są przekierowania wirtualnych katalogów

(Mail) #3

Crop to IP nie działa.

Kiedyś qmpel mi podawał to IP, ale po formacie nie mam archiwum i dlatego pytam tutaj.

(tomekb) #4

Wystarczy sprawdzić sobie np poleceniem ping jaki jest adres IP domeny dobreprogramy.pl. Rozczaruje cię jednak, dopisanie tego adresu do pliku hosts może co najwyżej przyspieszyć _pierwsze_ wczytanie witryny, a i to jedynie w przypadku kiedy masz słabe łącze lub oddalony serwer DNS. Później Twój system i przeglądarka buforują już ten adres i nie sprawdzają go przy kolejnych wywołaniach. Nie ma więc konieczności wpisywania go do pliku hosts, co dodatkowo jest niewskazane - możemy przecież zmienić adres IP serwisu i co wtedy? :slight_smile:

(niezDarek) #5

mi ping wykazał adres 194.0.171.70

ale sprzwdż u ciebie jaki wykaże

(Homik1983) #6

U mnie też echo (pong) wróciło z adresu: 194.0.171.33 . Widać vortal ma kilka serwerów, każdy działa na innym IP - klastry?

(Ryan) #7

Klaster a nie klastry. Polecam prezentację DP od kuchni i powyższą wypowiedź Tomka - wpisanie IP do hosts nie uleczy transferów. :wink:

(Mail) #8

tomekb oraz Ryan :

Dzięki za wytłumaczenie, temat można zamknąć :slight_smile:

(niezDarek) #9

wg mnie lepiej poleceniem tracert http://www.dobreprogramy.pl