IP LOW w emule

mam neta w multimedia polska stałe ip a emule chodzi mi w low o co chodzi?

poszukaj odpowiedzi na forum :wink:

było wałkowane dziesiątki razy…

http://forum.dobreprogramy.pl/search.php

słowa kluczowe emule + lowid :lol:

może mi wytłumaczysz bardziej jak to jest w Multimedia Polsk

zajrzyj tutaj - http://www.osiol.com/faq.htm

i wszystko jasne 8)

faktycznie, wałkowane tyle razy, ale niech Ci będzie

Low ID - otrzymujesz je wtedy jeśli nie posiadasz własnego adresu IP tzw. IP wewnętrzne. Niestety posiadając Low ID możesz mieć problemy z łączeniem się do serwerów, także nie będziesz mógł pobierać od innych użytkowników którzy mają Low ID, nie będziesz mógł otrzymywać friend slota … więc wiele minusów.

Jak się pozbyć Low ID ?

W wielu przypadkach jest to nie możliwe:

  • jeśli korzystasz z łączą kablowego ( jakiegoś lana ), możesz się zgłosić do swojego operatora z pytaniem czy nie możesz wykupić IP publicznego. Najcześciej jeżeli jest to możliwe kosztuje około 10 ~ 30 zł. nie jest to majątek, a może ułatwić ci korzystanie z sieci ed2k.

  • jeśli masz SDI, NEO lub inne łącze dzielone na kilka osób możesz poprosić o przekierowanie portów osobę która rozdziela sygnał ( ADMINA ). Jeśli ten przysłowiowy admin nie będzie wiedział jak to zrobić poszukaj na forum o przekierowaniu portów ( forwarding portów, przekierowanie na routerze ) … nie będziesz miał wiekszych problemów ze znaleźieniem tego.

  • jeśli jesteś w lanie osiedlowym możesz zapomnieć o IP publicznym. Jedyną twoją szansą jest błaganie, molestowanie lub inne metody wywierania nacisku na admina sieci aby ten łaskawie przekierował porty.

Jeśli masz IP publiczne i masz Low ID a nie High ID wina leży w twoim oprogramowaniu :

  • Jeśli posiadasz WIN XP i masz Low ID oznacza że nie wyłączyłeś firewalla systemowego, a robi się to bardzo prosto:

‘Moje miejsca sieciowe / właściwości / właściwości połączenia lokalnego / zaawansowane / odznaczyć’

  • Przyczyną też mogą być różnego rodzaju programy skanujące łącze lub ukrywające numer IP należy je niezwłocznie odinstalować lub wyłączać na czas używania emule.

  • Także przyczyną takiego stanu rzeczy może być źle skonfigurowany firewall ( zbyt duże ograniczenia nałozone na ruch na łączu.

Jeśli nie masz szans uzyskać IP zewnętrznego lub nie mozesz przekierowac portów ustaw jako port TCP np. 4444, 6666, 10101 … i wyłacz UDP … dzięki temu łatwiej ci bedzie się dostac na duże serwery … ( nie u wszystkich to pomaga, więc jeśli się pogorszy wróć do standardowych ustawień portów ) Jeśli posiadasz IP zewn ważną także rzeczą jest to abyś korzystał ze standardowych portów tzn.

TCP - 4662

UDP- 4672

Ułatwia to komunikacje pomiędzy twoim klientem emule, a serwerem na którym przebywasz …

mam neta w MM (kablówka 128/128), system xp sp2, firewall`a wył i nic. Cały czas ma low ID. ternsfer na emule średnio 12KB/s dochodzi do 16. Ip mam przy każdym właczeniu neta taki sam. nie wiem jak to ust w Mm żeby było na high IP

jeżeli prędkość dochodzi ci do 16 KB/s - czyli max dla łącza - to po co ci HighID :? :? :?

więcej i tak mieć nie będziesz 8)

ale dlaczego nie ma ip high? Przez kabel nie da rady czy co?

i tak zbytnio to nic ci nie da. DUCH już napisał czemu :slight_smile:

zacznijmy od tego, że czegoś takiego wogóle nie ma :smiley:

w eMule to jest ale LowID lub HighID :!:

a powody, dla których tobie przydziela LowID jest masa i wszystko co powinieneś wiedzieć już masz podane :-s

Jeśli Ci tak bardzo zależy na HighID to spróbuj wyłączyć firewall systemowego. Mi to pomogło (mam ISDN 128kb w Dialogu)

Jeśli moja podpowiedz była trafna to daj znać :]

dzięki mam już highID