IP przez GaduGadu

Czy przez GG da się namierzyć IP?

Mam natręta który pisze do mnie jakieś pierdoły i bezeceństwa przez GG. Jak zablokuje jego nr to zakłada sobie nowy i sytuacja się powtarza. Zablokowałem już chyba ze dwadzieścia. :-x

Koleś nie chce się odwalić, czy jest jakiś sposób żeby go skutecznie odstraszyć?

A co ważniejsze to, czy on może namierzyć moje IP, lub zawirusować mi sprzęt przez GG?

Koleś jest chyba jakimś niespełnionym hakerem, bo pisze mi jak to mi kompa załatwi.

Ps. zmiana mojego nr na GG odpada.

A może włączysz opcję “nie pokazuj wiadomości od nieznajomych”?

Nie dodawaj go do kontaktów, bo jak jest laikiem to nie sprawdzi twojego IP. Jeżeli on ciebie ma na liście to możesz dowiedzieć się jaki ma adres IP. Tylko wtedy musisz go na chwile dodac do kontaktów. Jak masz gg 7.6 to klikasz koło niego taki wykrzyknik i pojawią Ci się różne dane o niem, a m.in. nr IP. To tyle co wiem o IP. Hakerem nie jestem więc nie powiem Ci czy może Ci wrzucić wira czy nie.

To też raczej nie wchodzi w grę ponieważ często dostaje wiadomości od ludzi, którzy chcą coś kupić na Allegro.

A co do info o IP w standardowej opcji ( i ) GG to tylko przy jednym z kontaktów jest nr IP.