IP serwerów

Mam pytanko odnośnie IP serwerów… . Jak to jest możliwe, że jeden serwer został zidentyfikowany z więcej niż jednym adresem IP ??? :o

Korzystałem ze stronek szukających IP google jak również w swoim SO w uruchom : cmd, poźniej ping i adres stronki… ?? :shock:

Raz że serwer DNS w przypadku googli zwraca losowy adresy z pewnej puli, żeby wyrównać obciążenie serwerów.

Dwa, że nic nie szkodzi na przeszkodzie (przynajmniej teoretycznie :))

nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby serwer miał kilka ipków… tak jest np jak masz dsl`a 2mbit i wzwyż :wink:

Czy mógłbym prosić o bardziej szczegółowe wytłumaczenie? Jak to jest i dlaczego tych adresów jest więcej niż jeden? Jak to wpływa na obiciąenie serwerów?? Dlaczego losowo??

rzeczywiście pod adresem http://www.google.com jest kilka komputerów - serwerów. zapytujesz się DNS o adres IP, DNS zwraca losowy adres, łączysz się z otrzymanym adresem, ale kolega robi to samo i otrzymuje inny adres, przez to ruch do serwera rozdzielany jest na kilka serwerów.

hmm dlaczego losowo… wylosowanie każdego IP jest tak samo prawdopodobne, więc w odpowiednio długim czasie ilość połączeń do każdego serwera będzie równa… rachunek prawdopodobieństwa :wink:

Co generuje te adresy i dlaczego są generowane?? Czemu jest ich więcej niż jeden?? Dlaczego taki serwer ma więcej podserwerów??? równległych serwerów??

w dns są wpisane pod nazwą google.pl następujące adresy:

google.pl has address 66.249.93.104

google.pl has address 72.14.221.104

google.pl has address 216.239.59.104

po zapytaniu o IP hosta google.pl serwer DNS zwraca losowy IP z tych trzech.

no to pisałem, żeby rozłożyć obciążenie na kilka maszyn.