IP wewnętrzne czy zewnętrzne?

Oto moje IP

Adres IP. . . . . . . . . . . . . : xxxxxxxxxxx

Jakie mam IP??

Czytałem na innych forach że IP wew. wolniej sciąga przez P2P, czy to prawda??

Uważaj z podawaniem takich danych publicznie.

Do sprawdzania ip są niektóre strony internetowe (nie pamiętam adresów). Jeśli IP wyświetlane jest takie samo jakie masz w karcie sieciowej to masz zew. ip.

te co podałeś to masz wewnętrzne :wink:

A to dobrze że mam wew. czy lepiej czebym miał zew.???

Moim zdaniem zewnętrzne :smiley:

na 100% miec lepiej zewnętrzen IP.

Miedzy innymi do p2p.

na http://www.imageshack.us pokazuje IP

ja jak wchodze na imageshack to za kazdym razem jest inna końcówka

czemu tak jest?

Masz dynamiczne IP

…albo korzystasz z jakiegoś softu maskującego :roll:

Przez co łączysz się z netem?

mam neta od kablówki

Co to znaczy “dynamiczne IP” bo nie korzystam z softów maskujących

To znaczy, że masz przypisany tylko na określony czas, po którym zostanie przypisany inny IP.

Inaczej rzecz ujmując, dynamiczny IP powoduje, że nie musisz nic wpisywać w konfiguracji połaczenia sieciowego, domyślnie jest ustawione na automatyczne pobieranie IP

Dynamiczny jest przeciwieństwem statycznego, który jest przypisany raz, a dobrze :twisted: , musisz konfigurować ręcznie połączenie sieciowe poprzez wpisanie adresów IP, bramy etc.

:okulary:

A co to jest za IP: 172.16.0.1 <-- sprawdzałem na http://ip.boo.pl/ip.php to pisze : “Podany adres: 172.16.0.1 jest adresem wew.”. Mam antywira i co jakis czas mi pokazuje “Próba wtargnięcia do komputera została zablokowana” i jest pokazany ten IP

Jest to IP wewnętrzne, identyfikujące komputer w sieci lokalnej…

Adres ten należy do klasy B i mieści się w jednym z podanych zakresów IANA:

10.0.0.0 - 10.255.255.255 (10/8 prefix)

172.16.0.0 - 172.31.255.255 (172.16/12 prefix)

192.168.0.0 - 192.168.255.255 (192.168/16 prefix)

Więcej możesz się dowiedzieć z RFC1918

BTW

Każdy komputer z sieci wewnętrznej identyfikowany jest przez 2 adresy IP (wewnętrzny i zewnętrzny), IP zewnętrzne jest jednakowe dla wszystkich kompów z tej sieci, natomiast każdy posiada inny IP wewnętrzny (właśnie z podanego wyżej zakresu) !!

Inaczej to ujmująć …z zewnątrz (z sieci internet np. poprzez WHOIS RIPE) nie da się zidentyfikować komputera po samym IP wewnętrznym…