Ip zew. i kamera

mam pytanko mam kamere i ip. zewne. i chciał bym zeby moj dom byl “filmowany” np. przy wylaczonym kompie a jak w pracy lub w innym miejscu mogł ogdladac cos ie dziej w domu! !!

Przy wyłączonym komputerze pewnie nie bo jak bedziesz przesyłał sygnał z kamery na monitor w pracy ??

Kabel podciągniesz :?

a powiedz mi wtedy jak to jest zrobione np. w budce z hamburgerami wasciciel ma kamere i ma dostep do niej w domu! !!

Już ci mówię, jak to wygląda.

Do przesyłania takiego obrazu wykorzystywany jest tzw. multiplekser.

Podpinasz do niego kamerę lub kamery (to zależy, ilu kanałowy jest multiplekser) oraz sieć. Na multiplekserze zainstalowane jest oprogramowanie do konfiguracji urzadzęnia. Druga część oprogramowania instalowana jest na komputerze, na którym będziesz oglądał obraz z kamer.

Niemal zawsze konfigurację wszystkiego przeprowadza technik instalujący system. Do pierwszej konfiguracji potrzebny jest monitor oraz specjalna klawiatura. W droższych systemach możliwe jest późniejsze konfigurowanie wszystkiego oraz sterowanie kamerami zdalnie.

W zależności od typu multipleksera obraz jest tylko przesyłany, przesyłany i nagrywany, lub też można jednocześnie nagrywać, przesyłać i odtwarzać obraz w tym samym czasie. Bardzo często multipleksery wyposażone są w jeden lub więcej dysków twardych do zapisu obrazu.

To tak w skrócie.

Aha, i jeszcze najważniejsze - koszt. Cena takiego systemu zaczyna się od kilku tysięcy złotych. :smiley: