Ip

mam taki problem … gadałem z kimś ze jak dostane IP zewnętrzne to bede mógł grac w gry przez neta bez problemu :slight_smile: a póżniej sie dowiedziałem ze jak mam IP wewnętrze i podam Adminowi sieci aby mi odblokował porty jakie sa wykorzystywane przez gre to moge grac … i nie wiem czy tak jest ?

prosze o rade i pomoc w tej sprawie :slight_smile:

to pytania :

  1. Co MI da IP ZEWNĘTRZNE ?

  2. Czy to prawda z tym IP wewnętrzym ?(chodzi o porty)

  3. Co musze zrobic jak odlokują mi np. port 2304 i chce przez ten port grac w Strongholda Crusadera ?

  4. w Bitcomet jest takie cos ze moge wpisac tam port przez jaki ma śćiągac … czy jak tam wpisze ten udostępniony port to czy sciąganie mi przyszpieszy ?! (mam 512Kb/s i sciąga mi 3/4KB/s a powinno isc podobno 30KB/s )

PS.- mam DUŻO SEDDOW i nic … to nie to :stuck_out_tongue:

czy jak ktos zna odpowiedz chociaz na jedno pytanie i odpowie to bede wdzięczny i postaram sie pomagac innym w INNYCH problemach :slight_smile:

  1. IP zewnętrzne sprawi ze nie staniesz się anonimowy dla świata i bedziesz miał we wszystkich programach bepośrednie połaczenia.

2.Forwardowanie to nic innego jak odblokowanie portu (gry,programu) działa trak samo jak zewnętrzne ip tylko i wyłacznie na porcie lub portach wskazanych przez dmina.

  1. Nic nie musisz zrobić, musisz podać adminowi porty które wykozystuje gra i to wszystko.

  2. Tak jeżeli udostępniony pord forwardowania wpiszesz w programy P2P osiągniesz hig id i bedzesz ściagał pełną mocą swojego łacza.

No ale w bitcomet zwiększasz swój transfer udostępniając swoje pliki to działa na zasadzie dasz mi swój plik a ja przyspiesze ci ściąganie. Tak słyszałem ale pewności nie mam:D

Ty nie gadaj z "Kimś " tylko zadzwoń do adnina sieci.

no własnie te 2 ostatnie tematy były niepotrzebne !

pierwszy temat dziekuje :slight_smile:

a tak do odpowiedzi 3 to … jak mam wiedziec jaki program,gra używa jakiego portu ?

Proszę zmienić temat na konkretny

Nie tematy, ale posty :stuck_out_tongue:

Nie wiem, chyba można włączyć grę i looknąć w opcjach internetowych albo zainstaluj jakiegoś firewalla i przy uruchomieni truby multiplayer i wyskoczy coś czy odblokować port XXXX i aplikacje GRA:D Nie mam pewności czy to zadziała.Pozdr:D!

na jaki konkretny temat ? :smiley:

a temat IP to nie konkretnie o co mi chodzi ?

konkretnie to np. “Czy potrzebuję publiczny IP do grania?”