IP4 3.06Ghz dwurdzeniowy-pójdzie win 7?

Czy na Intel Pentium 4 3.06Ghz (2 CPUs) pójdzie Windows 7 na 64 bitach, jeśli zapewnię 2Gb RAM?

A czy ten procesor jest 64 bitowy? Jeśli tak, to będzie można zainstalować ten system, choć czasami może brakować pamięci RAM.

Nawet jeśli ten procek obsługiwałby EM64T, to 2GB to za mało na system 64-bit.

 

PS. Modele P4 o takcie 3.06GHz obsługujące EM64T: 519K oraz 524 (Prescotty)

Dlaczego za mało?  :?

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/products/system-requirements

W praktyce 2GB nie są wystarczające.

 

Obrazowo przedstawię sytuację - zdarzyło mi się, że sam Firefox zjadł ~3.2GB RAM, a to tylko przeglądarka internetowa. Dodatkowo operuję na pewnej stacjonarce, gdzie był właśnie W7 x64 i 2GB RAM. Komfortowa praca nie była jednak możliwa - wieczne swapowanie, a sam system wciągał 1-1.5GB RAM. Po jakimś czasie nie dałem rady i po prostu wsadziłem więcej RAM, bo cierpliwości zabrakło.

 

Przy 2GB RAM pamięci na system wystarczy, jednak na system + aplikacje - jest już za mało. A nie oszukujmy się - autor pulpitu oglądać nie będzie, tylko będzie korzystał z aplikacji :wink:

Ten procesor i tak będzie miał wysokie użycie niemal cały czas, więc o poważniejszym korzystaniu można zapomnieć.

 

2 GB RAM jest ok przy systemie x64, ale trzeba się w wielu kwestiach ograniczać. 

 

Niech autor zainstaluje system 7 x86 i sam się przekona jak to działa. Dla systemu x64 nie widzę tutaj potrzeby.