IPad 2 zamiast laptopa?

witam

padł mi chyba laptop

używam go tylko do internetu, facebook, YT, i przelewy online

przeglądając laptopy wpadłem na coś takiego

http://www.currys.co.uk/gbuk/apple-ipad … 2-pdt.html

nigdy z Jabłkiem nie miałem do czynienie, w Windowsie zawsze chronił mnie KIS, jak ma się kwestia bezpieczeństwa w Jabłku?

czy w/w sprzęt nadałby się zamiast laptopa?

i jak wygląda sprawa gwarancji?

http://store.apple.com/uk/help/warranty

można rozszerzyć do 3 lat ale ile takie coś kosztuje?

pisze trochę chaotycznie bo się wkur…em na starego złoma

przelewy online - sprawdź czy ta opcja będzie działać bo jak narazie to chyba największy problem tabletów.

Niektóre banki online wymagają Windowsa i Internet Explorera, ale to rzadkość.

Nie wiem co z flashem pod iPadem, kiedyś nie działał, a niektóre strony wymagają (Youtube na pewno będzie działać).

Wprowadzanie długich tekstów jest wygodniejsze klawiaturą, ale ta jest dla iPada.

Trzeba też sprawdzić, czy do “aktywacji” iPada nie jest potrzebny zwykły komputer z programem iTunes.

forum.user , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Chyba jest z UK - można włączyć klawiaturę Polski-Programisty w Panelu Sterowania/Zegar, Język i Region (niektórzy tego nie wiedzą)

a jak mam to sprawdzić czy mi nie będzie potrzebny komputer?

a na IPadzie można oużwać bezprzewodowego internetu jak np. na laptopie wpina się dongle?

iPad dostępny jest również z modemem 3g.

Tablet nie zastąpi komputera (korzystam z Sony Tablet S) - przelewy wykonuję tylko z komputera, na przeglądarce na tablecie ciągle coś nie działa.

U mnie przelewy działają i na Iphone i na telefonie z Androidem.

Do przeglądania internetu oraz fb, YT i przelewów powinien się nadać. Jednak gdy nie masz w domu dodatkowego laptopa/komputera na którym mógłbyś zaktualizować oprogramowanie od iPada 2, wrzucić jakieś piosenki czy coś - to wtedy nie, tablety wkraczają ale to nie jest jeszcze ta chwila, w której tablet mógłby samodzielnie działać.

BTW : może warto poczekać na premierę iPada 3, z tego co wiem ma być już w marcu i oferować duży skok w przód :slight_smile:

Jeżeli chodzi o przelewy to nie jest już wymagany IE tylko a zwykle dowolna przeglądarka. Problemy zaczynają się przy Java jak wiadomo Android ma Dalvik które nie jest zgodne z Oraclem i dlatego banki muszą mieć swoją aplikację. Również z tego co mi wiadomo iOS 5 również nie ma obsługi języka Javy. Sprawdź czy twój bank ma aplikacje dla tabletu do obsługi bankowości elektronicznej. Jeżeli nie to nadal pozostaje ci normalny komputer.

Jeśli już mowa o przelewach - osobiście nie spotkałem się żeby e-konto banku było we Flashu, Silverlight, Javie czy innym wynalazku którego telefony nie obsługują.

właśnie się bawię nim i mama parę pytań:

  1. czy można używać ipada jak się ładuje - tak samo jak laptopa?

  2. odpowiednik dla Winrara dla Ipada

  3. Jakieś kodeki są czy wystarczy sam VLC?

  4. Co do plików pdf?

to tyle na prędce :slight_smile:

pytam o to gdyż chcę go kupić ZAMIAST laptopa a nie jako dodatkowy gadżet

z góry dziękuje i pozdrawiam

  1. Tak

  2. Chodzi o możliwość rozpakowania czy też pakowania z danymi naprawczymi, hasłem itp?

  3. Z tego co wiem wystarczy sam odtwarzacz.

  4. Jest, iPDF Reader, z pewnością jest więcej aplikacji ale z racji tego, że nie posiadam iPada nie wiem który jest lepszy, podałem przykład jaki znam. A iPad nie czyta “w standardzie”?

2, tak, chodzi mi o pakowanie i rozpakowywanie plikow

Mi w IPhonie PDFy otwiera przeglądarka