iPad z modemem GSM

Witam
Czy istnieje jakis sposób aby iPada zmusić aby wykonywał połączenia poprzez GSM? Albo poprzez aplikacje ale za pośrednictwem transmisji danych.

Nie chodzi mi tu o przekazywanie połączeń z iphona na ipada poprzez wi-fi. Tu chodzi o to aby ipada używać zamiast iphona…

Jeka to konkretnie wersja ipada? I który model?

Czyli chcesz używać ipada jak telefonu, tak?
Bez przekierowania rozmowy przez iPhone’a nie jest to możliwe.
Ew. zostają apki które korzystają z połączenia internetowego.

Cytat
Jeka to konkretnie wersja ipada? I który model?

iPad mini (2021) z 5G.

Cytat
Czyli chcesz używać ipada jak telefonu, tak?

Dokładnie tak. Chodzi o to aby było można korzystać z tabletu jak z telefonu ale bez dodatkowego telefonu.

Cytat
Bez przekierowania rozmowy przez iPhone’a nie jest to możliwe.

To testowałem to działa. Ale tylko póki iPhone jest w zasięgu wi-fi i póki jest włączony.

Cytat
Ew. zostają apki które korzystają z połączenia internetowego.

Jestem w trakcie przeglądania kilku aplikacji ale na razie bez sukcesów… Obsługują głównie USA, UK i Canada.

Nie da się dzwonić z iPada przez telefonię komórkową.
To nie telefon :wink:

Co to ma do rzeczy? Z jakiegoś modelu można?

Owszem, z chińskiego :smiley:
image

Ten model ma modem GSM
https://www.mgsm.pl/pl/katalog/apple/ipad10.22020/
Poza tym mnóstwo modeli IPada ma modemy GSM 3G i 4G…na allegro jest ich sporo…od 300 zł używki …
Więc czemu nie można z nich dzwonić?
Mam jakiegoś Samsunga z 4G i normalnie dzwonię z niego po włożeniu karty SIM.

Włożenie mojej normalnej karty sim z telefonu daje mi możliwość wysyłania smsów oraz transmisje danych.,…brak możliwości dzwonienia nadal szukam rozwiazania…

No tak jest coś takiego… :man_facepalming:
Ważne: Modele Wi‑Fi + Cellular nie obsługują połączeń głosowych, a jedynie transfer danych przez sieć komórkową. Aby wykonywać połączenia telefoniczne na dowolnym iPadzie, musisz używać funkcji Rozmowy przez Wi‑Fi i iPhone’a.
Czyli dziwne rozwiązanie…skoro nie można normalnie dzwonić…
No nic to Apple…
Swoją drogą, tablet za 300 zł (android) i można dzwonić oraz tablet za 1500 zł od Apple z modemem GSM i nie można.
Ciekawe dlaczego jest to tak robione?
Ktoś zna przyczynę?

Jak to dlaczego :wink:
Najtańszy iPad z modemem to koszt 3400 PLN, iPhone’a 3600 PLN.
Gdyby taka funkcja była dostępna, to mogłoby się okazać, że wiele osób kupując tańszego iPada wcale nie potrzebuje dodatkowo iPhone’a i wystarczy im tablet, gdzie rozmowy może np. odbierać przez słuchawki AirPods.

Telefon jest bardziej uniwersalny i poręczny niż iPad :slight_smile:

Blokowanie funkcjonalności (pomimo braku technicznych przeszkód ku temu) to jeden z powodów dla których na Apple’a się nigdy nie przesiądę :slight_smile:
Pierwszy raz to odkryłem jak okazało się, że Ipod Touch mojego kolegi posiadający bluetooth mógł parować się ze słuchawkami bluetooth. Ale tylko tymi od Apple. Inne słuchawki były zablokowane. I jak tu ich nie kochać :slight_smile:

Trochę przesadziłeś, bo ceny nowych z modemami to pierwszy z brzegu za

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/tablet-apple-ipad-10-2-2021-64gb-wi-fi-cellular-gwiezdna-szarosc-mk473fd-a

Wygląda na to, że chyba większość w ogóle dotychczasowo produkowanych modeli jest w wersjach również z modułami GSM.
Nie wiem, czy faktycznie to jest przyczyną, ale jak tak spojrzeć - to tablet 7 calowy w sumie nie różni się teraz od produkowanych smartfonów 7 calowych…więc, może faktycznie blokują funkcję dzwonienia, żeby czasem nie kupować tańszego sprzętu, który ma to co smartfon.

Za pośrednictwem aplikacji „Telz” udało mi sie aktywować aplikacje na prawdziwym numerze telefonu i można dzwonić :smile: ale problem jest z wykonywaniem połączeń do mnie… numer cały czas jest zajęty… ale już bliżej :+1:

Tyle, że to jest zwykły VoIP, jak Skype czy inne…

Mam pewien pomysł ale do tego potrzeba waszej pomocy… Czy ktoś z was ma applewatch z eSIM oraz ipada. Zastanawiam się nad pewną zagadnieniem…Skoro zegrek z eSIM przejmuje funkcje telefonu kiedy prawdziwy telefon jest wyłączony lub jest poza zasięgiem zegarka. To może da się tak zrobić aby mieć zegarek z opcją przekazywania i odbierania połączeń i tablet do całej reszty. Wtedy wyeliminować można telefon. Zegarek i tak mam zawsze na ręku wiec powinno zadziałać…

I tyle teoria… mój zegarek to seria 3 więc niemam opcji z eSIM także pytanie do was czy ktoś jest w stanie to przetestować?

https://discussions.apple.com/thread/8024570

You cannot pair an Apple Watch with an iPad, only an iPhone

Cytat
You cannot pair an Apple Watch with an iPad, only an iPhone

Nie chodzi mi o połączenie iPada z Apple watchem. Więc może jeszcze raz…
Bo coś czuje, że zostałem źle odebrany.

Legenda.:
(1) - Apple watch z funkcją eSIM
(2) - iPhone (dowolny model)
(3) - iPad (dowolny model byle z modułem GSM)

Chodzi o to czy po aktywować eSIM w (1) można działać niezależnie od (2)?
Jeśli tak to mając (1) cały czas na ręku mam w zasadzie przy sobie telefon.
A (3) byłby do całej reszty. Wiadomości są zintegrowane z iCloud’em.
Więc powinno wszystko działać. Ewentualnie zawsze można zostać na (1)
do dzwonienia i wiadomości… tylko czy to będzie działać to niewiem…

Konfiguracja miałaby polegać na tym aby wyeliminować (2) z tego łańcucha.
A przy okazji czy słuchawki bezprzewodowe (firm trzecich) lub oryginalne
pozwalają na odbieranie połączeń z (1)?

Może Jailbreak obraz to odblokuje lub coś się po nim wgrywa i działa sprawniej od VoIP.