Ipb?

Dlaczego admini nie postawili forum na ipb?

bo pewnie chcieli na phpbb :slight_smile: sam z niego kożystałem i się bardziej przywiązałem do niego choć ipb też jest fajne :mrgreen:

To decyzja administracji.

Nie prościej spytać któregoś z adminów na PW o to :?

Bez żadnego konkretnego powodu, tak po prostu wyszło…

a ipb jest platne?

Jest płatne od wersji IPB od wersji 2.0.1 :wink:

a teraz ciężko się przesiadać :slight_smile:

IPB, vBiuletin (?) czy UBB.threads są lepsze, ale pałtne…

Przesiadki do IPB czy vBiuletyn nie będzie, bo w planach jest własne forum, napisane od początku do końca przez nas.

olaboga, a to takie plany na teraz, czy racej na później ?

Raczej na później.

Weekend mamy - komu się chce w weekend pracować :lol:

:smiley:

genialne w swojej prostocie :slight_smile: mam nadzieje ze od poniedzialku wezmiecie sie ostro do roboty i juz we wtorek doczekamy sie rezultatow :wink: powodzenia!

Tak szybko to chyba nowego forum nie będzie.

Przecież napisanie takiego skryptu wymaga dużo czasu, każda funkcja itp…

Może na wiosnę będzie :wink:

Całość będzie trwać raczej długo, ile, to już ciężko powiedzieć.

Forum na początku będzie w bardzo prostej postaci, następnie systematycznie będziemy dopisywać różne funkcjinalności.

Własne forum, ma swoje duże plusy. Brak “publicznych” dziur, jak się zna własny kod, to łatwiej dopisać ciekawe “bajery”, no i jeszcze parę innych plusów…

Minęło już półtorej roku a o nowym forum ani widu a ni słychu.Wiem że

wymaga dużo czasu i

Wiem również, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła :twisted:

Ale mogli byście napisać jak sie mają sprawy :mrgreen:

Ale już dawno (kilka lat temu) była o tym mowa. Wydaje mi się, że w związku z tym już niedługo będzie.

Swoją drogą to mogli o tym w ogóle nie mówić, nie byłoby takich pytań, jak to:

i bardzo dobrze :slight_smile:

dobrze jest jak jest, czekajmy na nowy skrypt autorski ekipy DP (chyba autorstwa liska o ile się nie mylę)

@L.B.G. weź sobie jakąś książkę o pisaniu skryptów, otwórz dział “pisanie własnego forum” i sprawdź ile ma stron.

U mnie to jest: 71 stron (mowa o forum prostym jak … )

Teraz pomyśl: masz forum z milionem postów i 60 k użytkowników. Co setny sprawdza czy forum podatne jest na ataki. Musisz zrobić coś szybkiego, dobrego, łatwego w obsłudze, przystępnego dla każdego usera.

Ponadto szef dowalił Ci kupę roboty (bo okazuje się, że masz jeszcze portal z 5 milionami użytkowników, a co tysięczny sprawdza stronę hardcorowymi technikami, zaś co milionowy robi sporadycznie ocenę bezpieczeństwa polegającą na sprawdzeniu “jak serwery zareagują na atak typu DoS”). Nie chce Ci się jak ■■■■■■■ (i do tego co chwila jakiś HarryPotter piszę “czemu nie ma jeszcze forum - przecież czekam już i czekam”).

Ile Ci to zajmie? Chyba dużo. Porada dla Ciebie: uzbrój się w cierpliwość, bo to cecha przydatna w życiu.

PS. Tak OT - czy można zrobić jakoś tak, żebym nie widział postów pana Harry’ego?

MEGAEMACE naucz się czytać ze zrozumieniem a nie powtarzasz rzeczy którzy pisały osoby w podobnych tematach.

Ja zapytałem się tylko jak się sprawy mają a , nie kiedy będzie nowe forum.

Widzisz różnice???

ja tez jestem ciekawy jak wyglada rozwoj nowej wersji forum

nie chodzi mi o jakies daty ale pare szczegolow co zostalo juz zrobione a co jeszcze jest do zrobienia

pojawi sie moze jakas beta? oczywiscie beta bylaby tylko obok obecnego forum a nie zamiast i tylko do celow testowych (po testach cala baza poszlaby do kosza)