Iphon 4s jak zwolnić miejsce?

Od ok roku mam Iphon 4s 8GB, często przeglądam na nim internet i zauważyłam że z 8GB zrobiło się niecałe 1GB.

Kiedy policzyłam wszystkie “rzeczy” tzn. zdjęcia, i inne aplikacje to wychodzi mi dużo mniej niż 7 GB. 

Wyczytałam w internecie, że na Iphonie jak się przegląda internet to wszystkie zdjęcia i zawartości strony zapisują się na telefonie i trzeba to czyścić. Tylko nie wiem jak, znalazłam jakiś program ale żeby nim wyczyścić to trzeba jakiś klucz licencji wprowadzić. 

Proszę o pomoc.

Zsynchronizuj z iTunes, usuń całą zawartość i przywróć z powrotem. Nic lepszego nie wymyślę.

Przywrócenie programów przez iTunes/iCloud będzie na pewno najbardziej efektywne, ale możesz również spróbować darmowej aplikacji Battery Doctor: https://itunes.apple.com/gb/app/battery-doctor-master-battery/id446751279?mt=8 

  1. Otwierasz appkę Battery Doctor.
  2. Wybierasz zakładkę Junk lub Status i drugą od góry z charakterystyczną ikonką.
  3. Wybierasz Clean Up Cache.
  4. Wybierasz Clean.
  5. Cierpliwie czekasz aż Battery Doctor zeskanuje Twoje pliki.
  6. Wybierasz Memory.
  7. Wybierasz Boost.

BD powinien sobie poradzić z pamięcią użytą przez zewnętrzne aplikacje, ale nie ma szans, by poradził sobie z pamięcią systemową. Możesz jeszcze spróbować osunąć pamięć przeglądarki Safari:

  1. Ustawienia > Safari.
  2. Przewijasz niżej i wybierasz Wymaż historię i dane witryn.
  3. Potwierdzasz.

Ale to mam pobrać na telefon czy jak? 

Kilka gier sobie ściągłam ale je usunęłam więc nie wiem czy one też zajmują mi miejsce?

Na iPhone’a, w końcu to link do iTunes. Na komputerze tego nie uruchomisz. :slight_smile:

Nie zajmują miejsca, śmieci nie zostawiły, ale inne pewnie coś tam mają.

Zrobiłam, troszkę miejsca się zrobiło ale nie za dużo. Nie ma czegoś jeszcze?

To co podałem?

ale jak zsynchronizować? Jak to się robi?