iPhone 13 Pro Max

Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś gadżetu i mam pytanie. Warto się przesiadać z iPhona 11 256GB na 13 Pro Max 512GB? Chodzi mi o to, czy poczuję jakąś mocno znaczącą różnicę. Pytanie do posiadaczy trzynastki, a idealnie do tych, którzy mieli podobną przesiadkę.

Sprecyzuj w cz`my chciałbyś poczuć tą moc ?

Jeżeli zależy Ci na aparacie i video to tak. Różnica jest znaczna. Jednak jeżeli na tym ci nie zależy to nie warto się przesiadać.

Chodzi mi o takie rzeczy jak szybkość działania (czy jest odczuwalna różnica), aparat (wideo), bateria i do tego rzeczy, o których zazwyczaj nie mówią w recenzjach, typu czy się lepiej trzyma w ręce, czy są jakieś problemy, itp.

@sidkwa Mocno czuć różnicę w jakości zdjęć i (przede wszystkim) wideo? ProRes robi duża różnicę w codziennym użytkowaniu? Możesz coś bliżej opisać?

Czekam sobie na Apple Event i nie widzę, żeby miała być premiera czegoś, co bym chciał, a chciałbym jakąś zabawkę, więc sobie pomyślałem, że może bym zmienił telefon. Chyba, że czymś zaskoczą.

Ja nie używałem. Znam tylko relacje od innych. I różnica jest podobno spora. Zwłaszcza przy wideo. No i podobno stablizacja w 13 to wyższy poziom w porównaniu z poprzednimi modelami.

Pomijając fakt jak chamski poziom prezentują powyższe odpowiedzi, w jaki sposób są one na temat?

Żeby było jasne: nie będę się tłumaczył jakiemuś trollowi ile wydaję na cele charytatywne ani po co mam kieszenie.

Dokładnie to miałem na myśli.

Na tym forum jest jakaś moderacja?

Pragnę zauważyć, że oprócz wpisu (merytorycznego) @Sidkwy, są tutaj tylko twoje teksty.

Nie sprowokujesz mnie znowu.

Czyli twój macOS lub hackintosh jest z odzysku, bo raczej nie z promocji -90%.

Flagowanie byś miał jakbyś nie zmieniał z 2 razy w miesiącu mejla - jak Cię dostawca maila banuje po tygodniu to kup własną domenę i serwer do 100 zł rocznie.

Nie!!!

Nie kupujesz najdroższych modeli kozaku.

Nie myl faktów z jakąś prowokacją.

Zasadniczo to każdy kupuje co chce i za ile chce.

Tak, jest różnica, jak ktoś lubi urządzenia Apple, to zdjęcia z 13 są prawie tak dobre jak z Xiaomi MI 11 Ultra czy Huaweia P50 pro. Na dodatek niezła jest tez bateria w tym telefonie. No i cena jest niższa niż u konkurencji.

1 polubienie

Jak jest z wideo? ProRes się realnie przydaje? Możesz opisać ogólne, subiektywne wrażenia?

Wideo jest bardzo ładne. Wojciech Drozdowicz np. za pomocą takiego aparatu nagrywa bardzo dużo różnego rodzaju wydarzeń, często też robi transmisje bezpośrednio na strony i idzie to bardzo ładnie.

ProRes jest przydatne jeśli chcesz edytować film w komputerze lub telefonie. Wadą jest spora waga, ale też i mniejsze zapotrzebowanie na moc obliczeniową niż przy H264 czy podobnych formatach. Oraz, oczywiście wysoka jakość pliku.

Czyli wersja 512GB ma sens.
Są jakieś dostrzegalne różnice w szybkości działania FaceID? Czy tryb makro się dobrze sprawdza w praktyce?

Nie wiem jak z działaniem FaceID. Makro działa ok. ale na początku aparat sam się przełączał w tryb makro, nawet jeśli nie było to pożądane. Nie wiem czy coś tam z tym zrobili, czy dalej tak jest, trochę upierdliwe, ale chyba można z tym żyć. Osobiście za wiele ci nie powiem jak z wygodą, bo dla mnie iPhone jest bardzo niewygodnym sprzętem i korzystam tylko wtedy gdy pomagam klientom, lub znajomym. Zwykle dotyczy to ustawienia czegoś, streamingu itp. więc takie rzeczy jak odblokowywanie itd. nie mają dla mnie znaczenia.

Uważam, że to całkiem udany telefonik i warty swojej ceny. I piszę to jako osoba, która nie jest zwolennikiem sprzętu Apple.

Dziękuję za pomoc :+1:

Dla mnie iphone każdy łatwiej się obsługuje niż Androidy, a mialem Androidów w swoim życiu dużo wiec w tej kwesti mogę cokolwiek powiedzieć. z Applem mam doczynienia od 3 lat.

Nie widzę w tym nic dziwnego. Nokię 3310 obsługuje się jeszcze łatwiej.