Iphone 3g "brak sieci"

Witam, jestem nowym członkiem forum. Mam problem z dwoma telefonami Iphone 3g. W obu tych telefonach (nie wiem czy ma to znaczenie ale po wymianie obudowy) telefon nie może wyszukać sieci.

Po włożeniu karty sim chwile szuka a następnie pojawia się napis “brak sieci”. Oba telefony mają simlocka na ORANGE PL, ściągałem a raczej próbowałem ściągnąć go za pomocą ultrasnow ale nic nie pomogło, zaznaczę też, że z kartą orange sytuacja wygląda tak samo. Kombinowałem na różne sposoby ale nie mam już pomysłów. Oba telefony maja ios 4.2.1 z tym że jeden ma baseband 05.13.04 a drugi 05.15.04. Podnosiłem również baseband do 06.15.00 ale to też nie pomogło. Proszę o jakieś porady. Dodam jeszcze, że przed wgraniem oprogramowania na nowo telefony działały.

Chciałbym jeszcze poruszyć tu kwestię, że jeden z telefonów szybko się rozładowuje i nie jest to wina baterii…jakieś pomysły ?

I od razu jeszcze chciałbym poruszyć kwestie, że w trecim iphonie 3g występuje dziwna rzecz… przycisk podgłaszania blokuje telefon ale tez zwiększa głośność telefonu i to samo jest z przyciskiem power ma jakby dwie funkcje i nie wiem czym to jest spowodowane (taśmę wymieniałem i dalej jest to samo)

Czwarty natomiast iphone nie czyta poprawnie kabla usb, ładuje raz ale tylko chwile przestaje i trochę ładuje znowu a komputer go nie czyta i nie jest to kwestia buzzera. Prosiłbym o pomoc.

Przed próbą zdjęcia simlocka było ok? Czyli uszkodziłeś sprzęt. A tak po za tym to namieszane w tym poście.Nie rozumiem co ma buzzer wspólnego z USB?

Dodane 31.10.2013 (Cz) 6:54

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2318288.html

Spróbuj odtworzyć jeszcze raz oprogramowanie.

Sprzęt uszkodzony nie jest, robiłem to wiele razy, więc nie ma możliwości żeby coś uszkodził.

Odtwarzanie oprogramowania nic nie pomogło. Wszystko przebiegło prawidłowo, telefon po wgraniu softa prosił o włożenie karty w celu aktywacji, włożyłem aktywował się “chwile się zastanowił” i podał “brak sieci”

Z tymi dwoma nie trzeba było kombinować i ściągać programowo, tylko pójść do Orange i mieć spokój. A jak zaczynasz się bawić w zmianę BB od iPada (pewnie nie masz GPSa) to potem takie kwiatki wychodzą, i nie wiadomo czy BB uwalił się na amen, czy coś poszło na płycie nie tak.

Nie mam pojęcia czy uda Ci się wgrać teraz customa 4.2.1 przez snowbreeze, dawno się w to nie bawiłem ani nic nie czytałem.

Uszkodzona płyta główna, lub gdzieś jest zwarcie. Mógł być zalany. Miałem podobnie na 3GS - ale tam Wifi nie działało, i GPS ledwo łapał fixa.

W 3. i 4. iPhone może być podobnie jak w tym.

W 4. telefonie próbowałeś podpiąć inny kabel do ładowania, i nie pod kompa a pod oryginalną ładowarkę? Uwalone 5-letnie kable to norma, tym bardziej że raczej nie wiesz czy są to noname czy oryginały.

Nie zastanawiałeś się, żeby to upchnąć w stanie takim jakim jest, albo na części i kupić coś normalnego, z fabrycznie zdjętym simlockiem i z oryginalnym oprogramowaniem? Bo prawda jest taka, że napierdzielisz się w poszukiwaniu problemu a i tak nie wiaodmo czy go rozwiążesz czy nie. Już pomijam fakt, że 3G to po prostu staroć, już pewnie aplikacji za bardzo nie ma.