Iphone 3g "brak sieci"


(Wink91) #1

Witam, jestem nowym członkiem forum. Mam problem z dwoma telefonami Iphone 3g. W obu tych telefonach (nie wiem czy ma to znaczenie ale po wymianie obudowy) telefon nie może wyszukać sieci.

Po włożeniu karty sim chwile szuka a następnie pojawia się napis "brak sieci". Oba telefony mają simlocka na ORANGE PL, ściągałem a raczej próbowałem ściągnąć go za pomocą ultrasnow ale nic nie pomogło, zaznaczę też, że z kartą orange sytuacja wygląda tak samo. Kombinowałem na różne sposoby ale nie mam już pomysłów. Oba telefony maja ios 4.2.1 z tym że jeden ma baseband 05.13.04 a drugi 05.15.04. Podnosiłem również baseband do 06.15.00 ale to też nie pomogło. Proszę o jakieś porady. Dodam jeszcze, że przed wgraniem oprogramowania na nowo telefony działały.

Chciałbym jeszcze poruszyć tu kwestię, że jeden z telefonów szybko się rozładowuje i nie jest to wina baterii....jakieś pomysły ?

I od razu jeszcze chciałbym poruszyć kwestie, że w trecim iphonie 3g występuje dziwna rzecz.... przycisk podgłaszania blokuje telefon ale tez zwiększa głośność telefonu i to samo jest z przyciskiem power ma jakby dwie funkcje i nie wiem czym to jest spowodowane (taśmę wymieniałem i dalej jest to samo)

Czwarty natomiast iphone nie czyta poprawnie kabla usb, ładuje raz ale tylko chwile przestaje i trochę ładuje znowu a komputer go nie czyta i nie jest to kwestia buzzera. Prosiłbym o pomoc.


(rubin714p) #2

Przed próbą zdjęcia simlocka było ok? Czyli uszkodziłeś sprzęt. A tak po za tym to namieszane w tym poście.Nie rozumiem co ma buzzer wspólnego z USB?

-- Dodane 31.10.2013 (Cz) 6:54 --

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2318288.html


(Jack8103) #3

Spróbuj odtworzyć jeszcze raz oprogramowanie.


(Wink91) #4

Sprzęt uszkodzony nie jest, robiłem to wiele razy, więc nie ma możliwości żeby coś uszkodził.

Odtwarzanie oprogramowania nic nie pomogło. Wszystko przebiegło prawidłowo, telefon po wgraniu softa prosił o włożenie karty w celu aktywacji, włożyłem aktywował się "chwile się zastanowił" i podał "brak sieci"


(ra-v) #5

Z tymi dwoma nie trzeba było kombinować i ściągać programowo, tylko pójść do Orange i mieć spokój. A jak zaczynasz się bawić w zmianę BB od iPada (pewnie nie masz GPSa) to potem takie kwiatki wychodzą, i nie wiadomo czy BB uwalił się na amen, czy coś poszło na płycie nie tak.

Nie mam pojęcia czy uda Ci się wgrać teraz customa 4.2.1 przez snowbreeze, dawno się w to nie bawiłem ani nic nie czytałem.

Uszkodzona płyta główna, lub gdzieś jest zwarcie. Mógł być zalany. Miałem podobnie na 3GS - ale tam Wifi nie działało, i GPS ledwo łapał fixa.

W 3. i 4. iPhone może być podobnie jak w tym.

W 4. telefonie próbowałeś podpiąć inny kabel do ładowania, i nie pod kompa a pod oryginalną ładowarkę? Uwalone 5-letnie kable to norma, tym bardziej że raczej nie wiesz czy są to noname czy oryginały.

Nie zastanawiałeś się, żeby to upchnąć w stanie takim jakim jest, albo na części i kupić coś normalnego, z fabrycznie zdjętym simlockiem i z oryginalnym oprogramowaniem? Bo prawda jest taka, że napierdzielisz się w poszukiwaniu problemu a i tak nie wiaodmo czy go rozwiążesz czy nie. Już pomijam fakt, że 3G to po prostu staroć, już pewnie aplikacji za bardzo nie ma.