Iphone 3G kupywać w Era czy w Orange?

j/wt W jakiej sieci lepiej (Iphone 3G 16GB)? :expressionless:

Kup na allegro (nowki za 1500 masz) + starter play fresh… Lepszego wyjscia nie ma…

Ew jesli cie nie stac kup 2G za 700-1200 (ja mojego 2g 8gb za 900 kupilem, za 1000 masz juz 2g 16gb)

Zadałem inne pytanie… :roll: :roll:

W orange są lepsze warunki internetu, masz limit jakiś ale po przekroczeniu limitu danych dalej masz neta tylko ograniczonego szybkością.

W erze masz limit i koniec.

Za to era ma bez simlocka, a w orange za zdjęcie simlocka zyczą sobie 77 zeta.

Aha… Dzięki warto wiedzieć :slight_smile:

jeśli temat dalej aktualny to w erze abonament/liczba darmowych minut wychodzi tanieiej niż w orange

Zgadza się, jak i telefon jest bez simlocka - to przewaga ery, ale jak już pisałem orange ma lepsze warunki mobilnego internetu - do kwestii trzeba podejśc indywidualnie.

no to mu dałeś propozycję nie do odrzucenia.

iphone 2g to akurat bardzo zły wybór

zależy ile dzwonisz gdzie i z czego jeszcze chcesz korzystać w danej sieci

iphone 2G to wcale nie jest zły wybór jeśli ktośnie korzysta z GPSa i łączności 3G

telefon bez takiej możliwości nie powinien mieć ceny takiej jaką ma iphone

heh, to co napisałeś sosen86 jest zupełnie bez sensu

to jakby do nokii 3310 włożyli moduł 3G to znaczy że ona mogłaby kosztować już np 1500 zł a iPhone 2G bez modułu 3G, ale z multitouchem i całą resztą może kosztować np. max 500 zł??

jeżeli coś jest lansowane jako coś nowoczesnego to brak tej funkcji przekreśla go jako telefon o którym możemy mówić nowoczesny. jedynym godnym uwagi jest 3g. Ale pozatym to według mnie iphone to i tak przereklamowany produkt i zabawka dla kogoś kto się lansować podobnie jak chwalenie mac-ów które też w praktyce i w naszych warunkach są drogimi zabaweczkami

“Maki” to akurat sprzęt-inwestycja, zauważ że macbooki czy inne “maki” nie tracą na wartości tak szybko jak inny sprzęt komputerowy, poza tym Macintosh to bardzo dobry i niedoceniony u nas OS, zdecydowana większość osób, które miały przyjemność pracować na MACu chwalą go sobie i nie chcą myśleć o windzie żadnej.

Co do samego iPhone’a to on nie jest tak przereklamowany jak nokie czy szajsung omnia.

W Polsce iPhone był reklamowany jakoś bardzo? Reklamy omni były co chwilę jako iphone-killera niby, a reklamę iPhone’a widziałem raptem parę razy podczas gdy swego czasu omnia była co reklama w TV praktycznie.

i właśnie to jeden z powodów dla których jest mało praktyczny. Bo nie mówię co jest lepsze a co gorze tylko co za daną kasę jest bardziej praktyczne w naszych realiach.

dlatego że iphone od niedawna oferuje to co powinien oferować telefon w tej klasie. jak się pojawiał to była ładna droga zabawa dla szpanu która nie dawała możliwości korzystania z wielu funkcji chociażby 3G

i tutaj tez się nie zgodzę, iphone 2G oprócz GPSu i łączności 3G oferował wszystko co teraz oferuje iphone 3G, wszystko w rękach oprogramowania.

w momencie gdy iphone 2G pojawił się na rynku już bez wątpienia bił całą resztę na głowę, rok później wyszedł 3G, który nadrobił braki w postaci GPSu i 3G, do tego ciągle rozwijane dynamicznie oprogramowanie iPhone OS.

iphone z firmware 3.0 będzie zupełnie nowym telefonem praktycznie, nawet iphone peirwszej generacji dostanie drogą młodość, a jesli pojawi się kolejny model iPhone’a to wraz z firmware 3.0 da wspaniałe możliwości.