Iphone 3G kupywać w Era czy w Orange?

(system) #1

j/wt W jakiej sieci lepiej (Iphone 3G 16GB)? :expressionless:

(klopas) #2

Kup na allegro (nowki za 1500 masz) + starter play fresh... Lepszego wyjscia nie ma...

Ew jesli cie nie stac kup 2G za 700-1200 (ja mojego 2g 8gb za 900 kupilem, za 1000 masz juz 2g 16gb)

(system) #3

Zadałem inne pytanie... :roll: :roll:

(Psio1) #4

W orange są lepsze warunki internetu, masz limit jakiś ale po przekroczeniu limitu danych dalej masz neta tylko ograniczonego szybkością.

W erze masz limit i koniec.

Za to era ma bez simlocka, a w orange za zdjęcie simlocka zyczą sobie 77 zeta.

(system) #5

Aha... Dzięki warto wiedzieć :slight_smile:

(Paparazzi89) #6

jeśli temat dalej aktualny to w erze abonament/liczba darmowych minut wychodzi tanieiej niż w orange

(Psio1) #7

Zgadza się, jak i telefon jest bez simlocka - to przewaga ery, ale jak już pisałem orange ma lepsze warunki mobilnego internetu - do kwestii trzeba podejśc indywidualnie.

(sosen86) #8

no to mu dałeś propozycję nie do odrzucenia.

iphone 2g to akurat bardzo zły wybór

zależy ile dzwonisz gdzie i z czego jeszcze chcesz korzystać w danej sieci

(Psio1) #9

iphone 2G to wcale nie jest zły wybór jeśli ktośnie korzysta z GPSa i łączności 3G

(sosen86) #10

telefon bez takiej możliwości nie powinien mieć ceny takiej jaką ma iphone

(Psio1) #11

heh, to co napisałeś sosen86 jest zupełnie bez sensu

to jakby do nokii 3310 włożyli moduł 3G to znaczy że ona mogłaby kosztować już np 1500 zł a iPhone 2G bez modułu 3G, ale z multitouchem i całą resztą może kosztować np. max 500 zł??

(sosen86) #12

jeżeli coś jest lansowane jako coś nowoczesnego to brak tej funkcji przekreśla go jako telefon o którym możemy mówić nowoczesny. jedynym godnym uwagi jest 3g. Ale pozatym to według mnie iphone to i tak przereklamowany produkt i zabawka dla kogoś kto się lansować podobnie jak chwalenie mac-ów które też w praktyce i w naszych warunkach są drogimi zabaweczkami

(Psio1) #13

"Maki" to akurat sprzęt-inwestycja, zauważ że macbooki czy inne "maki" nie tracą na wartości tak szybko jak inny sprzęt komputerowy, poza tym Macintosh to bardzo dobry i niedoceniony u nas OS, zdecydowana większość osób, które miały przyjemność pracować na MACu chwalą go sobie i nie chcą myśleć o windzie żadnej.

Co do samego iPhone'a to on nie jest tak przereklamowany jak nokie czy szajsung omnia.

W Polsce iPhone był reklamowany jakoś bardzo? Reklamy omni były co chwilę jako iphone-killera niby, a reklamę iPhone'a widziałem raptem parę razy podczas gdy swego czasu omnia była co reklama w TV praktycznie.

(sosen86) #14

i właśnie to jeden z powodów dla których jest mało praktyczny. Bo nie mówię co jest lepsze a co gorze tylko co za daną kasę jest bardziej praktyczne w naszych realiach.

dlatego że iphone od niedawna oferuje to co powinien oferować telefon w tej klasie. jak się pojawiał to była ładna droga zabawa dla szpanu która nie dawała możliwości korzystania z wielu funkcji chociażby 3G

(Psio1) #15

i tutaj tez się nie zgodzę, iphone 2G oprócz GPSu i łączności 3G oferował wszystko co teraz oferuje iphone 3G, wszystko w rękach oprogramowania.

w momencie gdy iphone 2G pojawił się na rynku już bez wątpienia bił całą resztę na głowę, rok później wyszedł 3G, który nadrobił braki w postaci GPSu i 3G, do tego ciągle rozwijane dynamicznie oprogramowanie iPhone OS.

iphone z firmware 3.0 będzie zupełnie nowym telefonem praktycznie, nawet iphone peirwszej generacji dostanie drogą młodość, a jesli pojawi się kolejny model iPhone'a to wraz z firmware 3.0 da wspaniałe możliwości.