iPhone 3GS dla starszej osoby

Witam was serdecznie, otóż poszukuję smartfona dla starszej osoby. Wybrałem iPhone 3GS, ze względu na parę rzeczy:

-Kosztuje teraz całkiem niewiele

-Całkiem ładne wykonanie

-Dość prosty w obsłudze się wydaje

 

ta osoba raczej nie będzie korzystać z internetu, z gier czy z aplikacji, więc nic nie przeszkadza brak wsparcia i nowych aplikacji. O samych iPhonach słyszałem, że są to dobrze wykonane telefony(przynajmniej te starsze od 6) i chodzą bardzo sprawnie. Ogółem nie proszę o doradę jaki sprzęt wybrać, tylko, czy taki iPhone będzie odpowiedni. Telefon ma być nowy, więc odpadają lepsze używane w tej cenie i nie ma to być żadna chińszczyzna. Ogółem znalazłem ofertę za 320zł z gwarancją 24miesiące i zastanawiam się nad zakupem. Czy jest coś, co powinieniem wiedzieć? Interesuje mnie jakość ekranu, jakoś dotyku, czas pracy na baterii przy używaniu go jako zwykły telefon i inne pomniejsze rzeczy.

Kupiłem swojej mamie  (nauczycielka lat 55) iphone’a 4 niecałe dwa lata temu, jest bardzo zadowolona i aktualnie powiedziała, że nie chce nowego telefonu na kolejne 2 lata. Sam iphone działa płynnie, nie zawiesił się ani razu, bateria trzyma dobrze (ale szału nie ma - co 2 dni jest ładowany). Obsługa z racji intuicyjnego interfejsu również bezproblemowa. Dodatkowo  ładnie wygląda, co też jest na plus. Poza dzwonieniem i smsami telefon wykorzystywany jako internet dla laptopa, okazjonalnie sprawdzanie czy są nowe maile, kalendarz oraz budzik. U mnie wybór okazał się więc trafiony. Ja sam wcześniej miałem 3GS przez 3 lata i jedyna rzecz, którą udało mi się wyeksploatować to była właśnie bateria. Przy czym internet działał non stop i to obarczam winę za ‘krótki’ żywot baterii. Ekran czy obudowa po trzech latach są w dobrym stanie (ekran mi się nie porysował, tył ma drobne rysy), biorąc jednak pod uwagę, że akurat futerałów nie miałem ia telefon był noszony w kieszeni, wydaje mi się że to bardzo dobry rezultat.

Generalnie zaskoczeń i problemów nie było, bo telefon z założenia jest prosty i intuicyjny. Jedyny ‘minus’ jaki ja odczuwałem to itunes i wgrywanie muzyki na telefon. Moja mama muzyki nie słucha z telefonu więc problemu nie ma.