Iphone 3GS - kilka pytań dotyczących możliwości

Cześć!

Zastanawiam się nad zakupem nowego smarphone i po raz pierwszy realnie zastanawiam się nad zakupem Iphone’em 3GS - na Allegro można go dostać już za 1300 PLN (oczywiście nówkę wraz z fakturą i gwarancją), co w porównaniu do cen dziesiejszych smarphone, nie jest jakąś tam strasznie wygórowaną ceną…

W związku z tym chciałbym zadać kilka pytań, bo nie jestem odnośnie kilku rzeczy pewnien…

  1. Wiem, że do żeby instalować aplikacje na które Apple się nie zgodził trzeba zrobić tzw. jailbreak - z tym powinienem sobie bez problemu poradzić zastanawia mnie jednak fakt co w przypadku awarii tego telefonu - wiem, że można przywrócić go do ustawień fabrycznych, ale to przecież wiąże się z utratą danych - kalendarza, smsów i numerów telefonów? Czy można się przed tym zabezpieczyć? Jak zrobić backup całej zawartości Iphone’a?

  2. Podobno Iphone umożliwia już udostępnienie łącza 3G przez WiFi? Ale czy można robić to “klasycznie” kablem? Czy jest to możłiwe jedynie przez WiFi?

  3. Jak wygląda wysyłanie plików przez bluetooth? Czy wymaga to zakupienia jakejś płatnej aplikacji? I czy mogę wysyłać dowolny plik np. zdjęcie wykonane przed momentem aparatem, albo dowolną piosenkę MP3?

Czy mogę odbierać pliki wysyłane przez ten protokół? Jeśli tak to czy jeśli odbiorę piosenkę MP3, mogę ją bez problemu odsłuchać w odtwarzaczu w telefonie?

  1. Czy Iphone’a podobnie jak Windows Phone można “zmusić”, żeby wyświetlał się w komputerze jako pamięć wymienna? Czy jest to możliwe jedynie z programem iTunes?

  2. Czy w tym smarphone mogę korzystać z Internetu “4G” jaki oferuje w chwili obecnej Play?

  1. Właśnie się zdziwiłem, bo wiem że WP nie miał możliwości wyświetlania siebie jako dysk na kompie.

  2. 4G można nazywać każda technologie, która rozszerza możliwości 3G (w tym HSDPA, HSPA itp., nie tylko LTE). Te ich pseudo g. Marketingowe jest szybki e jak net w moim Samsungu z transferem 3.6Mbit. Jedyne co musisz mieć to telefon bez simlocka.

W Polsce nie istnieje takie cos jak 4G i jeszcze długo istnieć nie będzie. W Większości przypadków w sporej części kraju nie ma nawet sieci 3G UMTS a my marzymy o czymś jeszcze lepszym http://tech.wp.pl/kat,1,title,Sciema-ro … omosc.html poczytaj…

WP jest wielkim źródłem wiedzy… Jest 4G w Polsce - LTE, oraz HSPA+. Lte nie jest obsługiwane przez Iphone 3G.

OK dobra… a odpowiedzi na pozostałe pytania? Bo szczerze mówiąc na tych trzech pierwszych odpowiedziach zależy mi najbardziej:)

sieć 4G to dopiero LTE. Nawet na każdych ulotkach z PLAY pisze że ich sieć 4 G to tak naprawdę HSPA+ czyli potocznie zwana sieć 3G,5. W “prawdziwej” sieci 4G na dzień dzisiejszy Play oferuje obecnie dwa telefony działające w sieci 4G. Są to HTC Desire Z oraz HTC Desire HD oraz modem Huawei E 1820.