iPhone 3GS vs HTC Desire

Wiem, że w internecie jest tego masa, ale zastanawiam się, co Wy doradzicie. Oba telefony mają swoich następców, a na dodatek HTC Desire ma prawie dwa razy lepsze parametry (procek 600mHz w porównaniu do 1000mHz, pamięć RAM 256 w stosunku do 576), ale podoba mi się płynna przeglądarka isprzętu.

Noo własnie i sam to teraz zauważyłeś. Czy lepszy sprzęt zawsze oznacza że ten telefon będzie szybszy? Napewno nie, ważniejszy od sztywnych liczb jest dopracowany OS

Myślę, że to bardzo różne telefony i nie bardzo mają znaczeniu tu ścisłe parametry techniczne. Słuszniejszym porównaniem jest porównanie platform iOS vs Android

Sam się waham czy kupić Iphone 3gs czy Desire S.

Myślę, że jesli liczysz na dobry mp3 Player oraz granie gier oraz dobre aplikacje to 3gs. Jeśli nie masz cyfrówki w domu i liczysz na telefon, to wiesz co wybrać, choć HTC wcale za dobre też nie jest - polecam Nokie N8 jako aparat i kręcenie HD.

Myśle, że wsparcie jest ważne ad OS. Andki oficjalnie dostaną teraz 2.3, ale nie wiadomo czy doczekają 2.4. HTC wydaje za dużo modeli po prostu na raz. Za to nieoficjalne XDA to support do 3 lat max - tak myślę.

3gs w prędkości otwierania aplikacji mało się różni od iPhone 4, bo procek ma inny ale graficzny chip ten sam. Więc aplikacje będą myślę dobre 3 lata supportowane tak jak IP4 - za 3 lata bedzie IP6 z Bóg wie czym to pewnie 3gs i 4 dostaną albo i nie, swój dział w app store jako stare aplikacje :stuck_out_tongue_winking_eye:

Opisałem Ci co i jak, ale wybór należy do Ciebie. 3gs to niemłoda acz dopiero 30 letnia kobieta, dopieszczona i wiedząca czego chce od faceta. Natomiast Desire a głównie mówiąc o Androidzie, to taka 18stka, co to chce wszystko i nic, złamie Ci serce po 3 latach znajomości i polecisz do babeczki doświadczonej - iOS. :smiley:

Telefon zmieniam co rok (oczywiście nie na najnowszy model, fundusze nie pozwalają). I używam głównie do przeglądania internetu, sms i czasem pobawić się jakąś grą. Dlatego przeglądając recenzje, opisy i testy prawdopodobnie zdecyduję się na iPhona 3GS (ofc. będzie zrobiony jailbreak :-)).