iPhone 3GS w 2015 roku?

Witam was serdecznie, z racji tego, że mój smartfon Made in China z Androidem zaczął powoli umierać, zacząłem szukać sobie nowego. Cenę mam jasno ustaloną - 200zł, ewentualnie lekko ponad, jak trzeba będzie dopłacić za przesyłkę. Nie więcej, bo nie chce więcej wydawać na telefon, mam też inne wydatki i szkoda mi więcej wydać. Wymagania mam myślę, że proste:

W 2015 roku nie warto, chyba że tylko do dzwonienia. Poza tym z cudem graniczy dostać egzemplarz w dobrym stanie. 

Moja rada jest taka, jak chcesz dobry sprzęt, który trochę wytrzyma to zapoluj na LG F60, działa rewelacyjnie a można go wyrwać za 220zł :slight_smile:

Nie lepiej jakąś np Lumie 520 lub 530, 435 ,Masz szybki Windows i jeszcze dual sim 530 za ok 269,00 nówka. Do Twoich potrzeb w sam raz

 

Dzięki za odpowiedzi, macie rację. Wprawdzie WP mi nie za bardzo leży(bardziej mi podchodzi interfejs Androida czy iOS niż WP), to jednak ten LG F60 to ciekawa propozycja. Chyba właśnie się na niego zdecyduję. No i stwierdziłem też, że trochę by mi brakowało modyfikacji systemu pod siebie, jak mogę to zrobić w Androidzie, więc raczej na nim pozostanę. Dzięki za odpowiedzi.

A może Goclever Quantum 400 Lite kosztuje 199zł na allegro.Ma 2 rdzenie,512 ram i android 4.4 kitkat może to nie jest demon szybkości ale do podstawowych zadań i grania w proste gry powinien wystarczyć.

Jestem zmuszony podziękować - już miałem taki smartfon z firmy GoClever i jak coś się zepsuło, to zero dojścia do jakich kolwiek części zapasowych. Brak też wsparcia społeczności, przez co mogłem zapomnieć o nowszych romach. Już wolę mieć używanego flagowca, mieć wsparcie społeczności i zamienne części, niż nowego “noname”. Ponadto 512MB RAM to troszkę mało - mam tyle obecnie w swoim smartfonie i jest to nieco za mało - system chodzi w porządku, ale aplikacjom już brakuje często, zwłaszcza przeglądarkom.

Powiem szczerze na własnym przykładzie że dzisiaj to nawet iPhone 4 muli :stuck_out_tongue: aktualizacje nowych aplikacji jednak sprawiają że starsze telefony pomimo że kiedyś bardzo szybkie po aktualizacjach, wgrywaniu nowych aplikacji tracą na szybkości.Jako przykład podam że moje BlackBerry 9360 jest znacznie szybsze od Iphona 4 który ma moja dziewczyna ;d jest to widoczne podczas codziennego normalnego użytkowania. Jeżeli chcesz coś nowocześniejszego i szybszego to kup coś z WP który szybkością dorównuje iOS

Przy takiej cenie chyba lepiej jest wybrać urządzenia z WP, tanie Androidy są wolne i mają słabe parametry. Podany wcześniej model Lumia 530 działa bardzo sprawnie. 

Przy tej cenie polecam smartfon HTC Desire Z. Może nie jest taki dobry, jednak czego się spodziewać po 210 - 220 zł telefonie? Do normalnego użytku wystarczy. 

Dzięki, ale sprawa już nieaktualna. Wstrzymałem się z zakupem i zdobyłem trochę więcej funduszy - zakupiłem za to iPhone 4S. Wbrew wielu opiniom działa dość szybko(lepiej niż mój poprzedni Android) na iOS9, mały ekran mi nie przeszkadza(już przywykłem), bo jak wspomniałem w pierwszym poście, mam bardzo niskie wymagania. Jestem zadowolony z niego i raczej przez najbliższy czas nie zmieniam telefonu.

Z działania na baterii zadowolony Pan nie będziesz. 

Chyba, że w między czasie coś padnie jeśli miał pecha i trafił iphone 4w1 :smiley:

Fakt, bateria słaba co potęguje fakt, że jest pewnie zużyta(telefon używany). Ale mi to nie przeszkadza, bo nie korzystam namiętnie ze smartfona. Wieczorami ładuje, na noc wyłączam i rano mam pełną i na ten cały dzień mi starcza.