iPhone 3GS - wyłącza się pod obciążeniem

Witam,

Mam problem z telefonem iPhone 3GS, który od pewnego czasu coraz bardziej się nasila. Otóż podczas bezczynności telefon działa dobrze, ale po odpaleniu jakiejś aplikacji, gry (jakiejkolwiek od Angry Birds po GTA 3) iphone nagle się wyłącza. Bateria może być naładowana na 100%, a i tak się wyłączy. Trzeba go wtedy podpiąć pod ładowarkę i po chwili się włącza i baterii jest tyle samo, co było gdy iphone jeszcze działał. Myślę, że jest to problem z baterią, ponieważ w programie diagnostycznym baterii pokazuje, że gdy jest na 100% naładowana, to jej pojemność wynosi 567 mAh, a powinna wynosić 1200mAh. Czy może to być spowodowane tym, że telefon jest już stary (nie wiem dokładnie ile ma, ale może mieć już ponad 3 lata, biorąc pod uwagę datę premiery). Słyszałem, że bateria jest zrobiona na 400 ładowań, a moja może mieć już ponad 1000 :P. Jak myślicie - czy jest to wina baterii? Ja sądzę, że tak, ale może ktoś się tu bardziej zna. Niżej dorzucam screenshota z iPhone’a z programu diagnozującego baterię. Pozdrawiam!

scaled.php?server=221&filename=img0150o.png&res=landing

Jeszcze jedno pytanie: Co na powyższym screenie oznacza “CycleCount” ?

CycleCount to na mój gust licznik ładowań. Wynika, że pojemność też już jest bardzo mała. Zbliża się kres tego akumulatora.

Tylko, że tam jest cały czas 325 i nic się nie zmienia.

Nie wiem dokładnie na czym polega cykl. Czy to jest “wtłoczenie” do baterii odpowiedniej ilości mAh żeby zaliczyć cykl ładowania np 80% nominalnej pojemności akumulatora… Cykle rejestruje kontroler w akumulatorze.

Ja bym wgrał tą samą wersję iOS którą masz teraz na JB. Jeśli by nie pomogło to wgrałbym najnowszy iOS 6, który chwilowo nie ma JB.

Jak tu nie pomoże ty szukaj baterii, wydatek ok 150-180 zł z montażem w ASA. Choć czy to jets bateria to nie wiem, serwis CI powie.

Jak będzie kasa to pójdę do serwisu i napiszę o co chodzi.

Dodane 27.10.2012 (So) 11:10

Byłem w serwisie i za wymianę chcieli 80zł. Zdecydowałem, że zmienię baterię na własną rękę. Kupiłem nówkę oryginalną na allegro za 30zł i sam wymieniłem w 5 minut. Wszystko pięknie działa.

Post napisany z iPhone 3GS :slight_smile: