Iphone 4 a telefon z Androidem

Witam

Otóż miałem już do tej pory SE Xperie x8 (bardzo dobrze ją wspominam), następnie kupiłem Motorole Milestone (dobry telefon, ale multizadaniowość w tym telefonie nie istniała po prostu co by się nie robiło), następnie przez chwilę Xperie Mini Pro SK17i (dobry, ale już za mały telefon), oraz aktualnie mam LG L7 (który jest tragiczny, gubi zasięg, chodzi jak czołg itd…). Teraz pada pytanie: czy za kwotę ~800zł szukać telefonu z Androidem i może znowu trafić na coś felernego że będzie mi tracić zasięg, ciąć itd. czy po prostu kupić Iphone’a 4 ? Nie jestem jakimś miłośnikiem Apple, ale już tyle telefonów miałem w ręce że w Iphonie nie ma się do czego przyczepić (chyba że się myle).

Pozdrawiam i czekam na odp. :slight_smile:

Chcesz za 800 zł kupić iphone 4? Przecież za tyle nie kupisz, dlaczego nie wydasz na telefon z androidem tyle ile jesteś w stanie wydać na iphona? W sumie to nie moja sprawa, ale jednak gdybyś zdecydował się wybrać coś z androidem, to proponuje wziąć jakąś xperię - jeszcze się nie spotkałem, aby jakiś model był pod jakimś względem wadliwy, a nawet na najtańszej xperii android 4.0 nie ciął mi się prawie wcale (tylko wtedy gdy poinstalowałem pełno aplikacji, które działały w tle, ale po ich odinstalowaniu system działał bardzo dobrze), a duża część telefonów samsung i lg działały… no działały tak, że za nic w świecie nie zapłaciłbym za coś takiego. Poza tym telefony xperia mają to do siebie, że Sony nie nakłada za dużo na androida, więc ich brandowane softy mają porównywalną szybkość do czystego androida, a przy tym są ładniejsze i mają kilka ciekawych funkcji (odtwarzacz muzyki jest po prosty wspaniały).

Możesz też poszukać czegoś HTC, nie spotkałem się jeszcze z telefonem od nich, który miałby androida i ciąłby się, ale jednocześnie nigdy nie byłem posiadaczem tego telefonu więc nie jest to informacja z pierwszej ręki.

Podsumowując LG (Lag is good) i Szajsung raczej nie powinny Ciebie zadowolić, ale HTC lub Xperie powinny, nie spotkałem jeszcze nikogo kto miałby z nimi problemy, włączając w to we mnie, a przez prawie 2 lata żyłem z “wstępem” do xperii, czyli z założeni najsłabszym telefonem tej marki.

Przeniesiono z działu Na luzie.

Jak nie kupię ? Popatrz na allegro… Są nawet od 750zł.

- też traci jak zewrzesz ręką 2 anteny. iPhone 4 to telefon z 2010 roku, ma jeszcze support, pewnie z rok będzie jeszcze miał, prawie wszystko co najnowsze na nim działa. Na twoim miejscu za 800 zł bym brał, ale mniej niż roczny bez simlock i ze wszystkimi papierami.

Z Androidów może SGS II, ewentualnie HTC One X.

Xperie są kontrowersyjne - niektóre są ok, niektóre to wydajnościowy niewypał jeśli chodzi o gry.

Czytałem komentarze odnośnie tego gubienia zasięgu i bardzo dużo osób pisze że to nie prawda, po za tym… kto normalny trzyma tak telefon ? :x

Nie spotkałem iPhone 4 który by nie miał tej cechy.

Lewą ręką żaden problem. Wystarczy umieścić paluch na dolnym lewym złączu.

  • ściągnięcie SIM lock 150… euro. Albo CDMA. Trzeba uważać.

Jako użytkownik telefonów Apple’a potwierdzam, że iPhone 4 gubi zasięg może nie do końca, ale potrafi spaść do jednej kreski jak tylko weźmiemy go do ręki (posiadałem 2 różne egzemplarze). iPhone 4 ma też dość wadliwy Home Button. Niemalże w każdym egzemplarzu, wcześniej lub później zaczyna on szwankować.

Zdecydowanie polecam iPhone’a 4S, który został poprawiony względem zasięgu i klawisza. Do tego iOS 7 na 4S chodzi bardzo dobrze, natomiast na 4 już nie najlepiej.

Jeśli masz do zainwestowania 750 zł i zastanawiasz się tylko nad iPhone’em 4 to zdecydowanie polecam coś na Androidzie. Dajmy na to Samsung Galaxy S2 lub Galaxy S3 Mini, ale wybór oczywiście jest dużo większy.

Pozdrawiam.