iPhone 4, kupować czy poczekać na ver. 5?

Witam, jak sądzicie czy warto w obecnym momencie warto kupować iPhone’a 4 czy jednak poczekać na 5? Prosiłbym o argumenty.

Czekaj na 5.

Chodzą słuchy, że Jobs wypuści 2 wersje, w tym jedną nieco tańszą.

o ile 5 wersja wniesie coś znaczącego :slight_smile: a na to się nie zanosi.

takie same słuchy chodziły przy 4 :^o

Osobiście czekam na IP 5. Wygląda na to, że mocny procek przyda się przy iOS 5.

Tutaj jest podsumowanie wszystkich wersji iOS, łącznie z 5-ką gdzie zmian jest całkiem sporo.

Dziękuję ślicznie za odpowiedź, a może wiecie jaka będzie jego początkowa cena?

Zależy czy w Stanach czy w Polsce…

Ale zapewne na początku będzie kosztować około 3 tysięcy. No chyba, że potrzebujesz wersji z faktura VAT i to wtedy jeszcze więcej…

A jak będzie wersja 5 to się będziesz pytał czy czekać na 6? Cena może zabić.

poczekaj na 5, jeśli będziesz uważał, że 4 by ci wystarczyła to kupisz 4, będzie raczej tańsza niż teraz :wink: mój brat czeka aż wyjdzie 5 i będzie szał wymieniania starszych iPhone na piątkę, i wtedy poszuka 3GS lub 3G (zaczął go irytować HTC G1 ^^ )

importowane na allegro będą najtaniej, w iSpotach, Cortlandach itp. nie opłaca się kompletnie kupować, (dla porównania jak kiedyś był nowy MacBook Air za 3,7k na allegro to w iSpocie cena była 4,6k około za ten sam model :wink: (nie pamiętam dokładnie ceny ale to fakt :wink: )

Poczekaj zanim wyjdzie to ktoś na pewno będzie go miał dla testów gsmarena, czy coś porostu obserwuj w sieci ten temat.

iOS 5 prawie nic nie wnosi. Co za tym idzie na IP4 nie zauważycie żadnej różnicy w działaniu. 3GS może przycinać co i tak już robi, ale wg mnie nie opłaca sie brać IP5. Nie dość, że OS sie nie zmienia, to owy dualcore wykorzysta się pewnie dopiero za rok lub 2. Nie ma aplikacji za bardzo pod dualcore -to samo android. Wiec ja bym brał IP4 i nie czekał na bajeczki o telefonie, którego nie ma i nie wiadomo ( wg plotek wrzesień - ale sprzedaż to pewnie listopad) kiedy pojawi się w sklepach.

I dalej czytać nie warto…

Prawda boli co? Nie ma żadnych zmian, które by dodatkowo obciążyły telefon czyt. nie jest potrzebna większa moc obliczeniowa cpu. Opcje powiadomień, chmurka i inne faceliftingi dawno są dostępne odpłatnie w appstore lub w cydii…

Są ludzie i tr…

Oj boli. Ała!

Tutaj znajdziesz listę zmian. Przeczytaj na spokojnie, przemyśl - oczywiście o ile nie odczujesz przy tym bólu. Później wyobraź sobie kolejne wersje z gałęzi 5.x, które na pewno nadejdą. Dodaj do tego pomysł dwurdzeniowego procesora. Może wtedy zobaczysz obraz całości.

Wyraźnie wyczuwam opinię eksperta. Chylę czoła. Nadmiar konkretów, faktów przytłacza.

…TreX’y?

Nie musze czytać wikipedii by wiedzieć, że zmiany są kosmetyczne. Oglądałem keynote i wszystkie możliwe prezentacje iOS5. Na siłę wciskasz ludziom kit. Zmian miało być o la Boga z 200 a jest ledwo z 40, jeśli w ogóle. I tu sobie sam poczytaj choćby gsmarene. A jeśli sądzisz, że do iCloud potrzebny jest dual core, to jesteś co najmniej śmieszny.

************************************

Nie ma jeszcze jakiegoś konkretnego Change loga to co wy chcecie.