Iphone 4S czy 5?

Witam,

przyszedł czas na emeryturę mojego dzielnego 3GS i rozglądam się za jego następcą. Pierwotnie planowałem zakup 5tki, ale znajomi sugerują jednak 4S, gdyż telefony są porównywalne, natomiast różnica w cenie to ponad 500 zł. W związku z tym chciałem zapytać osoby, które mają doświadczenie z tymi dwoma telefonami, czy faktycznie różnice są niewielkie? Zależy mi przede wszystkim na jakości nagrywanych filmików a to podobno akurat jedyna różnica (pomijając rozmiar oczywiście) którą się odczuwa porównując te 2 modele.

będę wdzięczny za jakieś wskazówki

pozdrawiam!

Witam,

Korzystałem z obydwu tych modeli i rzeczywiście na pierwszy rzut oka to te same telefony (NA RAZIE), ale w przyszłości, a nawet może już niedługo może się okazać, że różnice się mogą pojawić. Wszystko za sprawą iOS7. Weźmy pod uwagę iPhone’a 4 i iOS6 - niby otrzymał wersję 6, ale już troszkę okrojoną w funkcje. Obawiam się, że teraz może być podobnie z 4S i wersją iOS7.

Na pewno bardziej przyszłościową opcja jest iPhone 5, gdyż będzie dłużej wspierany. Możesz też chwilkę zaczekać na kolejna wersję iPhone’a, a 5-tka stanieje o jakieś 200 może 300 zł.

Obecnie, różnice miedzy 4S, a 5 są niewielkie. Głównie prędkość oraz aparat. Na plus na pewno wyświetlacz 4". Powiem szczerze, że leży w dłoni idealnie. Osobiście posiadałem wersję czarną i bez etui prezentował się niesamowicie. Mój obecny Galaxy S4 jeśli chodzi o design nie powala na kolana :smiley:

Bedziesz miał pytanie to pisz w temacie, a postaram się na bieżąco odpowiadać.

Pozdrawiam.

iOS 7 dostanie przecież 4, 4 S i 5.

Więc wątpię, iż 4 S będzie okrojony z funkcji.

iOS 6 też dostał 3GS, 4, 4S, a jednak 4 dostał okrojony w funkcje. O 3GS nie wspomnę.

Tak dostaną, ale tylko tyle, w ip4 dużo opcji nie zadziała, jak chociażby airdrop (czy jak to się nazywa). iOS 6 na ip4 już był ograniczony w porównaniu z ip4s (np. brak siri, jeszcze chyba zdalnego wysyłania obrazu na zgodne urządzenia). Więc dostanie, ale okrojonego z funkcji. Aktualnie brałbym 5 albo czekał na następce.

@apik

a czy aparat to faktycznie duże różnice? bo przy 3gs korzystałem z ograniczonej liczby appek (shazam, nike runner,jakies podstawowe gierki itp) więc nie sądze, żeby procek był kluczowy. Niemniej jednak akurat aparat, a dokładniej nagrywanie to dla mnie istotna sprawa. Z zapowiedzi iOS 7.0 rewolucji nie szykuje,

Zmieniłem 4S na 5 i nie wyobrażam sobie używać znowu 4S. Różnica niby na początku jest niewielka, ale po jakimś czasie 4" ekran robi ogromną różnicę.

Używam od kilku dni iOS 7 i mówienie że “rewolucji nie szykuje” to ignoranctwo. Ten system jest diametralnie inny od iOS 6, zdecydowanie na plus. Poprawiła się na przykład jakość zdjęć, tak mi się wydaje.

Duże te różnice może nie są w zdjęciach i wideo, ale na pewno zauważalne. Myślę, że nie ma co się pakować w 4S. Jeśli jesteś w stanie dołożyć te 400 zł do 5-tki to nie zastanawiaj się.

ok, dzięki za wszystkie komentarze