Iphone 4S czy 5?


(RyleC) #1

Witam,

przyszedł czas na emeryturę mojego dzielnego 3GS i rozglądam się za jego następcą. Pierwotnie planowałem zakup 5tki, ale znajomi sugerują jednak 4S, gdyż telefony są porównywalne, natomiast różnica w cenie to ponad 500 zł. W związku z tym chciałem zapytać osoby, które mają doświadczenie z tymi dwoma telefonami, czy faktycznie różnice są niewielkie? Zależy mi przede wszystkim na jakości nagrywanych filmików a to podobno akurat jedyna różnica (pomijając rozmiar oczywiście) którą się odczuwa porównując te 2 modele.

będę wdzięczny za jakieś wskazówki

pozdrawiam!


(apik) #2

Witam,

Korzystałem z obydwu tych modeli i rzeczywiście na pierwszy rzut oka to te same telefony (NA RAZIE), ale w przyszłości, a nawet może już niedługo może się okazać, że różnice się mogą pojawić. Wszystko za sprawą iOS7. Weźmy pod uwagę iPhone’a 4 i iOS6 - niby otrzymał wersję 6, ale już troszkę okrojoną w funkcje. Obawiam się, że teraz może być podobnie z 4S i wersją iOS7.

Na pewno bardziej przyszłościową opcja jest iPhone 5, gdyż będzie dłużej wspierany. Możesz też chwilkę zaczekać na kolejna wersję iPhone’a, a 5-tka stanieje o jakieś 200 może 300 zł.

Obecnie, różnice miedzy 4S, a 5 są niewielkie. Głównie prędkość oraz aparat. Na plus na pewno wyświetlacz 4". Powiem szczerze, że leży w dłoni idealnie. Osobiście posiadałem wersję czarną i bez etui prezentował się niesamowicie. Mój obecny Galaxy S4 jeśli chodzi o design nie powala na kolana :smiley:

Bedziesz miał pytanie to pisz w temacie, a postaram się na bieżąco odpowiadać.

Pozdrawiam.


(system) #3

iOS 7 dostanie przecież 4, 4 S i 5.

Więc wątpię, iż 4 S będzie okrojony z funkcji.


(apik) #4

iOS 6 też dostał 3GS, 4, 4S, a jednak 4 dostał okrojony w funkcje. O 3GS nie wspomnę.


(cinkibolek) #5

Tak dostaną, ale tylko tyle, w ip4 dużo opcji nie zadziała, jak chociażby airdrop (czy jak to się nazywa). iOS 6 na ip4 już był ograniczony w porównaniu z ip4s (np. brak siri, jeszcze chyba zdalnego wysyłania obrazu na zgodne urządzenia). Więc dostanie, ale okrojonego z funkcji. Aktualnie brałbym 5 albo czekał na następce.


(RyleC) #6

@apik

a czy aparat to faktycznie duże różnice? bo przy 3gs korzystałem z ograniczonej liczby appek (shazam, nike runner,jakies podstawowe gierki itp) więc nie sądze, żeby procek był kluczowy. Niemniej jednak akurat aparat, a dokładniej nagrywanie to dla mnie istotna sprawa. Z zapowiedzi iOS 7.0 rewolucji nie szykuje,


(Tomasz Zielony254) #7

Zmieniłem 4S na 5 i nie wyobrażam sobie używać znowu 4S. Różnica niby na początku jest niewielka, ale po jakimś czasie 4" ekran robi ogromną różnicę.

Używam od kilku dni iOS 7 i mówienie że “rewolucji nie szykuje” to ignoranctwo. Ten system jest diametralnie inny od iOS 6, zdecydowanie na plus. Poprawiła się na przykład jakość zdjęć, tak mi się wydaje.


(apik) #8

Duże te różnice może nie są w zdjęciach i wideo, ale na pewno zauważalne. Myślę, że nie ma co się pakować w 4S. Jeśli jesteś w stanie dołożyć te 400 zł do 5-tki to nie zastanawiaj się.


(RyleC) #9

ok, dzięki za wszystkie komentarze