iPhone 4s -przeniesienie karty SIM do Androida


(Wirrus) #1

Witam serdecznie,

 

Mam pytanie: chciałbym przenieś kartę SIM z telefonu iPhone 4s do Sony Xperia E3 ale mam pytanie:

-Co się stanie po przeniesieniu karty SIM do Sony Xperia E3 z Iphone 4s? Czy stracę wszystkie wiadomości sms? (To bardzo ważne! do celów sądowych!). A może wiadomości również będą "przeniesione" do Sony Xperia E3?

 

Powyższe pytania są bardzo ważne. Nie mogę stracić tych wiadomości mimo, że Iphone 4s już ledwo co działa... 

 

Dziękuję.


(Piotrek2255) #2

Stracisz dane, karta SIM to nie karta pamięci.

Poczytaj o backupie smsów ewentualnie o przeniesieniu ich na PC.


(MacGregor) #3

*** karta sim ma wystarczająco dużo pamięci żeby przechować kilkadziesiąt wiadomości SMS oraz kontaków. Dlatego najpierw wykonaj backup tychże danych, później potrzebne SMS’y skopiuj na kartę SIM i wykonaj transfer. Zawsze możesz poszukać zewnętrznych aplikacji do synchronizacji jednak zanim coś zrobisz w tej kwestii wykonaj backup.


(kamilcyk) #4

***

Wirrus, sam transfer wiadomości może się udać wg tej instrukcji: http://www.gihosoft.com/phone-transfer/transfer-sms-from-iphone-to-android-devices.html


(Toxic_one) #5

A nie lepiej wydrukować te najważniejsze SMSy? A tak po za tym są oficjalne aplikacje do przenoszenia zawartości ios na androida.


(kamilcyk) #6

Nie ma oficjalnych od kopiowania SMS-ów na Androida. :wink: Zauważ, że iOS jest zamknięty, a Apple nie będzie tworzyć aplikacji żeby ułatwić migrację klientów do konkurencji.


(Toxic_one) #7

A to mnie się pomyliło, Przepraszam mój błąd :slight_smile: bo jest apka od apple, żeby z andka na ios’a przejść. ale tylko od iPhone 5 w górę  https://support.apple.com/en-us/HT201196