iPhone 5 - 1600 zł budżet

Witam, mam pewne pytanko.

Sprzedaję na allegro Xperie U. Co się z tym wiąże, przystawiam się do zakupu nowego telefonu. A mianowicie iPhone 5. Mój budżet to będzie prawdopodobnie 1600 zł. Na pewno nie więcej. I tutaj te pytanie, czy za tą cenę dostałbym używanego ale w miarę zadbanego iPhona 5?

Pozdrawiam :slight_smile:

Jak dobrze poszukasz to może znajdziesz, ale w większości są to telefony z sim lockiem (można go ominąć dzięki R-SIM 7). Stan jest różny.

Jeśli chodzi o iPhone 5 z polskiej dystrybucji - będzie raczej ciężko, chyba że gdzieś po znajomości lub z dużą dozą szczęścia :slight_smile:

Za takie pieniądze kupisz dużo lepszego od Iphona5 Samsunga Galaxy S3, także można kupić za mniej lepszy telefon!

Lepszego? Pod jakim względem? Bo pod względem oprogramowania i płynności to Samsung Galaxy S3 (jak i nowy S4) leży na całej linii, choćby nawet uzbroili go w 16 rdzeni i 192 GB RAM.

Pozdrawiam!

Miałem Galaxy, teraz mam iP 5. Do SGSów już nie wracam. IMHO seria Galaxy skończyła się na SGS2. Czwórka to śmiech na sali. Połowa pamięci zajęta samym systemem z nakładką, lagujące menu, wykonanie na poziomie chinola. To samo tyczy się trójki. Ja miałem już dość wgrywania ROMów które zawsze upośledzały w jakimś stopniu telefon. Tel jest też po to by działać, a do grzebania i modowania mam Cydię.

Za 1,6k trudno dostać iP 5. Przypominam, że jego cena oscyluje wokół 2,8k zł. Myślę, że trzeba sporo szczęścia aby za 1600zł dorwać piątkę.

Mam i S3 i S4, i działa mega płynnie, co z tego że połowa z 16 GB to system skoro mam dostęp do KARTY PAMIĘCI, mogę zapchać telefon grami, aplikacjami, i? Nadal mam KARTĘ PAMIĘCI, do tego powiem że aparat w Samsungach lepszy, matryca lepsza, system lepszy, + więcej aplikacji w markecie, + KARTA PAMIĘCI, o której ip5 może tylko pomarzyć ;/ bo patentu nie ma bo Pan Jobs zapomniał. Czyli podsumowując, szybciej, lepiej, i więcej bo jest KARTA PAMIĘCI, wybierz S3. Jak chcesz mieć przereklamowany produkt to walcz o Ip5 mogę żonę zapytać bo ona będzie miała na sprzedaż bo wymieniam jej na S4 dam Ci znać na priv co i jak

To zainstaluj Siarczyslaw normalnymi sposobami jakas aplikacje w S3/S4 na karcie pamięci… Oj nie da sie :frowning:

Akurat aparat lepszy jest w iPhonie… Tutaj się nie popisałeś. Megapiksele o niczym nie świadczą. Tak samo jak bzdurą jest, że Android ma więcej aplikacji. Ma ich mniej i sa gorszej jakości.

Jako użytkownik obu serii stwierdzam, że piątka jest zwyczajnie lepsza. Tyle.

Jako użytkownik obu aparatów stwierdzam że S3 lepsza, niż ip5! Ale jak to się mówi co człek to inna opinia! Więc szanuje kolegę szerzącego herezje o tym iż ip5 jest lepszy od S3/S4

Nie warto słuchać kolegów ślepo zachwalających plastikowy cud techniki, którzy za pewne nigdy dłużej nie obcowali z innymi smartfonami a już na pewno z iPhone’ami.

Co do ceny, za 1600 będzie problem, chyba że ktoś oferuje że “spadło z Tira” tu bym uważał na takich cwaniaków.

Poczekaj chwilę bo pewnie za niedługo pojawi się odświeżona 5 i ceny obecnych modeli spadną bo gadżeciaże zaczną wymieniać na nowszy model. Ja mam IP4 bez S i telefon daje radę.

Ewentualnie w grę wchodzi 4S, wtedy w 1600zł powinieneś się zmieścić :slight_smile: Albo poczekać, trochę dozbierać, iPhone 5 trochę stanieje i tyle. Ale to już osobista sprawa jak bardzo Ci się spieszy i co chcesz mieć…

Ja sam mam w tej chwili Samsunga Galaxy S Advance, testowałem też SGS3 i kilka innych fonów z Androidem z wyższej półki (SGS4 jeszcze nie miałem okazji) i wiem, że w Androida już raczej nie wejdę poza Nexusami od Google.

Nigdy Galaxy SIII. Mam ten telefon w ręce prawie codziennie i nigdy, ale przenigdy nie wybrałbym go zamiast iPhona. Jedyne co wg. mnie jest tam lepsze to większy ekran ( i problem żeby go do kieszeni upchnąć). A takie pytanie na jakiej zasadzie działa R-SIM? Jest to po prostu taka nakładka do slota na sim w co się pcha w nią kartę i omija simlocka, czy omija go bezpowrotnie?

Pozdrawiam

Patrz za granicą lepiej, możliwe że nawet uda się wyhaczyć większy niż 16GB. Tam ludzie częściej wymieniają telefony, a stare upychają na aukcjach. Bierz bez simlocka, bo samo ściągnięcie kosztuje od 60 zł (sieci USA) po nawet 650 zł (Skandynawia).