iPhone 5 - 1600 zł budżet

(Patrykol270) #1

Witam, mam pewne pytanko.

Sprzedaję na allegro Xperie U. Co się z tym wiąże, przystawiam się do zakupu nowego telefonu. A mianowicie iPhone 5. Mój budżet to będzie prawdopodobnie 1600 zł. Na pewno nie więcej. I tutaj te pytanie, czy za tą cenę dostałbym używanego ale w miarę zadbanego iPhona 5?

Pozdrawiam :slight_smile:

(Freeq52) #2

Jak dobrze poszukasz to może znajdziesz, ale w większości są to telefony z sim lockiem (można go ominąć dzięki R-SIM 7). Stan jest różny.

Jeśli chodzi o iPhone 5 z polskiej dystrybucji - będzie raczej ciężko, chyba że gdzieś po znajomości lub z dużą dozą szczęścia :slight_smile:

(Siarczyslaw) #3

Za takie pieniądze kupisz dużo lepszego od Iphona5 Samsunga Galaxy S3, także można kupić za mniej lepszy telefon!

(stream) #4

Lepszego? Pod jakim względem? Bo pod względem oprogramowania i płynności to Samsung Galaxy S3 (jak i nowy S4) leży na całej linii, choćby nawet uzbroili go w 16 rdzeni i 192 GB RAM.

Pozdrawiam!

(Tomasz Zielony254) #5

Miałem Galaxy, teraz mam iP 5. Do SGSów już nie wracam. IMHO seria Galaxy skończyła się na SGS2. Czwórka to śmiech na sali. Połowa pamięci zajęta samym systemem z nakładką, lagujące menu, wykonanie na poziomie chinola. To samo tyczy się trójki. Ja miałem już dość wgrywania ROMów które zawsze upośledzały w jakimś stopniu telefon. Tel jest też po to by działać, a do grzebania i modowania mam Cydię.

Za 1,6k trudno dostać iP 5. Przypominam, że jego cena oscyluje wokół 2,8k zł. Myślę, że trzeba sporo szczęścia aby za 1600zł dorwać piątkę.

(Siarczyslaw) #6

Mam i S3 i S4, i działa mega płynnie, co z tego że połowa z 16 GB to system skoro mam dostęp do KARTY PAMIĘCI, mogę zapchać telefon grami, aplikacjami, i? Nadal mam KARTĘ PAMIĘCI, do tego powiem że aparat w Samsungach lepszy, matryca lepsza, system lepszy, + więcej aplikacji w markecie, + KARTA PAMIĘCI, o której ip5 może tylko pomarzyć ;/ bo patentu nie ma bo Pan Jobs zapomniał. Czyli podsumowując, szybciej, lepiej, i więcej bo jest KARTA PAMIĘCI, wybierz S3. Jak chcesz mieć przereklamowany produkt to walcz o Ip5 mogę żonę zapytać bo ona będzie miała na sprzedaż bo wymieniam jej na S4 dam Ci znać na priv co i jak

(Tomasz Zielony254) #7

To zainstaluj Siarczyslaw normalnymi sposobami jakas aplikacje w S3/S4 na karcie pamięci... Oj nie da sie :frowning:

Akurat aparat lepszy jest w iPhonie... Tutaj się nie popisałeś. Megapiksele o niczym nie świadczą. Tak samo jak bzdurą jest, że Android ma więcej aplikacji. Ma ich mniej i sa gorszej jakości.

Jako użytkownik obu serii stwierdzam, że piątka jest zwyczajnie lepsza. Tyle.

(Siarczyslaw) #8

Jako użytkownik obu aparatów stwierdzam że S3 lepsza, niż ip5! Ale jak to się mówi co człek to inna opinia! Więc szanuje kolegę szerzącego herezje o tym iż ip5 jest lepszy od S3/S4

Nie warto słuchać kolegów ślepo zachwalających plastikowy cud techniki, którzy za pewne nigdy dłużej nie obcowali z innymi smartfonami a już na pewno z iPhone'ami.

Co do ceny, za 1600 będzie problem, chyba że ktoś oferuje że "spadło z Tira" tu bym uważał na takich cwaniaków.

Poczekaj chwilę bo pewnie za niedługo pojawi się odświeżona 5 i ceny obecnych modeli spadną bo gadżeciaże zaczną wymieniać na nowszy model. Ja mam IP4 bez S i telefon daje radę.

(Freeq52) #10

Ewentualnie w grę wchodzi 4S, wtedy w 1600zł powinieneś się zmieścić :slight_smile: Albo poczekać, trochę dozbierać, iPhone 5 trochę stanieje i tyle. Ale to już osobista sprawa jak bardzo Ci się spieszy i co chcesz mieć...

Ja sam mam w tej chwili Samsunga Galaxy S Advance, testowałem też SGS3 i kilka innych fonów z Androidem z wyższej półki (SGS4 jeszcze nie miałem okazji) i wiem, że w Androida już raczej nie wejdę poza Nexusami od Google.

(Patrykol270) #11

Nigdy Galaxy SIII. Mam ten telefon w ręce prawie codziennie i nigdy, ale przenigdy nie wybrałbym go zamiast iPhona. Jedyne co wg. mnie jest tam lepsze to większy ekran ( i problem żeby go do kieszeni upchnąć). A takie pytanie na jakiej zasadzie działa R-SIM? Jest to po prostu taka nakładka do slota na sim w co się pcha w nią kartę i omija simlocka, czy omija go bezpowrotnie?

Pozdrawiam

(ra-v) #12

Patrz za granicą lepiej, możliwe że nawet uda się wyhaczyć większy niż 16GB. Tam ludzie częściej wymieniają telefony, a stare upychają na aukcjach. Bierz bez simlocka, bo samo ściągnięcie kosztuje od 60 zł (sieci USA) po nawet 650 zł (Skandynawia).