Iphone czy coś innego?

Witam,

W lutym najpóźniej mogę wymienić telefon przedłużając umowę w orange dla firm, kilka tygodni temu miałem już telefon odnośnie przedłużenia umowy, zapytałem za ile proponują mi iphona, powiedzieli 500zł, zważywszy na to że mam jeszcze pół roku cena ta na pewno spadnie dlatego zastanawiam się nad tym “fonem” mowa o wersji 8GB.

Głównie rozchodzi się o to że szukając telefonów które by mi odpowiadały i miały to na czym mi zależy najbardziej znalazłem kilka modeli SE i nokii, oczywiście orange żadnego nie ma w ofercie oprócz nokii n95 ale ona strasznie droga jest więc odpada.

Głównie zależy mi na dużym wyświetlaczu, symbianem lub innym systemem który da mi dużo więcej funkcji od zwykłego softu.

Jakość muzyki, też ważna rzecz dla mnie, dużo jej słucham, obecnie mam SE k750i z softem od w800i i całkiem zmienionym oprogramowaniem, i słuchawkami HPM-70 teraz muzyka gra bardzo głośno na i czysto na głośniku a na słuchawkach cud miód. a aparat robi znakomite zdjęcia, w nocy zero szumów a makro według mnie idealne jak na 2mpx.

Aparat… no czasem lubię pstryknąć zdjęcie ale te 2mpx które mam teraz wystarczają mi w zupełności więc Iphone też by pewno dał rade.

Wejście na słuchawki na Mini-jack 3.5

Czasem chciałbym obejrzeć jakiś film a iphone się nadaje bo ma duży wyświetlacz.

Ma dużo bajerów i można się nim bawić, osobiście mój k750i się już znudził, chciałbym się pobawić telefonem, a system operacyjny mi to umożliwi.

Wiem że podobno przez bluetooth nic się nie da wysłać,

jak wygląda pisanie sms na dotykowym, idzie się przyzwyczaić?

EMS nie wysyłam więc brak tej funkcji nie przeszkadza.

Ciężko mi się zdecydować, czytałem wiele złych jak i dobrych opinii o Iphonie.

Telefony które by mnie interesowały to:

Nokia n78

Nokia n82

SE w960i

SE G900

HTC Touch Diamond

Niestety żadnego z nich orange nie ma w ofercie i nie zapowiada się aby je wprowadzały, przeglądając ofertę orange zaciekawił mnie właśnie głównie iphone według mnie jedyny godny uwagi telefon z oferty orange, nie chce nokii n73, moja mama ją ma, kuzyn i kilku kumpli i jakoś się nie przekonałem, mój k750i po tych przeróbkach gra dużo ładniej na głośniku a słuchawki to już nokie na łeb na szyje bije.

Interesują mnie marki głównie SE i Nokia inne firmy jak motorola samsung i inne tego typu firmy odpadają.

Ogólnie chodzi o to czy warto kupować iphone? jak jest z jego praktycznością, czy jest poręczny i się nie psuje, czy wgrywanie muzyki nie sprawia problemow? Jak jest z systemem i oprogramowaniem na niego? lepszy od symbiana funkcjami?

PS. Zastanawiałem się też nad SE P1I ale ma wejście na ładowarkę takie jak ja w swoim k70i i już nie łączy za dobrze więc po 1.5roku w tym P1I będzie to samo i chyba mini-jacka nie ma i ta klawiatura trochę dziwna, jak w laptopie.

Ja zrezygnowałem z usług Orange, bo mnie ich oferta przy przedłużaniu umowy rozśmieszyła wręcz. Przeszedłem na Play. Wziąłem sobie Samsung F480 - telefonik bardzo fajny z dotykowym ekranem. Do pisania smsów na nim nie trzeba się przyzwyczajać - wirtualna klawiatura sprawdza się w 100%. No może w 95%. Zamiast kliknięć klawiszy czujesz lekkie wibracje telefonu, więc wiesz gdy coś przycisnąłeś, a przyciśnięty klawisz na ekranie się podświetla. Jak dla mnie rewelacja. Jedyny problem mam, gdy chcę zaznaczyć jakiś tekst do skopiowania, bo w moim telefonie nie ma rysika, a palcem trudno najechać doładnie w to miejsce, gdzie się chce. Jedyne czego mi w nim brakuje, to faktycznie… symbiana :frowning: Wręcz kochałem moją nokie 6680, którą siostra dała mi za darmo, bo stwierdziłą, że nie lubi tego telefonu i już.

Jeśłi chodzi o iPhone’a, to jak dla mnie ciut z nim przekombinowali - fajnie, że ma duży kolorowy wyświetlacz, ale 3,5 cala? Przecież to się ledwo w kieszeni mieści… o ile się mieści ;/ Fajnie, że ma wirtualną klawiaturę qwerty, ale co z tego, skoro klawisze na niej są dość małe i bez rysika ani rusz.

Jeśli miałbym coś doradzić, to poczekaj jeszcze trochę. Może w ofercie dla firm znajdzie się np nokia n82, albo n78 - obie są rewelacyjne, a symbian działa bardzo szybko za sprawą poprawek z FP :wink:

Aha.

jeśli chodzi o telefony z dotykowymi ekranami, to ciężko o oprogramowanie. iPhone jest chyba jedynym, na którego jest sporo aplikacji, ale to głównie za sprawą “ajfonomani” prosto ze stanów ;/

szkoda że nie mażesz wziąść tego HTC :confused: bo jest spoko no i jest dotykowy :wink: P1i nie radzę brać :wink: mało softu :confused: Napisz może co ma w ofercie orange i coś wybierzemy

oferta to to co mają na stronie orange.pl, pisałem do BOK czy mają ES G900 i nokie n82 to odpisali że nie mają żadnego więc oferta orange jest strasznie uboga :?

Tylko nie Iphone. Niby fajny bo wyglada bajerancko i na tym się kończy jego historia. Przez pierwszy miesiac bylo fajnie, pozniej zaczol sie wieszać, mulic, ogolnie dotykowe telfeony sa zle. Zmienilem na n73 i jest spoko.

te od HTC są dobre i jakoś ci nie wierzę Grendel_2006… iPhone jest wart tyle co N95 (tyle że używaną, oryginalną można mieć od 700zł…)

Wiesz co do dotykowych tele. jest to kwestia scisle osobista. Mam kolegę, który ma tego nowego LG (co w TV reklamuja) modelu nie pamiętam jemu pasuje bo tak mi nie. Kupiłem bo kumple z roku byli w USA i za 325$ nabyli mi i żonie po Iphonie 8 gb, ja swego sprzedałem bo totalnie mi nie odpowiadał. Za moja kobieta uzywa i go chwali. Może tak zbyt pochopnie dalem opinię. Bo ja lubię telefon co dzwoni i wysyla smsy. Nic więcej nie potrzebuję. Więc klopas moja opinia byla nie zbyt racionalna. Do tego moj problem polega na tym iż jestem mam dość grube palce i dotykowy tele. zle mi się obsluguje. Autor temat jak możliwość i chce to niech kupi Appel Iphona. Pozdrawiam!

zauważ że większość modeli HTC ma klawiaturkę QWERTY :slight_smile: no ale najlepsza klawiaturka jest chyba w E90 (klawisze nie są takie drobne :slight_smile: ) no i każdy obejmie tą klawiaturkę (ja bez problemu klikałem środkowe klawisze :stuck_out_tongue: )

Z dostępnych na Orange dla firm ja osobiście polecałbym ci Nokie e51/symbian/ albo Nokie 5220 /jak nie lubisz symbiana/.Co do IPhona to jest to “gadżet” i do tego stanowczo za drogi.

no to tylko E51… nie jest taki zły, każda nokia Eseries jest dobrze wykonana a nie N albo SE które mają niedopasowane obudowy albo trzeszczące :slight_smile:

PS. nawet w N-Gage CLS obudowa trzeszczy koło głośnika :slight_smile:

szczerze mówiąc ta nokia e51 mi się nie spodobała, aparat tylko 2mpx czyli mój k750i po wgraniu sterowników aparatu robi lepsze zdjęcia, mp3 możliwe że też gra lepiej bo mam softa od serii W a do tego sterowniki dźwięku na których mój fon dźwiękiem bije nokie n73, grają równie głośno ale mój ma czystszy dźwięk.

Jak bym miał ją brać to chyba jedynie dla Symbiana, bo co ta nokia jeszcze ma lepszego od SE k750i?

Edit:

Właśnie bawiłem się tą nokią n73, pogrywałem nowe odtwarzacze i różne pierdołki i jednak dźwięk jest piękny, jeśli w orange do lutego nie wprowadzą nic lepszego to pewnie wezmę tą nokię, jednak mi się spodobała :slight_smile:

A ILE TEN NIBY CUD TECHNIKI KOSZTUJE?

JA POCZEKAM DO GWIAZDKI I KUPIĘ GO W PROMOCJI JAK ZWYKLE PEWNIE W PLAYU

PRZETESTUJĘ I OCENIĘ

TAK TELEFON ROBI SIĘ POWOLI OSOBISTYM WYBOREM WIĘC BIERZ CO CI PASUJE

I NIE PATRZ NA OPINIE INNYCH TYLKO NA TO CO TOBIE LEŻY

“I” JEST MOŻE I FAJNY ALE ZA DUŻY.

ROBSON022

Tak się składa, że Nokia 5220 też ma symbiana, tylko S40 a nie S60 :wink:

o żal… nie ma symbiana s40… i ani s40 ani s60 to nie symbian! symbian to może być OS6.1 (n-gage, 3650 itd.) albo OS9.3 (5320 albo N79)

no i S40 albo S60 to platforma telefonu… symbiany to S60, S80 no i S90 który jest w 7700 i 7710…