iPhone, ograniczona liczba znaków

Nie znalazłem nigdzie rozwiązania problemu z ilością znaków SMS w iPhonie na OS 4.1. Nie wiem jak było kiedyś, ba na poprzednich wersjach os nie wyświetlała się liczba znaków, ale teraz po wpisaniu polskiego znaku liczba możliwych do użycia znaków ze 160 zmienia się na 70. Bzdurą jest częste stwierdzenie, które mnie rozbraja, a często jest powielane w internecie, że operator dzieli sms, bo znaki narodowe więcej zajmują. Jak ze swojej nokii w tej samej sieci wysyłam 160 tylko polskich znaków, to płace za 1 sms, w iphonie już za 3 :/. Ponadto to telefon dzieli sms, nie operator, bo wysyłając identyczny sms z nokii płace za 1 sms, a z iphona za 3, przypominam, u tegoż samego operatora. Dodatkowo, wysyłając z nokii na ihona sms z polskimi znakami, doszedł mi tylko ze znakami uproszczonymi, pozbawionymi ogonków, ale to tylko wysyłając na iphona tak jest.

Jak więc moge zmienić to ograniczenie w iPhonie, żeby wysyłać 160 polskich znaków?

To teraz sprawdź, czy jak wyślesz z nokii te 160 polskich znaków, to czy dojdą one do odbiorcy. Bo z tego co wiem, na ekranie wyświetlą Ci się znaki PL, ale już w tel odbiorcy nie. Czemu? bo telefon ma ustawioną obsługę alfabetu GSM, i na takowy zmienia wszystkie znaki przy wysyłaniu, obcinając wszystkie ogonki. Poszukaj więc takiego ustawienia w Twoim iPhonie. Jednak nie wiem czy jest, bo sam owego tel nie posiadam. Albo prościej- nie pisz z polskimi znakami…

HolyCrom “Bzdurą jest częste stwierdzenie, które mnie rozbraja, a często jest powielane w internecie, że operator dzieli sms, bo znaki narodowe więcej zajmują.” Taki jesteś pewnien? To zainteresuj się kodowaniem znaków w GSM to się dowiesz jak naprawdę jest. Mam nokie e52 i mam w niej przy pisaniu SMSow polskie znaki, jednak moge zmienić w ustawieniach, że odpiorca dostaje BEZ polskich znaków i SMS idzie jeden a nie 4. I właśnie dzęki polskim znakom skróca się SMS do 70 znaków. Było keidyś o tym nawet w telewizji, ale co ja będę tłumaczył fanbojowi jak wie lepiej…