iPhone - przeglądanie plików na PC

Witam,
szybkie pytanie: jak przeglądać pliki na iPhone XR za pomocą komputera ?
Chcę to zrobić w taki sam sposób jak na smartfonie z androidem podłączonym do PC, czyli że widzę całą strukturę katalogów i mogę kopiować pliki w dwie strony.

Pozdrawiam.

iTunes i import. O ile mi wiadomo iPhone nie daje Ci dostępu do struktury plików/folderów.
Możesz przez FTP sobie przerzucać.
Pobierz sobie w tym celu np. https://apps.apple.com/us/app/file-manager-free/id479295290

Nie możesz. iOS nie udostępnia wspólnego systemu plików - każda aplikacja ma wydzielony swój obszar. Nie możesz przeglądać systemu plików. Jedynie synchronizacja za pomocą iTunes, tak jak wspomniał @Domker .

A mi się wydaje, że te starsze iPhone’y taką możliwość miały. Pamiętam, jak jedna z moich nauczycielek, która przychodziła do mnie na nauczanie indywidualne miała iPhone’a bodaj 5 bądź 5s, podłączyła go do mojego kompa, a on go wykrył jako urządzenie MTP - tak, jak Android.

Czy dobrze rozumiem: mogę na iPhone wystartować serwer FTP i dostać się do niego z PC i wtedy na PC przeglądać pliki wewnątrz iPhone ?
Czy taka aplikacja może utworzyć serwer ftp:

albo taka:

Jedynie w celu przeglądania / zgrania zawartości folderu aparatu fotograficznego.

@J133435 Nie, te managery pozwolą Ci za pomocą iPhonea przeglądać zdalną zawartość innych źródeł plików. Do systemu iPhone’a się nie dobierzesz, chyba że po JailBreak’u.

A ja chcę zgrać wszystkie filmy i zdjęcia z iPhone na jakieś inne urządzenie (PC najlepiej). W jaki sposób ?
A jakby dostać się z iPhona do lokalnych udziałów SAMBA w sieci domowej, to nie da się tam wysłać plików z iPhona ???

Aby zgrać filmy i zdjęcia, wystarczy podłączyć iPhone’a do komputera. Na iPhone zaznaczyć, aby ufał komputerowi i tyle. Możesz zgrać pliki. Ale nie możesz nic wrzucić, ani tym bardziej przekopywać folderów systemowych.

O wrzucaniu nic nie mówię :slight_smile:
Ale powiem, że już tak robiłem wczoraj na Windowsie 10 i pokazał się folder DCIM, zgrałem wszystko wewnątrz ale po zgraniu okazało się, że skopiowało się jedynie jakieś 700 MB i nic poza tym. Miało się zgrać 58 GB. Wygląda to na to, że iPhone nie wyświetlił całej zawartości wewnętrznej.
Mowa o iPhone XR

Jeżeli kopiujesz pliki przez systemowy explorator, to nie zamykaj folderów i monitoruj postęp. Nic nowego, że w Windows nagle proces kopiowania / przenoszenia szlag trafił. Nic nowego…