iPhone sam łączy się z netem

Witam !

To dość częsty temat ale reszta nie pomogła więc postanowiłem napisać tutaj .

Mój telefon sam łączy się z internetem , pobiera za to nawet 10 zł DZIENNIE !!

Brałem przykład z innych for , wyłączyłem opcję pobierz nowe dane , zainstalowałem boosprefs i wyłączyłem EDGE ale niestety telefon dalej zabiera kasę .

Proszę o dokładne wskazówki co zrobić aby pozbyć się tego problemu .

Dzięki za odpowiedź !

Dodane 20.03.2009 (Pt) 20:53

Kiedy jeszcze nie podejmowałem kroków żeby to wyłączyć pojawiały się na górze ikony E i 3G .

Teraz tylko E .

A to dziwne. Mój iP nie pobiera nic z własnej woli. Opisz trochę bardziej problem. Jaki soft, czy telefon pobiera automatycznie nową pocztę, wyszukujesz aktualizacji itp. BTW. jeśli kupiłeś go w Erze to wraz z pakietem powinieneś mieć minimum 500 MB transferu.

Mam soft 2.2.1 i problem polega na tym że np. jak mam appstore to on co jakiś czas automatycznie sprawdza aktualizacje .

No, zgadza się. Ale to są tak minimalne ilości danych, że rachunek nie powinien przekroczyć kilku groszy dziennie (wiem, bo sprawdzałem). Jeśli masz jailbreak i instalowałeś jakieś aplikacje firm trzecich, upewnij się, że nie wykonują jakiejś “samowolki” z netem. Jeśli nie… Może warto zainteresować tym serwis? Przynajmniej zapytaj. Spróbuj też np. używać telefonu bez dostępu do SIM (np. tryb samolotowy) i zobacz czy zauważysz jakieś zmiany w funkcjonowaniu (choćby komunikaty, że aplikacja A nie może połączyć się z internetem - mój brat tak miał).

ale czy mimo to da się to dezaktywować? bo tak się przymierzam do kupna iPhone i za te kilka groszy mam parę SMS bo po co mi aktualizacja jakiegoś appstore :stuck_out_tongue:

ludzie… wszystko da się wyłączyć przeciez… wystarczy poszukac troche

koszty uzytkowania iphona

w skrócie: robisz Jailbreak, instalujesz BossPrefs lub SBSettings i zarzadzasz czym chcesz, wyłączasz EDGE i iphonie nie ma prawa pobierać danych tą drogą

3G da sie w menu wyłączyc a to i tak lepiej wyłączyc bo baterie zżera.

zeby samo sie nie łączyło nawet przez wifi w ustawieniach wyłączamy pobieranie nowych danych (czyli push na off a fetch na ręcznie) i nie ma ch…a zeby iphone sie połączył przez siec i w ogole sam sie łączył jesli tego nie chcemy

Oczywiście warto przypomnieć, że jailbreak to utrata gwarancji.

klopas–> jeżeli kupujesz w Erze to będziesz miał od 0,5-2GB darmowego transferu, Nie ma opcji, żeby iPhone wykorzystał sam z siebie więcej niż z 40-60 mega miesięcznie. Więc w takim wypadku nie musisz nic wyłączać. Ja u siebie mam 500MB, w domu korzystam z WiFi, a gdy jestem poza domem to czasem sprawdzę pocztę, kursy walut, drogę w GPS, Palringo etc. Nigdy nie przekraczam 200MB miesięcznie. No, chyba że notorycznie będziesz ładował filmiki z YT i pobierał programy z App Store to rachunek możesz mieć fajny. :stuck_out_tongue: Ale nie sądzę by w przypadku 2GB dało się to przekroczyć.

którą można przywrócić, poprzez wgranie nowego, nieodblokowanego softu, pobranego prosto z iTunes.

to wyłącz jeszcze 3G.