Iphone SE do 1000zł - kilka pytań

Witam,
niedługo będę musiał zmienić telefon.
Wybrałem jako nowy model telefon Iphone SE Space Gray.
Urządzenie będzie mi służyć do aplikacji takich jak: Spotify, Facebook, Messenger, GG, Skype, i w sumie to tyle. Czasem jakieś prostsze gierki.
Mój budżet to około 1000zł.
I teraz do Was kilka pytań:
Czy 16Gb pamięci wewnętrznej wystarczy (zdjęć robie mało i zapisuję je w chmurze, korzystam w sumie tylko z aplikacji w.w, nie mam muzyki na telefonie (Spotify))?
Czy warto pchać się w używane telefony (w tej cenie raczej tylko używki)?
Na co uważać kupując używanego Iphone?
Jak wygląda zakup, na stronie Apple w USA? Cena po przeliczeniu wynosi około: 1 255 zł. Na stronie widnieje informacja, że dostawa jest darmowa. Czy do Polski też? Jakie mogą być doliczone opłaty, przy granicy, i ile one wynoszą? Naprawdę za 1300zł 32Gb jest nowy to może poczekam i dołożę.
Telefon planuję kupić w styczniu 2018, ponieważ teraz ceny już rosną na Święta.
Będzie to mój pierwszy sprzęt od Apple.
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość.
Jeśli zły dział to bardzo przepraszam, i proszę moderatorów o przeniesienie.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Kupiłem SE 32GB za ok 1300 zł. Nowy, w sensie nie był wcześniej aktywowany. Wystarczyło kilka tygodni śledzić oferty na Allegro. Nie polecam wersji 16GB - w tej chwili mam zajętość pamięci 17,8gb, a nie jestem jakimś mega-telefono-fotografem, nie mam także miliona aplikacji, ot normalne użytkowanie:

Jeśli nie stanowi dla Ciebie problem udać się do Krakowa, warto zainteresować się tym: http://tensalon.idream.pl/

Jest to promocja z okazji otwarcia kolejnego salonu, gdzie za max 999zł dostaniesz iPhone SE 32GB.

Witam,
do Krakowa nie mam jak podjechać.
Co myślicie o tej aukcji?
https://www.olx.pl/oferta/iphone-se-16-gb-stan-dobry-pelen-zestaw-CID99-IDoXwak.html#f717f4a1d5
Po numerze IMEI bez Icoluda, i bez Simlocka. Wyłączone FMI.
Na ekranie jest szkło.
W zestawie wszystkie papiery, i oryginalne pudełko.
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Pamięć w urządzeniach podaje się w GigaBajtach co pisze się skrótem GB. Wikipedie prosze w tym celu przeczytać. Gb to Gigabity.