Iphone SE, Xaomi MI4S vs Huwawei P9

Witam! 

Niedługo przymierzam się do kupna telefonu i tu moje pytanie. Na oku mam model Iphona SE - najnowszy. Telefon ściągałbym ze stanów także cena byłaby zbliżona do huwawei P9, którego zdecydowałbym sie kupić raczej używanego (za 1800 już kupie). Oraz, co bardzo przykuło moją uwage i pobudziło wiele wątpliwości, czyli Xaomi MI4S. 

Kupujc Xaomi najwięcej pięniędzy zaoszczędze, ALE, czy warto? Boje się gdyż firma mało znana w Europie, dopiero wchodzi na nasz rynek, nie znam wadliwości telefonu, firmie w ogóle nie ufam. Co prawda parametry są w tej cenie świetne ! Procesor, aparat itd. Designe także przypadł mi bardzo do gustu ale gwarancja (możliwe problemy z uzykaniem jej) itd całkiem mnie nie przekonują.

Kupując Iphona SE będe z pewnością zadowolony z wnętrzności. Mały ekran - myśle, że się przyzwyczaje, cena - cóż… Troszke więcej niż w przypadku Xaomi przy czym wnętrzności troszke gorsze lub porównywalne, ale za to mam zaufanie i nie trzeba się wysilać by znaleść serwis i oddać na gwarancje…

Huwawei P9. Cena to 2400-500 nowy. Tutaj telefon kupowałbym jako używany, co wiąże się z lekkim utrudnieniem. Innowacje w aparacie mnie bardzo przyciągają (jestem fotografem z hobby, często fotografuje udostępniając swoje prace, także telefonem który mam zawze przy sobie). wnętrzności bardzo dobre, chodziaż doświadczenia dużego nie mam z firmą, myśle, że mógłbym sie przekonać. 

 

Reasumując, JEŚLI KOMUŚ NIE CHCE SIĘ CZYTAĆ CAŁOŚCI -> Xaomi MI4S _VS  _Iphone SE VS  Huwawei P9 (używany). Który byście wybrali, który polecacie?