Iphone vs Omnie nowe!


(Damian Bany) #1

Tak tak wiem, jest multum takich tematów, ale niestety są one stare! Teraz w tym segmencie się troche pozmieniało. Przede wszystkim cena. Omnie można nabyć na allegro za ponad 900 zł, a iphona za 1400! Jest to różnica mniej więcej 400-500 zł! Szczerze mówiąc już miałem kupować omnie, ale kolega mnie troche naprostował. Ma on ipod toucha i omnie i mówił, że strasznie żałuje, że wziął samsunga. Dlaczego? bo na niego nic ciekawego nie ma. Na odtwarzacz firmy apple wrzuca sobie wszystko to, co można mieć na iphonie i jest z tego zadowolony. Jak patrzyłem, to gry są w nieziemskiej grafice :slight_smile: Jest ich na prawdę mnóstwo, w przeciwieństwie do omnii. Wiem, WM ma to coś w sobie, ale grafika tego wszystkiego woła o pomstę do nieba, jest fatalna. Ciężko sie porusza po tym systemie gołym palcem, a za każdym razem używać myszki czy rysika to aż się odechciewa. Kolejną duża zmianą jest to, że mnóstwo osób ma te urządzenie firmy apple, a co za tym idzie i hakerzy się nim bawią. Ponoć już mnóstwo rzeczy można w nim zhakować (np bluetootha, żeby działał w obie strony). Teraz to już nie wiem co robić. Z jednej strony świetna grafika gier (a raczej będę się telefonem bawił), z drugiej strony windows mobile. Ubolewam troszkę nad ceną i nad tym, że aparat iphona ma tylko 2mpix oraz jest w posiadaniu tylko googlemaps (a internet w Polsce nadal drogi).

Co byście mi doradzili, i dlaczego? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam :wink:


(JUDGE) #2

Skoro interfejs Omni Cię drażni i jest dla Ciebie niestrawny, to chyba odpowiedź jest jasna.

Jeżeli natomiast priorytetem mają byc gry, kup sobie PSP za 500zł i jakiegoś zwykłego komórczaka i spokojnie zmiescisz się w tysiączku.


(klopas) #3

ja bym poczekał na nowego iPhone, starsze stanieją i będzie można tanio kupić :wink: albo kupisz nowego (tego co ma dopiero wyjść), ma 3.2mpx i lepsze podzespoły :wink:

instalujesz xGPS i mapę polski do niego i masz offline :wink:


(Damian Bany) #4

a jak ma sie nazywać ten nowy iphone? w jakiej cenie i kiedy wyjdzie?


(JUDGE) #5

Juz jest o tym wątek, poszukaj.


(Psio1) #6

Nie wiadomo kiedy wyjdzie nowy iphone, nie wiadomo jakie będzie miał parametry - wszystko to przypuszczenia ale pewnie w sporej części prawdziwe.

Poczekaj do 8-12 czerwca - Apple zaprezentuje nowe cacko i wtedy ocenisz czy lepiej poczekac az pojawi się nowy iphone w sklepach/aukcjach - co pewnie nastąpi w okolicach konca lipca


(system) #7

To będzie Iphone 4G

Przypuszczenia:

http://appleblog.pl/przypuszczalne-parametry-iphone-4g


(klopas) #8

w lipcu będzie go miało dopiero AT&T, zanim trafi do polski to minie trochę czasu :wink: najpierw pojawi się w applowskich sklepach typu iSpot czy Cortland (za cenę ponad 3000zł :smiley: ) a potem w Orange i Erze... w sierpniu może będzie w polsce :stuck_out_tongue:


(Psio1) #9

no własnie orange juz zapowiedzialo ze chcą mieć jak najszybciej nowego iphona w ofercie:D

a w ispocie czy w cortlandzie nie będzie wczensiej niz w sieciach GSM w prostego względu: w sklepach tych są iphony od polskich operatorów wlasnie.


(system) #10

Era tak samo :stuck_out_tongue:


(Damian Bany) #11

wracając do tematu, iphone 3g czy omnia?


(system) #12

iPhone, bo

  • większy ekran

  • rewelacyjny system

  • wygodny w użyciu

  • AppStore i Cydia


(Mgrochocki1) #13

No i jeszcze ten wygląd :wink: jakoś tak bardziej podoba mi się IPhone. Omnia - niby WM ale chodzi on duużo wolniej niż IPhone OSx. Myszka w Omni- gadżet, zero użyteczności. Nie jestem Fanatykiem Appla :smiley: Sam mam SE :smiley:


(system) #14

Po za tym - widać niedoskonałość WM w Omni - Po co mu myszka ? :slight_smile:


(Damian Bany) #15

ale weźcie też pod uwagę, że iphone kosztuje 50% więcej...


(Psio1) #16

ja bym powiedział inaczej:

Omnia jest warta 50% mniej :smiley: :smiley:

A tak na serio:

Nówka omnie 8GB na alledrogo widze po ok 1300pln, iphone nówka 8GB w podobnej cenie mozna dostac więc nie ma takiej różnicy..

Sęk w tym, że iPhone nie traci dużo na wartości - to ma do siebie ogólnei sprzęt Apple.

A omnia? Kupisz i na wstępie tracisz xx % wartości jak w przypadku nowego auta :lol:


(Damian Bany) #17

iphone u wiarygodnego sprzedawcy 1400, omnia m/w 950


(system) #18

iPhone kosztuje ~2800 zł w iSpocie - to jest wiarygodny sprzedawca...


(Psio1) #19

hehe, ispot? :stuck_out_tongue: zdzierają z ludzi gorzej niż ksiądz w kościele za różne usługi

każdy sprzedawca z allegro będzie wiarygodny jeśli umówisz się z nim na odbiór osobisty, iphone będzie w pudełku nieodpakowany w folii i dostaniesz dowód jego zakupu aby gwarancja była ważna.


(Damian Bany) #20

Dla mnie wiarygodny to ten, który ma co najmniej 100 sprzedanych rzeczy przy frekwencji 95% pozytywnych i godzi się na wysyłkę za pobraniem z możliwością podglądu kupowanego produktu przed zapłatą :wink: