iPhone X za ok 2400 zł

Witam, chciałbym kupić nowy iPhone X. Zależy mi na tym żeby nie był powystawowy, był na gwarancji i był na fvat. Co sądzicie o takich ofertach?


Dużo taniej niż w sklepie.
Ewentualnie ktoś może podeśle sensowniejszą aukcję?
Lub może lepiej wziąć XR?

Leżak magazynowy, jak pisze w opisie. Żadnej elektroniki z leżaków osobiście bym nie brał. Stąd ta cena.

Ja w styczniu w RTV Euro AGD za 2999 zł kupiłem Xs Gwiezdna szarośc 64GB, a teraz 3600-3800.

Ten tutaj z Allegro to używka skoro był testowany. Może być z ekspozycji. Cena tez trochę zastanawiająca.

Co według ciebie te pojęcie oznacza? I dlaczego taki telefon miałby być gorszy?

Pisze w aukcji, że testowany czyli był odpalany, ruszany więc jest to jakby używka lub model z ekspozycji, a nie sztuka fabrycznie przez Apple zapakowana i nie tykana w sklepie.

A coś takiego?

Też z magazynu, choć sprzedawca o tym nie informuje.

Po pierwsze, na zdjęciu jest jakieś dupiaste pudełko, a nie oryginalne. Jeśli firmy wystawiają tzw. leżaki magazynowe, starają się ich nie otwierać, bo to obniża wartość. Telefon nawet jak jest “leżakiem” ma gwarancję producenta. Więc… po co go testować?

Sprawa druga, nie ma czegoś takiego jak nadwyżki producenta. To totalna bzdura. Moja opinia jest taka, że to telefony poskładane, refuby, lub zwroty od klientów.

Moim zdaniem, za 2400 nie ma to sensu.

1 polubienie

Jesteś nie wiem jak to nazwac, żeby nie obrazić, masz problem z wpisaniem słów w Google?? Porównaj ceny z RTV euro AGD, Mediamarkt, x-kom, Sferis i już będziesz wiedział, że coś nie tak. Te sklepy nie robią takich cyrków jak tu kroś na tym Allegro.

Chcesz to kup tylko bez jęczenia tutaj potem, że jakies problemy bo kupujesz od nie wiadomo kogo i od nie sprawdzonego sprzedawcy. Tak jak kolega wyżej, smartfon nowy to smartfon w fabrycznym pudełku od producenta i nie wyciągany, zapakowany, a wdodatku pudełko jest zafoliowane fabrycznie co wyraźnie widac.

Same ceny sugerują, że coś nie tak.

Ok, czyli rozumiem że poniżej te 2850-2870 zł zejść się nie da?
https://www.sferis.pl/apple-iphone-xr-64gb-blue-mrya2cn-a-p659196

Dodam jeszcze, że telefon otwierany, mógł być wielokrotnie ładowany/rozładowywany, przechowywana bateria w stanie poniżej 70% naładowania (albo gorzej), co mogło spowodować zmniejszenie jej wydajności (po dłuższym leżakowaniu, jak spadło napięcie jeszcze bardziej). Też nie brałbym produktu “premium” spod lady. Albo chcesz produkt premium i kup go w sklepie, najlepiej z oficjalnej dystrybucji, albo kup sobie hujajej (czy tam xiaomi/oneplus) za połowę ceny i będziesz bardziej zadowolony i dłużej się cieszył.

Ew. Kup starszy model.

ps.
Mnie też ta polityka cenowa Apple wkurza, bo kupiłem rok temu dychę, a już się zrobił stary telefon za 2k, a nie 5 :smiley: ale co zrobić, to fajny telefon i posłuży mi jeszcze długo, bo nie potrzebuję 7 obiektywów :smiley:

btw.
Cena iP Xr na apple.com to 2600…

hmm cena na stronie appla to 3149 zł. Czy chodzi ci o to ile kosztuje za granicą i po przeliczeniu na zlotówki?

A widzisz, przeliczyłem z dolarów, a w polskiej dystrybucji faktycznie może być drożej :wink:

@anon741072 a co sądzisz o zakupie w sferisie?

Nie znam tego sklepu, nigdy nie robiłem tam zakupów ani nie zasięgałem na jego temat opinii, ale na pewno lepsze to niż najtańsze telefony z allegro :wink:

Ile w końcu możesz wydać na iPhone X? Bo sądząc po propozycjach, jak najtaniej chcesz kupić. Nie lepiej kupić nowy u źródła?

Kup u jakiegokolwiek autoryzowanego resellera. To nie ma znaczenia, czy to Sferis czy ktoś inny. Telefon powinen być z polskiej dystrybucji.

XR wydaje się być lepszy od modelu X.


P30 też jest fajny.