Iplus - ciągłe rozłączanie z internetem, połączenie lokalne

Witam

Od jakiegoś czasu mam problem z internetem Iplus, który samoczynnie rozłącza się z internetem w zupełnie losowych momentach, czy to kiedy gram przez internet, czy przeglądam strony internetowe a nawet kiedy nic na nim nie robię. Rozłączanie objawia się w systemie, jako przełączenie połączenia internetowego urządzenia Iplus na “tylko lokalne”. Jest to otyle denerwujące, że czasami nie idzie nawet tego połączenia rozłączyć, aplikacja iplus manager wywala się, do tego wywala się także sam sterownik, wtedy trzeba wyłączyć komputer (reset nic nie daje). Iplusa używam na dwóch komputerach, jeden z Windows Vista, drugi z Windows 7 i na obu dzieje się to samo. Czy jest na to jakaś rada?

Miałem podobny problem z iplus managerem, Zainstalowałem program top netinfo (darmowy) i do tej pory internet śmiga aż miło, bez rozłączania, bez zawieszania :slight_smile: (na Win7 32-bit) Poniżej masz linka:

http://www.sklepy.ehost.pl/

Ok wypróbuję go przez jakiś czas i dam znać, czy zaszła poprawa, dzięki za szybką odpowiedź. :slight_smile:

EDIT:

Niestety nie wiem, jak się połączyć przez ten program, gdy klikam w połącz to program chwilę myśli, a następnie wyskakuje błąd.

A w ustawieniach podałeś port modemu i pin-a? W ustawieniach masz też opcję wybrania modelu modemu. Ewentualnie zaglądnij na http://www.bez-kabli.pl/

Mógłbyś wyjaśnić, skąd mam wziąć ten port, bo pin mam? :slight_smile:

PS. Przy próbie połączenia przez netfix wyskakuje taki oto błąd:

No to chyba wina modemu. Ze strony: http://support.microsoft.com/kb/824864:

A w top netinfo: zakładka ustawienia -> zakładka Komunikacja AT i PIN w okienku Port co jest? Masz tam np COM3: coś tam coś tam?

P.S. Ja to bym sprawdził go na Linux-ie :wink: A w ogóle to jaki to modem?

Modem: Huawei e180

A w tej zakładce mam COM3: coś tam coś tam i COM4 coś tam coś tam do wyboru :smiley:

Po co mam sprawdzać na Linux-ie, skoro przez aplikację Iplus Manager modem łączy się bezproblemowo? No i na tym samym modemie testowałem niedawno Blueconnect, który działał bardzo stabilnie nie rozłączał się i nie przełączał tak wariacko sieci z HSDPA na 3G i odwrotnie, tylko ciągle był połączony z HSDPA, dlatego chcę zmienić operatora jak tylko skończy mi się umowa, bo Plus jest zbyt pazerny i nieuczciwy #-o

Poza tym ten błąd mówi o komputerze zdalnym, z którym łączę się aby uzyskać połączenie z internetem, przynajmniej ja tak to rozumiem, bo co znaczy w końcu pojęcie komputer zdalny to wiem, chyba że się mylę. :slight_smile:

spróbuj zmienić adres bramki DNS to powinno dużo przyspieszyć ci iplusa i usunąć problemy ************* to powinno pomóc a jeśli będzie nadal coś nie tak wejdź w managera iplusa narzędzia ustawienia i kliknij łącz domyślnie przez APN optymizer w razie problemów pisz marcinb87@onet.pl

moim zdaniem to jest problem po stronie modemu, albo sterowników, w

siódemce często one zawodzą… Powiem Ci tak, weź od kogos inny modem,

niekoniecznie iplus. orange free czy blueconect nawet i przetestuj. a

póżniej napisz co z tego wyszło. jeżeli chodzi o orange (blueconnecta

nie testowałem) to wypróbuj modem huawei. Stabilnie działa i nie zrywa połączeń.

Problem rozwiązany, okazało się, że modemowi przeszkadzała przedłużka USB. :wink: Sama przedłużka oczywiście działa bardzo dobrze, nawet ping troszkę mi zmniejszała. Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.