iPLUS contra Neostrada!

(system) #1

Posiadam Neostradę (opcja 128) za którą płacę 71 zł brutto plus abonament za telefon.

Razem wychodzi 121 zł!

Ostatnio atakuje mnie Błękitna Linia z propozycją przedłużenia o 12 miesięcy umowy o dostawę Neostrady za te same opłaty z promocyjną szybkością 256.

Coś mnie tknęło i poszedłem na stronę http://www.iplus.pl!

Nie wiem, czy dobrze doczytałem, ale z pobieżnej lektury wynika, że mogę sobie zakupić modem za 1 zł plus abonament za internet 59 zł brutto.

W tej sytuacji chcę zrezygnować z Neostrady i telefonu stacjonarnego (121 zł w kieszeni/miesiąc) i zaopatrzyć się w iPLUS.

Teraz pytanie!

Jakie są rzeczywiste różnice między tymi dwoma rozwiązaniami?

Czego nie wiem, a powinieniem wiedzieć w tej sprawie?

PS

Szukałem i znalazłem podobne tematy na forum, ale one nie wyczerpują zagadnienia.

(system) #2

Noe 256kbps=32kB/s Limit 7GB

iPlus 64kbps=8kB/s średnio 5kB/s Limit chyba 500MB ale go narazie nie stosują

Jeśli chcesz się przekonać jak chodzi iPlus kup starter simdata za 20zł, wsadz do telefonu obsługującego GPRS i połącz go z komputerem. Opłata za przesyłane dane 3gr/100kB

Ogólnie nie polecam iPlusa

(system) #3

Dzięki za informacje w pigułce, ale mam jedną wątpliwość.

Jak obiektywnie sprawdzic transfer jeżeli inne parametry ma telefon a inne modem usb?

Druga sprawa to fakt, iz interesuje mnie tylko połączenie przez EDGE a nie GPRS?

To są całkiem inne szybkości.

PS

Z tego co się zdąrzyłem zorientować na dzień dzisiejszy limit wynosi 1 GB!

(Monczkin) #4

kerimus czytałem o tym rozwiązaniu - iplus - i zebrał nieprzychylne receznje (zresztą dotyczy to podobnych usług w innych sieciach). Jak na razie nie ma sensu inwestować w to rozwiązanie - nie spełnia ona wymagań i oczekiwań jakie są dostępne w "tradycyjnych" rozwiązaniach w zastosowaniu codziennym. Jak tylko znajdę coś w tym temacie to podrzucę więcej info

(MarS) #5

Korzystam z Iplusa od pewnego czasu jako dodatkowy dostęp do sieci do laptopa. Znakomity zasięg, żadnych problemów. Używam karty PCMCIA firmy Itec. Zdecydowanie polecam

Jeśli jesteś w zasięgu UMTS to naprawdę warto. Kompletną bzdurą jest natomiast twierdzenie, że Plus zbiera niepochlebne recencje. Widocznie od konkurencji, która jest w tyle 8)

(system) #6

No tak, to mamy całkowicie rozbieżne opinie!

Będę musiał poczekać ewentualnie na jakieś inne głosy, które wyklarują sytuację.

Dodatkowo skomplikowała sprawę rozmowa z Biurem Obsługi Klienta.

Proponowany modem za 1 zł to urządzenie do GPRS.

Modem obsługujący EDGE to już wydatek kilkuset zł.

Ta informacja ostudziła mój niedawny zapał do zmiany dostawcy netu.

(MarS) #7

Kilkaset? To chyba do UMTS. Zobacz na Allegro, że np. taki Merlin można już dostać za 250 złotych bez żadnej łaski

Alternatywnie, jeśli posiadasz telefon komórkowy z bluetooth lub przynajmniej IRDą to nie potrzebujesz nic więcej by się połączyć

(system) #8

250 zł to też kilkaset zł! :wink:

Niestety, mój Siemens nie posiada tych peryferii.

Każde z tych rozwiązań wydaje mi sie - na ten moment - za drogie.

Po prostu łudziłem się, że dostane modem za 1 zł i sie przeliczyłem.

Trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

(aero) #9

Nie polecam tego rozwiązania :!: Tak narzekacie na neostradę ze ma 7 giga limitu, a tu 1 giga limitu, na miesiąc to nawet nie straczy przy codziennym czytaniu neta, słuchaniu radia i czytanie mejla :!:

(MarS) #10

To spróbuj Neo użyć w terenie 8)

(system) #11

Fakt, ten limit to powalił mnie na kolana.

Jakieś kompletne nieporozumienie.

Nie da sie ukryć, że mobilny to on (czytaj: iPLUS) jest, ale to chyba jedyna jego zaleta!

(MarS) #12

Nie. Zalet jest o wiele więcej. Spróbuj zamówić sobie Neo jak mieszkasz w domu jednorodzinnym bez możliwosci podłączenia telefonu z TePSy. Każdy, kto zajmuje się podłączaniem do netu omija Cię szerokim łukiem bo "się nie opłaca"

(Juven) #13

a takie rozwiązania jak iPlus z ery i idei różnią się czymś ??

(MarS) #14

Iplus jest tylko w Plus GSM. Działa na dokładnie takiej samej zasadzie jak BlueConnect w Erze czy Orange ze swoim dostępem

Tylko Plus GSM ma dostęp przez GPRS na zasadzie pre-paid

(system) #15

Marsie, ja nie rozpatruje sytuacji w której nie ma dostępu do usługi Neostrada, bo ją mam.

Rozważam tylko, czy warto zrezygnować z Neostrady na rzecz iPLUS-a?

(MarS) #16

Nie warto. Zostań przy tym co masz

(system) #17

Ta konkluzja chyba wyczerpuje temat!

(Adrian Witczak) #18

WARTO! (jesli masz laptopa)

Tylko nie z plusa a z orange!

Umowa na UMTS ale jeśli nie jesteś w zasiegu to będziesz korzystał z EDG (edż) 120zł miesiecznie karta umst 250zł limit 2GB!

Orange w edż (UMTS) WARTO! !!