iPLUS contra Neostrada!

Posiadam Neostradę (opcja 128) za którą płacę 71 zł brutto plus abonament za telefon.

Razem wychodzi 121 zł!

Ostatnio atakuje mnie Błękitna Linia z propozycją przedłużenia o 12 miesięcy umowy o dostawę Neostrady za te same opłaty z promocyjną szybkością 256.

Coś mnie tknęło i poszedłem na stronę http://www.iplus.pl!

Nie wiem, czy dobrze doczytałem, ale z pobieżnej lektury wynika, że mogę sobie zakupić modem za 1 zł plus abonament za internet 59 zł brutto.

W tej sytuacji chcę zrezygnować z Neostrady i telefonu stacjonarnego (121 zł w kieszeni/miesiąc) i zaopatrzyć się w iPLUS.

Teraz pytanie!

Jakie są rzeczywiste różnice między tymi dwoma rozwiązaniami?

Czego nie wiem, a powinieniem wiedzieć w tej sprawie?

PS

Szukałem i znalazłem podobne tematy na forum, ale one nie wyczerpują zagadnienia.

Noe 256kbps=32kB/s Limit 7GB

iPlus 64kbps=8kB/s średnio 5kB/s Limit chyba 500MB ale go narazie nie stosują

Jeśli chcesz się przekonać jak chodzi iPlus kup starter simdata za 20zł, wsadz do telefonu obsługującego GPRS i połącz go z komputerem. Opłata za przesyłane dane 3gr/100kB

Ogólnie nie polecam iPlusa

Dzięki za informacje w pigułce, ale mam jedną wątpliwość.

Jak obiektywnie sprawdzic transfer jeżeli inne parametry ma telefon a inne modem usb?

Druga sprawa to fakt, iz interesuje mnie tylko połączenie przez EDGE a nie GPRS?

To są całkiem inne szybkości.

PS

Z tego co się zdąrzyłem zorientować na dzień dzisiejszy limit wynosi 1 GB!

kerimus czytałem o tym rozwiązaniu - iplus - i zebrał nieprzychylne receznje (zresztą dotyczy to podobnych usług w innych sieciach). Jak na razie nie ma sensu inwestować w to rozwiązanie - nie spełnia ona wymagań i oczekiwań jakie są dostępne w “tradycyjnych” rozwiązaniach w zastosowaniu codziennym. Jak tylko znajdę coś w tym temacie to podrzucę więcej info

Korzystam z Iplusa od pewnego czasu jako dodatkowy dostęp do sieci do laptopa. Znakomity zasięg, żadnych problemów. Używam karty PCMCIA firmy Itec. Zdecydowanie polecam

Jeśli jesteś w zasięgu UMTS to naprawdę warto. Kompletną bzdurą jest natomiast twierdzenie, że Plus zbiera niepochlebne recencje. Widocznie od konkurencji, która jest w tyle 8)

No tak, to mamy całkowicie rozbieżne opinie!

Będę musiał poczekać ewentualnie na jakieś inne głosy, które wyklarują sytuację.

Dodatkowo skomplikowała sprawę rozmowa z Biurem Obsługi Klienta.

Proponowany modem za 1 zł to urządzenie do GPRS.

Modem obsługujący EDGE to już wydatek kilkuset zł.

Ta informacja ostudziła mój niedawny zapał do zmiany dostawcy netu.

Kilkaset? To chyba do UMTS. Zobacz na Allegro, że np. taki Merlin można już dostać za 250 złotych bez żadnej łaski

Alternatywnie, jeśli posiadasz telefon komórkowy z bluetooth lub przynajmniej IRDą to nie potrzebujesz nic więcej by się połączyć

250 zł to też kilkaset zł! :wink:

Niestety, mój Siemens nie posiada tych peryferii.

Każde z tych rozwiązań wydaje mi sie - na ten moment - za drogie.

Po prostu łudziłem się, że dostane modem za 1 zł i sie przeliczyłem.

Trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Nie polecam tego rozwiązania :!: Tak narzekacie na neostradę ze ma 7 giga limitu, a tu 1 giga limitu, na miesiąc to nawet nie straczy przy codziennym czytaniu neta, słuchaniu radia i czytanie mejla :!:

To spróbuj Neo użyć w terenie 8)

Fakt, ten limit to powalił mnie na kolana.

Jakieś kompletne nieporozumienie.

Nie da sie ukryć, że mobilny to on (czytaj: iPLUS) jest, ale to chyba jedyna jego zaleta!

Nie. Zalet jest o wiele więcej. Spróbuj zamówić sobie Neo jak mieszkasz w domu jednorodzinnym bez możliwosci podłączenia telefonu z TePSy. Każdy, kto zajmuje się podłączaniem do netu omija Cię szerokim łukiem bo “się nie opłaca”

a takie rozwiązania jak iPlus z ery i idei różnią się czymś ??

Iplus jest tylko w Plus GSM. Działa na dokładnie takiej samej zasadzie jak BlueConnect w Erze czy Orange ze swoim dostępem

Tylko Plus GSM ma dostęp przez GPRS na zasadzie pre-paid

Marsie, ja nie rozpatruje sytuacji w której nie ma dostępu do usługi Neostrada, bo ją mam.

Rozważam tylko, czy warto zrezygnować z Neostrady na rzecz iPLUS-a?

Nie warto. Zostań przy tym co masz

Ta konkluzja chyba wyczerpuje temat!

WARTO! (jesli masz laptopa)

Tylko nie z plusa a z orange!

Umowa na UMTS ale jeśli nie jesteś w zasiegu to będziesz korzystał z EDG (edż) 120zł miesiecznie karta umst 250zł limit 2GB!

Orange w edż (UMTS) WARTO! !!